PERŁA / Rafał Kosowski 31,22 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image
przeczytaj fragment

PERŁA (miękka)

Dzień, w którym upadł Kanaan Tom 1.

książka

 • Wydawnictwo Vocatio
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 360
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

PERŁA, Dzień, w którym upadł Kanaan Tom 1. - opis produktu:

Tysiąc pięćset lat przed naszą erą zaborczy Egipt znajduje się u szczytu swej potęgi. Jednak książęta podbitego Kanaanu snują plany zrzucenia z siebie znienawidzonego jarzma faraonów. Aberes (Perła) - piękna dziewczyna ze zwykłej rodziny zostaje żoną króla jednego z najważniejszych grodów Kanaanu. Wśród wielkich namiętności i bezwzględnej polityki jej ukochany staje przed szansą zjednoczenia całego kraju pod swoimi rządami. Aberes nie podziela jego ambicji i pragnie tylko jednego - ukochanego dziecka i spokojnego życia u boku męża. Nie przypuszcza jednak, jak bardzo żądza władzy jej męża wpłynie nią samą i życie jej najbliższych. Nie ma świadomości, że za każdą ziemską siłą stoi jakaś potęga świata duchowego, która nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swe cele.
Jest to historia kobiety kochającej życie i próbującej odnaleźć swe miejsce w społeczeństwie, które systematycznie zatraca wszelkie granice moralne i obyczajowe. Los dał jej więcej, niż mogła się spodziewać, jednak nadszedł czas, że zażądał za to ceny, której nie była w stanie zapłacić. Demony wystawiły swoje pazury.

Saga DZIEŃ, W KTÓRYM UPADŁ KANAAN składa się z 3 tomów. To porywająca epicka opowieść o czasach, gdy ludzie poddawali swe życie okrutnym "bogom" i nieokiełznanym żądzom. Ukazuje ona, na tle mrocznych pre-biblijnych czasów, historię kobiety kochającej życie i próbującej odnaleźć swe miejsce w społeczeństwie, które systematycznie zatraca wszelkie granice moralne i etyczne. Świetnie skonstruowana akcja, wiarygodne postaci i dobre tempo czynią z tych książek lekturę, od której trudno się oderwać.


Rafał Kosowski - to nowy, niezwykły polski talent. Jego jędrna proza, znakomicie zmontowana akcja i pełne, wyraziście zarysowane postaci są mocno wsparte doskonałą znajomością nie tylko realiów biblijnych, ale także historii całego regionu. To wszystko sprawia, że książki Kosowskiego bez wątpienia odegrają znaczącą rolę na współczesnym rynku literackim.
Saga została 7 października br. uznana Europejską Chrześcijańską Książką Roku 2011 przez profesjonalistów zebranych na 2011 Market Square Europe w Kijowie na Ukrainie.

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -40%
Pokrzyk Lipowo, Tom 11

Katarzyna Puzyńska

miękka
25,19 zł 41.99
 • -35%
MOCK Golem

Marek Krajewski

miękka
26,00 zł 39.99
 • -35%
Poszukiwanie

Charlotte Link

miękka
27,81 zł 42.80
 • -33%
Instytut

Stephen King

miękka
32,10 zł 47.90
 • -43%
Wyrok Cykl: Joanna Chyłka, Tom 10

Remigiusz Mróz

miękka
22,74 zł 39.90
 • -35%
Łańcuch

Adrian McKinty

miękka
27,94 zł 42.99

Rafał Kosowski - przeczytaj też

Nierozpoznany

Rafał Kosowski

miękka
28,94 zł
 • -8%
 • -8%

Zobacz również

 • -41%
Umorzenie Cykl: Joanna Chyłka, Tom 9

Remigiusz Mróz

miękka
23,47 zł 39.77
 • -48%
Dom tajemnic

Alek Rogoziński

miękka
20,75 zł 39.90
 • -41%
 • -38%
 • -38%
Złota klatka

Camilla Lackberg

miękka
24,69 zł 39.82
 • -40%
Rana

Wojciech Chmielarz

miękka
23,89 zł 39.82
 • RRecenzje
 • Książka
 • PERŁA, Dzień, w którym upadł Kanaan Tom 1.
4.4/5 ( 8 ocen )
  5
  6
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Kasia P

kmpessel(at)gmail.com
 • 31-07-2011
 • 02:30

Patrząc na okładkę widzimy obraz zniszczenia, ale na pierwszym planie znajduje się kobieca twarz. Czy to tytułowa Perła? Dziewczyna, dla której los napisał niezwykły scenariusz do odegrania w życiu. Mogłoby się wydawać, że czasy starożytnego Egiptu dzieli od nam współczesnych zbyt wiele tysiącleci, a co wydaje się ważniejsze - odrębność kultury, religii czy zwykłej ludzkiej mentalności. Cywilizacje starożytności i my obecnie to zupełnie inne społeczeństwa, ale czy na pewno? Jakie uczucie były znane ówcześnie, a które znikły w mrokach dziejów? Albo do jakich emocji jesteśmy my zdolni, a które były nieznane tysiące lat temu? Człowiek był zawsze tylko człowiekiem, nikim mniej i nikim więcej. Niezależnie od momentu historii reakcje na pewne pokusy są od wieków takie same.

