Książki, poradniki o kotach | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Książki o kotach

Chcesz dowiedzieć się, jak odpowiednio pielęgnować swojego futrzastego przyjaciela? Według jednych koty są mniej problematyczne niż psy, gdyż wymagają mniejszego zaangażowania człowieka w ich byt. Książki o kotach, które znajdziesz na Gandalf.com.pl, pomogą Ci zrozumieć naturę ulubionych czworonogów.

Koty – poradnik

Amerykańska pisarka Lilian Jackson Braun stwierdziła: „Lubię koty. Nie można nimi rządzić”. Koty zostały udomowione około 9500 lat temu i aktualnie uchodzą za najpopularniejsze zwierzęta domowe na świecie. Dobra książka o kotach przybliży Ci ich gatunek i nawyki, a także obycie w stosunku do człowieka.

Jeśli chcesz poznać koty, książka w kategorii poradnikowej na Gandalf.com.pl to „must have” każdego właściciela i miłośników tych zwierząt, a także konieczna lektura dla osób, które dopiero zastanawiają się nad opieką nad kotem. Poradnik wypełniony jest często ciekawostkami odnoszącymi się do życia i budowy ciała tych zwierząt. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad specyficzną budową ciała kotów? W momencie, gdy w danym miejscu zmieści się kocia głowa, przejdzie też cały jego tułów. Dzieje się tak, ponieważ koty praktycznie nie mają obojczyków. Ponieważ ta kość jest silnie zredukowana i nie zrasta się z obręczą barkową, koci myśliwi, mieszczą się nawet w miejscach mniejszych od nich ofiar. W przypadku kotów mieszkających w domu mogą być one przypadkowo uszkodzone przez właścicieli, którzy zwierzaka podnoszą za przednie łapy. Warto więc dowiedzieć się, co wolno, a na co trzeba uważać. Szczegóły znajdziesz w książkach o kotach.

Wychowanie kota – książka

Ponieważ koty uważane są za indywidualne i niezależne zwierzaki, ludzie często rezygnują z uczenia ich określonych nawyków. Wychowanie kota książka może opisywać w interesujący sposób, poradniki przedstawiają bowiem najważniejsze informacje poświadczające fakt, że koty mogą być wytrwałymi uczniami.

By wychowanie przyniosło oczekiwane efekty, trzeba uwzględnić potrzeby i zachowania instynktowne kota. Poradniki wskazują na aktywności takie jak polowanie, drapanie, oznaczanie swojego terytorium. Mimo że właściciele kotów czasem się frustrują, trzeba iść na kompromis i zrozumieć, że nie da się zmienić genetycznie zaprogramowanej osobowości naturalnie dzikich osobników.

Chodzi o to, by kot mógł realizować swoje potrzeby w sposób, który człowiek zaakceptuje. Jeśli kot niszczy meble, kup mu drapak. Zmodyfikuj także porę jego aktywności, by nie przeszkadzał Ci, kiedy śpisz. Przede wszystkim jednak musisz nauczyć go korzystać z kuwety.

Najważniejsze informacje o wychowaniu kota, książki przedstawiają w przejrzysty sposób, a cenne wskazówki umożliwiają współżycie zwierzęco-ludzkich współlokatorów.

Poradnik – koty. Jaki wybrać?

Powiadają, że gdy szukasz porady, warto pytać tych, którzy radzą sobie sami. Jeśli szukasz dobrej książki koty przedstawiającej zarówno w dobrych, jak i złych barwach, wybierz poradniki opracowane przez specjalistów-kociarzy, mających świadomość, jak naprawdę wygląda życie z tymi zwierzętami. Opracowują oni książki na wysokim merytorycznie poziomie, posługując się przykładami z własnej codzienności.  

Wśród popularnych książek o kotach warto zwrócić uwagę na: Zrozumieć kota. Na tropie mruczącej zagadki, Balsam dla duszy miłośnika kotów, Jak mądrze zadbać o swojego psa i kota?. Dobry poradnik koty przedstawia z perspektywy ich filozofii życia, a także odniesie się do sposobów ich pielęgnacji i odżywiania. W ofercie sklepu internetowego Gandalf.com.pl znajdują się atlasy poświęcone kotom, przewodniki po rasach, książki związane z ich pielęgnacją, poradniki omawiające kocie choroby i sposoby ich niwelowania. Zadbaj o swojego pupila dzięki lekturze najlepszych książek o kotach.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - koty. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 41 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 81%.
z8
1 - 8 z 190 ofert