Książki o modzie i stylu. Poradniki i literatura | księgarnia Gandalf
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Książki o modzie

Można ją lubić i nienawidzić, podążać za nią, albo iść zupełnie w odwrotnym kierunku. Moda, bo to o niej mowa, ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. ⭐ Nic dziwnego. Potrafi być piękna, szykowna i kolorowa, ale także dziwna, niezrozumiała i trudna. A do tego ciągle się zmienia i szybko przemija. U nas znajdziesz poradniki o modzie, które zbierają i systematyzują wiedzę na jej temat. Dasz się wciągnąć do szalonego świata mody?

Czytaj dalej
z9
1 - 9 z 194 ofert

Co to jest moda?

Nie ma jednej, konkretnej definicji mody. Dla każdego oznacza ona co innego. Dla jednych to styl bycia, dla innych tylko ubrania, a jeszcze innych-maszyna do robienia pieniędzy przez wielkie koncerny odzieżowe. I wszyscy mają w pewnym stopniu rację. Moda określa, co jest popularne, a co nie. Dotyczy to jednak wszystkich dziedzin, nie tylko ubioru. Sięga ona do większości sektorów życia, także do gałęzi technologii, kosmetologii, lifestyle’u, kultury i architektury. Przede wszystkich jednak, moda zaczyna się w głowie. Nie wystarczy nam samo ‘modne’ ubranie ani gadżet. Chcesz poczuć modę? Książki wprowadzą Cię w jej świat i zmienią ład w Twojej szafie. Nasza literatura mody to zbiór tytułów dotyczących jej różnych aspektów: historii, rozłamów, stylów i nazwisk z nią związanych. Interesują Cię znane osobistości nie tylko ze świata mody? Sięgnij także po tytuł z kategorii biografii.

Który dział mody interesuje Cię najbardziej?

Książki o modzie vintage

Najnowsze trendy Cię nie kręcą? Inspiracji szukasz w szafie swojej mamy lub babci? Książki o modzie vintage są w sam raz dla Ciebie. Są one nie tylko źródłem nowych inspiracji, ale także pewnego rodzaju podróżą do przeszłości, do mody lat 60, 70, 80, 90 czy 00. Każde dziesięciolecie to zupełnie inny styl, a mimo wszystko moda XXI wieku polubiła je wszystkie. Jednak literatura mody vintage to nie tylko ubiory minionego stulecia, moda sięga czasów znacznie wcześniejszych, a właściwie jest z nami od zawsze. A czym są drugi obieg i vintage shop? Tego i o wiele więcej dowiesz się z naszych poradników o modzie.

Książki o modzie w stylu eco

Jeśli kupujesz z głową, nie gromadzisz niepotrzebnych ubrań, nosisz torbę ekologiczną albo sama szyjesz sobie ubrania, to dział książek o modzie w trybie slow jest dla Ciebie. Jeżeli na samą myśl o modzie, na usta ciśnie Ci się konsumpcjonizm, to powinnaś jak najszybciej zapoznać się z tytułami z zakresu literatury mody eco. Branża fashion rozrasta się w ogromnym tempie, a tania siła robocza w krajach wschodnich produkuje ubrania wręcz masowo. Nie dość, że koncerny wyzyskują w ludzi, to jeszcze poważnie zagrażają naszej planecie i pozostawiają ślad węglowy. Moda zero waste to forma sprzeciwu społecznego, przeciw zaśmiecaniu planety niepotrzebnymi materiałami. Jest również ciekawą formą artystyczną, gdyż zakłada przerabianie i nadawanie drugiego życia naszym starym ubraniom. Chcesz wiedzieć jak dbać o ubrania, żeby przedłużyć ich żywot? Zajrzyj do działu książek o modzie. Do dzieła!

Poradniki o modzie DIY

Poradniki mody DIY, czyli do it yourself (pol. zrób to sam), to zbiory instrukcji jak wykonać proste elementy codziennej garderoby, takie jak torba czy plecak. Jest to ciekawa alternatywa dla produktów z półek sklepowych, ponieważ gwarantuje Ci oryginalność i pozwala zaoszczędzić pieniądze. A może odkryjesz w tym swoje nowe hobby? Nie zapomnij sprawdzić także inne tytuły z działu poradników hobby! Wystarczy ciekawy pomysł i postępowanie zgodnie z instrukcją. Zacznij od czegoś prostego, jak dekoracja do domu, a potem pogłębiaj swoje umiejętności krawieckie z kolejnymi poradnikami o modzie od Gandalf.com.pl.

 

Gandalf.com.pl-tu znajdziesz książki o modzie szyte na miarę Twoich potrzeb ;)