SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Thriller religijny

Gdy umysł śpi, budzą się demony. A w świecie religii, który nie zawsze podlega zasadom logiki i racjonalności, nietrudno o wydarzenia, które wstrząsają i szokują. Walka o władzę, tajemnicze morderstwa, sekty ukrywające mroczne sekrety, zagadki Kościoła… Sprawdź kategorię thrillerów religijnych na Gandalf.com.pl.

Thrillery religijne – co to za gatunek?

Thriller to powieść sensacyjna, która ma wywołać u czytelnika dreszcz emocji poprzez budowanie napięcia. Opowiadana historia dąży do punktu kulminacyjnego, w którym to głównym bohater z reguły musi stoczyć walkę o życie.

Thriller religijny fabularnie odnosi się do treści związanych z wiarą. Ponieważ religia to ważny element każdego społeczeństwa, nic dziwnego, że jest obecna w tylu książkach różnych gatunkowo. Wśród popularnych pisarzy, którzy chętnie wybierają do swoich powieści sensacyjnych elementy religijne, są między innymi: Dan Brown, Stephen King, Graham Masterton.

Najlepszy thriller religijny

Zaczytując się w thrillerach religijnych, szybko odkryjesz, że świat kościoła również wypełniają intrygi, władza, tuszowane skandale. Akcja thrillerów religijnych książek bardzo często dzieje się w Watykanie, który jest symbolem światowej polityki, potęgi, manipulacji kościoła katolickiego. Sprawdź najlepsze thrillery religijne, takie jak Konklawe Roberta Harrisa, Ostatni papież. Tajemnica przepowiedni Malachiasza Dariusz Hryciuk, Mroczny dom Stephana Kinga i Petera Strauba.

Warto dodać, że w thrillerach religijnych zdarzają się nadnaturalne siły, które również wymagają zaangażowania ze strony duchownego. Sprawdź Naszą ofertę i zaczytaj się w religijnych dreszczowcach.


... ...