SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Komedie kryminalne

Hybrydy gatunkowe to zdecydowany trend, a jak lepiej urozmaicić kryminał, jeśli nie przez wątki komediowe? Wbrew pozorom nie musi to zaburzać rytmu danej kategorii gatunkowej. Sprawdź Naszą ofertę w zakresie komedii kryminalnych.

Komedia kryminalna – co to za gatunek?

Komedia kryminalna to nie tylko gatunek literacki, ale również filmowy i teatralny. Łączy ze sobą kryminał, komedię kryminalną, pastisz i parodię. W fabule znajdziemy nie tylko elementy zbrodni i śledztwa, ale także komizm, bardzo często czarny humor.

Ponieważ czytelnicy uwielbiają książki humorystyczne, uwielbiają je także rynki wydawnicze. Pisarze często decydują się na stworzenie historii kryminalnych, które niekoniecznie mają scenerię horroru. Wprowadzają element żartobliwy na przykład przez postać detektywa, często nieudolnego, lub detektywa-amatora, czyli osobę przypadkowo wplątaną w zbrodnię w komedii kryminalnej. Książki tego typu wypełnione są literackimi aluzjami i elementami satyry społecznej.

Komedia kryminalna – książki

Gatunek, którym są komedie kryminalne, plasuje się wśród literatury wysokiej, popularnej, literatury środka. Popularne stają się książki komedie kryminalne, które mają charakter antydetektywistyczny. Postaci są parodiowane, ale fabuła wciąż ma elementy straszne.

W literaturze dziecięcej również znajdziemy komedie kryminalne. Książki wypełnione humorem, ale związane jednocześnie z wątkiem zbrodni, to częste połączenie w powieściach dla dzieci, które mają bawić, ale i uczyć myślenia logicznego i dedukcji.

Kryminał komedia

Kryminał – komedia – książka w jednym? Niemożliwe? Wszystko jest możliwe! Wśród popularnych tytułów znajdziemy między innymi powieści Alka Rogozińskiego oraz Jacka Galińskiego.

Pamiętajmy, że książka komedia kryminalna powinna być traktowana z przymrużeniem oka. Element komediowy jest raczej uzupełnieniem tradycyjnego gatunku, którym jest kryminał.

Komedie kryminalne bardzo często mają wątki społeczne, a kryminalna intryga oraz zaplątani w nią ludzie mają wydźwięk satyryczny. Bohaterowie są karykaturalni, ale obdarzeni dużą dozą empatii. Śmiech to dobry przeciwnik dla strachu, który napotykamy w tradycyjnych powieściach kryminalnych.

Najlepsze komedie kryminalne

Sensacyjne książki humorystyczne to niezwykle popularny kierunek, a wpływa na to moda na powieści kryminalne, których na rynku wydawniczym nie brakuje, a znajdziemy wśród nich tytuły z całego świata.

Znacie już przygody emerytki, która nieustannie wpada w sidła zbrodni różnego typu? Główna bohaterka wyrusza na kryminalne wyprawy z zakupowym wózkiem i niewielkim zapasem emerytury.

A może wybierzecie opowieść o pojednaniu teściowych, które muszą spieszyć na pomoc dzieciom oskarżonym o oszustwo i morderstwo?

Kto słyszał o „Holistycznej agencji detektywistycznej Dirka Gently’ego”, wysławionej przez serial Netflixa? Pozornie niezrównoważony bohater postanawia założyć agencję detektywistyczną, by rozwiązywać sprawy o charakterze nadnaturalnym metodą holistyczną.

Książki komedie kryminalne

Komedia kryminalna to świetny wybór dla osób, które sytuacyjną grozę wolną wyśmiewać. Powieści tego typu nie uciekają jednak od tematów ważnych, przedstawiają bowiem problemy społeczne, które oplecione są w czarny humor.

Sprawdź Naszą ofertę na stronie Gandalf.com.pl i wybierz książkę humorystyczną dla siebie.

 


... ...
Zobacz więcej produktów