SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Thriller prawniczy

Zasady prawa nie zawsze idą w parze ze sprawiedliwością. Świat prawa i prawników jest pełen meandrów i zaskakujących zwrotów akcji, a wydarzenia, których doświadczają prokuratorzy, sędziowie czy adwokaci niejednokrotnie mogą zmrozić krew w żyłach. Nie wierzysz? Sięgnij po thriller prawniczy, by się o tym przekonać. Najlepsze tytuły znajdziesz na stronie Gandalf.com.pl.

Thriller prawniczy – co to za gatunek?

Thriller to rodzaju powieści sensacyjnej, która ma za zadanie wywołać u czytelnika dreszcz emocji. Wśród głównych zabiegów, które wykorzystuje, znajdują się niepewność, napięcie, tajemniczość. W książkach thrillerach ważny jest punkt kulminacyjny. Główny bohater historii sensacyjnej bardzo często znajduje się w niebezpiecznej sytuacji, w której jego życie zostaje zagrożone. Dzieje się tak, gdy jest bliski odkrycia prawdy.

Powieści sensacyjne bardzo często kategoryzowane są ze względu na tematykę, którą podejmują, jak na przykład thrillery medyczne, w których bohater powiązany jest ze środowiskiem medycznym, lub thriller prawniczy, w którym to głównym bohaterem jest postać powiązana ze środowiskiem prawniczym, jak prokurator, sędzia, adwokat i tym podobne.

Thriller prawniczy książki

Na stronie Gandalf.com.pl znajdziesz najlepsze wydania thrillerów prawniczych – począwszy od klasyka gatunku, Johna Grishama, przez Gianrico Carofiglio, aż po Remigiusza Mroza. Dostępne są zarówno bestsellerowe powieści, jak i klasyka tego gatunku.  

Wśród najpopularniejszych polskich thrillerów prawniczych znajduje się seria książek Remigiusza Mroza, w których główną bohaterką jest prawniczka Joanna Chyłka.

Wśród popularnych thrillerów prawniczych znajdują się także książki Johna Grishama. W powieściach amerykańskiego pisarza i prawnika prawo bardzo często odgrywa pierwsze skrzypce w fabule.

Najlepsze thrillery prawnicze

Najlepsze thrillery prawnicze najczęściej wychodzą spod pióra pisarzy, którzy niegdyś z prawem byli związani lub wciąż się nim zajmują. Bohaterowie tego typu książek muszą zmierzyć się z rozwiązaniem sprawy, w której prawo jest kwestionowane. Czy przysłowiowe dobro zwycięży nad złem? Poznaj Naszą kolekcję thrillerów prawniczych i wybierz coś dla siebie.


... ...
Zobacz więcej produktów