Władza zawsze wiąże się z żądzą zdobycie jej przez tych, którzy jej nie posiadają. Natomiast Ci, będący na szczycie niechętnie dzielą się osiągniętą potęgą. Cienka linia oddziela podziw od zazdrości, a od tego już niewielki do poddania się żądzy przejęcia władzy. Autor przytacza w prologu historię Sodomy i Gomory, jakie znaczenie ma ta przypowieść dla historii tytułowej Perły? Lot został ocalony przez Boga gdyż był wierny zasadom ustanowionym przez najwyższego, może podobny los pisany jest bohaterce? Te i wiele więcej pytań nasuwa się po przeczytaniu niewielu stron i chociaż mogłoby się wydawać, iż takie nawiązanie jest zbyt oczywiste by autor wykorzystał je w swojej książce, to korelacja pomiędzy biblijną historią, a wykreowaną rzeczywistością istnieją na pewno - pytanie tylko jakie?

W świecie gzie prawość i honor schodzą na plan dalszy, a podstawą ludzkich sukcesów staje się szantaż i intrygi, Perła ma trudne zadanie do wypełnienia. Od tego czy jej się powiedzie zależy coś najważniejszego - życie. Atmosfera podejrzeń i nieufności powoduje, że nawet prawi ludzie ulegają transformacji, a ideały, które jeszcze chwilę wcześniej były na pierwszym miejscu odchodzą w zapomnienie. Umiejętne podsycanie nienawiści, sianie oszczerstw i wzbudzanie żądzy posiadania sprawiają, że człowiek zmienia się całkowicie, staje się obcy dla najbliższych. Czy w takim momencie nie jest już za późno by obronić niewinnych przed złem? Rozgrywka toczy się nie tylko na ziemi, ale i w wymiarze duchowym.

W czym historia Perły nawiązuje do biblijnej historii? To najlepiej odkryć osobiście podczas czytania. Myliłby się jednak ten, kto szukałby bezpośrednich nawiązań starotestamentowych, bo książka Rafała Kosowskiego to nie powielanie tylko odrębna opowieść, chociaż oparta na przeszłości. To swoista kronika zdobywania władzy, bez świadomości, że wraz ze wzrostem potęgi traci się to co jest najważniejsze w człowieku. Pewne rzeczy pozostają niezmienne bez względu na kulturę religię lub upływający czas.

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 35.81 zł

  Piękny przykład realizmu magicznego kojarzonego z literaturą południowoamerykańską Dwudziestoletnia Perla Correa jest jedynaczką wychowaną przez oziębłą matkę i purytańskiego ojca - oficera marynarki wojennej. W kraju, w którym rany po czasach dyktatury junty wojskowej są wciąż świeże, jego...

 • 34.82 zł

  Pełna namiętności historia nierządnicy Rachab, z której rodu wywodził się Jezus. Olśniewająca uroda ma swoją cenę. Rachab przekonuje się o tym na własnej skórze, gdy jako piętnastolatka zostaje sprzedana jako prostytutka przez własnego ojca - mężczyznę, którego darzyła miłością i zaufaniem....

 • Perła. Afrykański przypadek księdza Grosera - to piąty tom z cyklu. W 2003 roku książka Jana Grzegorczyka "Adieu. Przypadki księdza Grosera" przełamała tabu w mówieniu o prywatnym życiu księdza i kondycji polskiego społeczeństwa katolickiego. Książka trafiła na wszystkie listy...

 • Perła. Afrykański przypadek księdza Grosera - to piąty tom z cyklu. W 2003 roku książka Jana Grzegorczyka "Adieu. Przypadki księdza Grosera" przełamała tabu w mówieniu o prywatnym życiu księdza i kondycji polskiego społeczeństwa katolickiego. Książka trafiła na wszystkie listy...

 • Janis Joplin - amerykańska piosenkarka i instrumentalistka, autorka tekstów, malarka, uznana za jedną z największych rockowych, soulowych i bluesowych śpiewaczek - magazyn `Rolling Stone` w rankingu 100 Najważniejszych Artystów Wszech Czasów umieścił ją na miejscu 46. Popularność zdobyła u boku...

 • 23.94 zł

  Pewnej księżycowej nocy, w lesie porastającym tereny dawnego Księstwa Siewierskiego, dochodzi do dramatycznych zdarzeń. Podczas pościgu w leśnym gąszczu ginie mężczyzna. Wszystko to z powodu srebrnej tulejki zawierającej-mapę skarbu. Zagłębie Śląsko - Dąbrowskie staje się areną fascynującego...