SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Elecboy Tom 2 (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Lost in Time
Data wydania 2023
Oprawa twarda
Liczba stron 128

Opis produktu:

Rok 2122, stary świat zniknął dawno temu.
Młody Joshua żyje we wspólnocie zamieszkałej gdzieś w Ameryce Północnej. Chłopak stawia sobie pytania na temat własnego pochodzenia i próbuje znaleźć dla siebie miejsce w tym nowym społeczeństwie, które boryka się z brutalnością i dzikością. Odrzucony przez członków wspólnoty z powodu swojej inności, zostaje przygarnięty przez zamaskowaną kobietę: Wielką Inicjatorkę. Ta zagadkowa postać zapowiada mu, że otworzy przed nim wrota do zapomnianej przeszłości. W ten sposób Joshua dowiaduje się, jak sto lat wcześniej ludzie poznali transhumanizm i dali początek homo deus, po czym pogrążyli się w przemocy oraz chaosie, co było początkiem końca ich cywilizacji...
Lekko zabarwiona ?Diuną? i ?Akirą? seria ?Elecboy? jest dziełem francuskiego twórcy Jaouena Salaaźna, który daje w niej wyraz okazałego stylu graficznego i bujnej wyobraźni.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: fantastyka,  Science-fiction,  post-apokalipsa,  książki na jesienne wieczory
Wydawnictwo: Lost in Time
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 0x0
Liczba stron: 128
ISBN: 9788367270540
Wprowadzono: 06.10.2023

RECENZJE - książki - Elecboy Tom 2 - PRACA ZBIOROWA

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Froszti

ilość recenzji:1116

27-10-2023 10:02

W segmencie science fiction każdy może znaleźć pozycję dopasowaną do swoich własnych gustów i potrzeb. Od tytułów stawiających na prostą mocną akcję po takie, które poruszają trudną tematykę i których treść wymaga od czytelnika głębszej analizy. Zdecydowanie do tego drugiego grona zalicza się album Elecboy tom 2 będący kontynuacją i finałem historii autorstwa Jaouena Salaüna.

Druga część serii jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń przedstawionych w pierwszym albumie. Konieczna jest więc znajomość pierwszej odsłony, aby móc w pełni zrozumieć dość długą i zawiłą fabułę. Rodzime wydanie zawiera w sobie dwie pierwotnie publikowane części (trzecią i czwartą). Tym samym otrzymujemy pozycję, która ostatecznie kończy historię Joshuy. Chłopaka starającego się znaleźć swoje własne miejsce w postapokaliptycznym świecie.

Już początek albumu Elecboy tom 2 okazuje się ważnym punktem zwrotnym w całej historii. Główny bohater będzie miał bowiem objawienie dotyczące otaczającego go świata, a także miejsca, z którego pochodzi. Dzięki temu czytelnik powoli zaczyna otrzymywać odpowiedzi na nurtujące go od samego początku serii pytania. Dowiadujemy się więcej o pochodzeniu chłopaka, kim on tak naprawdę jest czy powodach upadku cywilizacji. Autor nie ma jednak zamiaru zbyt szybko odkryć przed odbiorcą wszystkich fabularnych kart. Ciągle pozostawia on wiele sekretów i niedopowiedzeń, które towarzyszą nam do samego końca. Dopiero blisko finału są one wyjaśniane, nadal jednak pozostawiając pewną drobną dozę tajemniczości, tak aby mogła działać nasza wyobraźnia.

Lepiej niż w tomie pierwszym prezentuje się również tempo akcji, które jest dobrze prowadzone i dzięki temu potrafi trzymać odbiorcę w napięciu do samego końca. Salaün kolejny również raz decyduje się sięgnąć po pewne wzorce z takich hitów jak Mad Max, Dune?a czy Akira i niezwykle przemyślany sposób dopasować je do własnego wykreowanego świata. Fani postapo mają więc tu okazję wyłapywania całego mnóstwa smaczków, które tylko czekają na odkrycie. Historia zachowuje przy tym swoją indywidualność, balansując gdzieś pomiędzy technologiami i pustynnym odludziem.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?