Star Carrier Tom 3. Osobliwość / Ian Douglas | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment

Star Carrier Tom 3. Osobliwość (miękka)

książka

Star Carrier Tom 3. Osobliwość - opis produktu:

 Carl von Clausewitz w swoim słynnym dziele "O wojnie" napisał: `Bitwa jest krwawym i niszczącym zmierzeniem się sił fizycznych i moralnych`. Lecz jak walczyć z wrogiem, o którego sile nie mamy wielkiego pojęcia, a już o wyznawanych przezeń normach moralnych nie wiemy właściwie nic?
 Przed takimi dylematami staje admirał Koenig, dowódca Lotniskowcowej Grupy Bojowej "Ameryka". Wiedząc, że trzeba podjąć walkę, przenieść ją na teren przeciwnika, nie ma pojęcia, z kim tak naprawdę przyszło się zmierzyć.
 Wspomniany Clausewitz stwierdził również: `W strategii wszystko jest proste, lecz nie jest łatwe`. Trudno o lepsze podsumowanie sytuacji admirała Koeniga oraz straceńców, którzy wbrew woli ziemskiego rządu przyłączyli się do jego misji. Wiedzą, co należy uczynić, ale nie potrafią przewidzieć, czy uda się dopiąć swego, a przede wszystkim - jakie skutki dla nich samych i dla ludzkości przyniosą ich działania.
 Wyborne - jak zawsze u Iana Douglasa - sceny gwiezdnych zmagań stanowią świetne tło dla ukazania gry, jaką musi podjąć ludzkość w starciu z niewyobrażalną potęgą tajemniczej cywilizacji. W walce z wrogiem, którego możliwości technologiczne zdają się graniczyć z magią. Polityka miesza się tutaj z wojną, a heroizm nie jest niczym wyjątkowym, lecz staje się sposobem życia.
 O cyklu Douglasa można powiedzieć z całą odpowiedzialnością: im dalej, tym lepiej.

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -30%
Przyjaciel człowieka

Andrzej Pilipiuk

miękka
31,43 zł 44.90
 • -20%
Wiedźmin Tom 1-8 (okładki z gry) Komplet

Andrzej Sapkowski

pakiet
268,13 zł 335.16
 • -36%
Wiedźmin Tomy 1-8 (okładka filmowa)

Andrzej Sapkowski

pakiet
319,36 zł 499.00
 • -35%
Tasowanie Dżokerowie Dzikie karty Tom 9

George R.R. i Martin

miękka
32,43 zł 49.90
Zapowiedź - 2020
 • -35%
Gdzie diabeł mówi dobranoc Tom 2: Nie wywołuj wilka z lasu

Karina Bonowicz

miękka
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 14.2.2020
 • -30%
Virion 4. Szermierz Imperium Achai

Andrzej Ziemiański

miękka
33,53 zł 47.89

Ian Douglas - przeczytaj też

 • -19%
Star Carrier Tom 1. Pierwsze uderzenie

Ian Douglas

miękka
28,20 zł 34.82
 • -14%
Star Carrier Tom 2. Środek ciężkości

Ian Douglas

miękka
29,95 zł 34.82
Star Carrier Tom 4. Otchłań

Ian Douglas

miękka
34,82 zł
 • -14%
Star Carrier Tom 5. Ciemna materia

Ian Douglas

miękka
29,95 zł 34.82
 • -19%
Star Carrier Tom 6. Głębia czasu

Ian Douglas

miękka
28,20 zł 34.82
 • -20%
Star Carrier Tom 7. Mroczny umysł

Ian Douglas

miękka
31,85 zł 39.81
 • -20%
Star Carrier Tom 8. Światłość

Ian Douglas

miękka
33,44 zł 41.80

Zobacz również

 • -35%
Totalna magia

Alice Hoffman

miękka
25,28 zł 38.89
Zapowiedź - 29.1.2020
 • -35%
Starość Aksolotla

Jacek Dukaj

twarda
29,18 zł 44.90
 • -40%
Fałszywy pieśniarz

Martyna Raduchowska

miękka
27,00 zł 44.99
 • -30%
Czarne słońce

Jakub Żulczyk

miękka
30,03 zł 42.90
 • -38%
Upadek Gondolinu

John Ronald Reuel Tolkien

twarda
26,03 zł 41.99
 • -32%
Jezioro Ciszy INNI

Anne Bishop

miękka
30,53 zł 44.90
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Star Carrier Tom 3. Osobliwość
4.3/5 ( 8 ocen )
  5
  6
  4
  0
  3
  1
  2
  0
  1
  1

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Sjanek

 • 16-03-2014
 • 11:28

Douglas kontynuuje swoją fascynującą opowieść o kosmicznej armadzie, która atakuje terytorium potężnego wroga, i która jest wyklęta przez dowództwo na Ziemi. Koenig zdaje sobie sprawą, że będąc w defensywie Ziemia nie przetrwa, tym bardziej, że wróg zaatakował już Układ Słoneczny i gdyby nie został pokonany, nie zostawiłby kamienia na kamieniu. Walka z wielokrotnie potężniejszym imperium do łatwych nie należy, ale Koenig dobrze zna przypowieść o Dawidzie i Goliacie. Poza tym jest najlepszym taktykiem swojego pokolenia, co na pewno może się przydać.

W trzecim tomie główne skrzypce po raz kolejny grają Koenig i Trevor Gray. Z punktu widzenia admirała obserwujemy działania floty oraz rozważania, które pomagają w podjęciu najtrudniejszych decyzji o charakterze stricte militarnym. Z kolei rola pilota Greya wyraźnie ewoluowała. Jest on teraz starszym, odpowiedzialnym oficerem, a na dodatek pełni rolę pewnego rodzaju bufora pomiędzy ludźmi a obcymi. Jednak losy obu bohaterów są ze sobą całkowicie powiązane i jednoznacznie trudno stwierdzić, który ma ważniejsze zadanie do wykonania.

