SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Postapokalipsa

Przyszłość… odległa i nieodgadniona, a zarazem tak bliska i oczywista. Co nam przyniesie? Rozwój i chwałę na tle galaktycznym? Zdobędziemy kosmos, wytyczymy nowe szlaki, nowe drogi ekspansji? Podbijemy pozaziemskie cywilizacje, aby nieść nasze poglądy i politykę we wszechświat? A może wprost przeciwnie? Może cywilizacja chyli się ku upadkowi? Jakie czynniki na to wpłyną – globalne ocieplenie, deszcz meteorytów, wypaczony klimat, wojny atomowe?  A jeśli tak, to czy koniec będzie tym ostatecznym? Być może ktoś przeżyje, aby odnowić gatunek na zupełnie innej planecie i wskrzesić dawną świetność rodzaju ludzkiego, lub zawiedzie, przynosząc absolutną zagładę i zaprzepaszczając jakiekolwiek szanse na przetrwanie ludzkiej cywilizacji. Może koniec jest nieunikniony, a ocaleńcom z apokalipsy pozostanie tylko jedno – walka o jak najdłuższe przetrwanie?

Czym jest apokalipsa i postapokalipsa?

Apokalipsa i postapokalipsa – czyli okres obejmujący wydarzenia i ich skutki następujące bezpośrednio po apokalipsie – są tematami szczególnie szeroko wykorzystywanymi we współczesnej literaturze i najczęściej ściśle się ze sobą łączą. Twórcy, zafascynowani tematem naszej wątpliwie szczęśliwej przyszłości, przelewali na papier swoje wyobrażenia i wizje świata po katastrofie.

Książki o apokalipsie serwują nam zazwyczaj historię dziejącą się w realiach świata chylącego się ku zagładzie bądź prężnie rozwijającego się, lecz dotkniętego pewną nagłą i gwałtowną katastrofą – pandemia, inwazja kosmitów, wyniszczenie świata przez rozwój cywilizacyjny. Zagłada niszczy cywilizację i większość rozumnego życia. Pozostają nieliczne jednostki, rozpaczliwie trzymające się przy życiu.

Książki o apokalipsie

Wkraczamy w świat postapokaliptyczny, książki opisują losy bohaterów w realiach po zagładzie. Wielka pustynia, napromieniowane pustkowie, wieczna zmarzlina, zalanie lądów wskutek globalnego ocieplenia – tak wygląda nasza planeta po apokalipsie. Zniknęła jakakolwiek moralność, liczy się tylko jedno – przeżyć. A przeżycie nie jest prostą sprawą. Bohaterowie będą brnąć przez śniegi, smażyć się w pustynnym słońcu i ginąć od pocisków posyłanych przez innych ocaleńców. Nie ma tu miejsca na heroizm i doniosłe czyny.

Mało motywów jest tak mrocznych i ciężkich, jak postapokalipsa. Książki w tym klimacie tworzyli m.in. Stephen King (i jego opus magnum – „Bastion”) czy Dmitry Glukhovsky (uniwersum „Metro”). Utwory pełne są czarnego humoru, śmierci i obrazowych opisów sytuacji. Niemal wszystkie książki o apokalipsie można traktować nie tylko jako dobrą fantastykę, ale i ostrzeżenie.

Świat postapokaliptyczny

Czy obawiasz się zagłady? Chcesz poznać przyszłość. Zanurz się w brutalny świat postapokaliptyczny. Od ciebie tylko zależy, jak go zinterpretujesz. Będziesz pełen podziwu dla wyobraźni autorów? Czy może sam zaczniesz przygotowywać się na najgorsze? Zagłada jest bliższa, niż Wam się wydaje. Jesteście tylko o krok od niej. Chcecie wiedzieć, kiedy nadejdzie? Jak będzie wyglądała? W dziale z książkami o apokalipsie i postapokalipsie na Gandalf.com.pl znajdziecie wszystkie odpowiedzi.


... ...
Zobacz więcej produktów