Jestem nieco zasmucony faktem, że poza powyższymi bohaterami, pozostali są bardzo niewyraźni. Po prostu są, bo tego typu misji na swoich barkach nie udźwignie tylko dwójka ludzi. Niemniej trudno jest mi przejść nad tym do porządku dziennego. Autor popełnił jeszcze jeden błąd, który jest dla mnie całkowicie niezrozumiały ? w poprzednich tomach w bardzo ciekawy sposób opisywał punkt widzenia obcych ? tzw. POV (Person of View). Douglas idealnie wczuwał się w rolę obcych jednostek i opisywał wydarzenia postrzegane ich oczyma (receptorami?), które były wielkim atutem pierwszych dwóch tomów. Tutaj wyraźnie tego brakuje, zwłaszcza, że wydarzenia, które w ?Osobliwości? tworzy autor po prostu proszą się o taki punkt widzenia. Nie znaczy to, że ten motyw został zmarnowany. Autor zastępuje je bardzo dokładnymi i rozległymi opisami historii Sh?daar sięgającymi miliardów lat wstecz. A są one opisane w taki sposób, że możemy założyć, iż jesteśmy widzami przemijających przed oczami milionów lat. Świetna robota! Ale? niesie to ze sobą innego minusa, którym jest nagłe przyśpieszenie akcji. Wygląda to tak, jakby ludzie szybko otrzepali się po nieudanym ataku obcych i bez żadnej zwłoki wyprowadzili kontrofensywę w stylu błyskawicznej wojny. Co podwójnie zaskakuje, biorąc pod uwagę przewagę liczebną wroga oraz, że przez niemal 40 latach odnosił porażki. Nie mówię, że kiepski pomysł, ale skłaniający do zastanowienia, czy autor przypadkiem nie dąży do szybkiego zamknięcia cyklu, ale na szczęście ? jest już dostępny czwarty tom.

?Osobliwość? to bardzo trudna do oceny część cyklu. Jest w niej wiele niezgodności, z poprzednimi tomami, nadal słabo napisane postacie drugoplanowe, nagłe przyśpieszenie akcji. Z drugiej strony dwóch głównych bohaterów opisanych w sposób więcej niż należyty, bardzo dobry warsztat pisarski autora, trzymanie się standardów literatury i nauki, sporo psychologii na temat ras obcych, filozofii czy w końcu rozważanie nad przyszłością rodzaju ludzkiego. Do tego finałowy pomysł dosłownie ?wyjęty z kosmosu?, co w mojej ocenie jest ogromnym plusem. Jak na razie autor ciągle mnie zaskakuje.

http://bit.ly/1iaErW5

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Dziedziczka jeziora

Maria Dahvana Headley

miękka
23,98 zł 36.90
Zapowiedź - 12.2.2020
 • -34%
Źródło Jak zmienić swoje życie na lepsze

Tara Swart

twarda
26,33 zł 39.90
 • -34%
Żywica

Ane Riel

twarda
26,33 zł 39.90
 • -20%
Niebo na uwięzi

Christina Leunens

miękka
31,92 zł 39.90
 • -31%
Skaza / Wada

Robert Małecki

pakiet
34,35 zł 49.77
 • -31%
Parabellum Tomy 1, 2 i 3

Remigiusz Mróz

pakiet
54,99 zł 79.70

Ciekawe pomysły Gandalfa

 •  Rok 2425. Wojna między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską zakończyła się. Jednak zanim na Ziemi rozpocznie się era pokoju, ludzkość musi połączyć swe siły i stworzyć wspólną flotę kosmiczną do walki z nieznanym zagrożeniem przy Gwieździe Kapteyna. Bez ostrzeżenia obca potęga zniszczyła tam...

 • Już niby wiesz, jak smakuje zderzenie z nieznanym. Jak człowiek się czuje, kiedy staje naprzeciw potężnego wroga, o którym wie niewiele albo w ogóle nic. Ale minęło dwadzieścia lat względnego spokoju. Miałeś już nadzieję, że udało się pokojowo załatwić sprawy między człowiekiem a obcymi rasami,...

 • Co robić, kiedy wróg staje u bram? Kiedy twój świat znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie? Co począć, mając przeciwko sobie niewyobrażalną potęgę? Odpowiedź jest prosta: ATAKOWAĆ! Tak właśnie: ATAKOWAĆ!! I jeszcze raz: ATAKOWAĆ!!! Każdy dowódca, chcąc przebić się przez linie nieprzyjaciela,...

 • Wiek XXV. Tajemniczy władcy Galaktycznego Imperium Sh`daar uznali, że gwałtowny rozwój genetyki, robotyki, infotechnologii oraz nanotechnologii (GRIN) doprowadzi gatunek ludzki do punktu "osobliwości technologicznej", w którym ludzkość osiągnie transcendencję. Sh`daar uważają, że jest to...

 • Rok 2425. Wojna między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską zakończyła się. Jednak zanim na Ziemi rozpocznie się era pokoju, ludzkość musi połączyć swe siły i stworzyć wspólną flotę kosmiczną do walki z nieznanym zagrożeniem przy Gwieździe Kapteyna. Bez ostrzeżenia obca potęga zniszczyła tam...

 • `Star Carrier. Środek ciężkości` Ian Douglas Drugi tom militarnej septologii science fiction. W dalszym ciągu śledzimy zmagania Ziemian z obcą cywilizacją. Po zwycięstwie nad okrętami Turushów Homo Sapiens szykują się do ofensywy. W tej części Douglas przesuwa środek ciężkości z fantastycznych...