Książki i powieści kryminały Skandynawskie | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Kryminały skandynawskie

Kryminały skandynawskie robią furorę na rynku wydawniczym od kilku lat. Zbrodnie w północnej Europie przyprószonej śniegiem robią wrażenie. Sprawdź Naszą ofertę na Gandalf.com.pl i wybierz idealną powieść skandynawską na słoneczne popołudnie lub deszczowy wieczór. Sprawdź najlepsze tytuły w kategorii: literatura norweska lub literatura szwedzka. Na pobudzenie się z rana… nic tak nie działa, jak krwawa zbrodnia!

Skandynawskie kryminały – na czym polega ich fenomen?

Wiesz, dlaczego skandynawskie kryminały nieustannie plasują się w czołówce list bestsellerów? Mroczna, posępna sceneria, inteligentne postacie, wiele zwrotów akcji, chłodny, zimowy krajobraz to główne cechy charakterystyczne tej twórczości.

Popularności nie można odmówić kryminałom norweskim, które odznaczają się specyficznym, mrocznym nastrojem w związku z tym, że ich akcja ma miejsce najczęściej w zimnej, pięknej aurze Skandynawii. Szwedzkie kryminały należą do klasyki tego gatunku i odznaczają się wręcz spektakularną poczytnością. Literatura skandynawska to pojęcie niezwykle szerokie, a tworzona jest przez najpopularniejszych na całym świecie pisarzy tamtych regionów.

Literatura skandynawska – popularni autorzy

Wśród popularnych skandynawskich autorów nie można nie wymienić ich królowej – Camilla Läckberg. Mimo że uważa się, iż wątki jej powieści są przewidywalne, nie brakuje w nich zwrotów akcji. Lekkie pióro i wciągająca fabuła to jej znaki szczególne. Pisarka stawia na autentyczność postaci, przedstawia także różnego typu szczegóły życia w Szwecji, dzięki czemu masz szansę zdobyć wiedzę odnoszącą się do mentalności mieszkańców krajów skandynawskich.

Nie możemy mówić o literaturze skandynawskiej bez Jo Nesbo. Fanów jego twórczości nieustannie przybywa, a jednymi z najpopularniejszych skandynawskich kryminałów tego autora jest seria powieści z postacią bezkompromisowego policjanta Harry’ego Hole’a. W książkach Nesbo zwroty akcji szokują, jak i historie wypełnione ludzkimi emocjami i słabościami, krwią i tajemnicą, która kończy się zbrodnią.

Jeśli powieść skandynawska, to klasyk literatury skandynawskiej, czyli Stieg Larsson. Pisarz znany jest z misternie tworzonej fabuły oraz intrygujących, dobrze opracowanych postaci. Skandynawski kryminał wyróżnia się zaskakującymi splotami akcji, fascynującą zagadką, śledztwem wielowątkowym. Rozwiązanie zagadki zawsze jest na wyciągnięcie ręki, ale, nawet jeśli już domyślasz się zakończenia, zawsze jest ono inne, niż się wydaje. 

Kryminały skandynawskie – literatura norweska i literatura szwedzka

O skandynawskich kryminałach mówić można naprawdę wiele. Terminu powieści kryminalnej zapewne wyjaśniać nie trzeba? To gatunek, który skupia się na zbrodni oraz jej okolicznościach, a także na postaci, która zbrodnię popełniła.

Wyróżniamy powieści kryminalne sensacyjno-awanturnicze, detektywistyczne, milicyjne, amerykańskie, a teraz coraz częściej również powieści skandynawskie, gdzie warto zwrócić uwagę na kryminały szwedzkie i norweskie kryminały.

Wśród popularnych tytułów powieści skandynawskich wyróżnić należy Kaznodzieję Camilli Läckberg, Dożywocie Lizy Marklund, Upiory Jo Nesbo i wiele innych. Bardzo często pisarze skandynawscy tworzą całe serie powieści z tymi samymi bohaterami policjantów, detektywów bądź dziennikarzy. Uwielbienie konkretnego bohatera wpływa na zainteresowanie historią i sprawia, że chcemy poznawać dalszy ciąg jej przygód.

Jeśli mówimy o dobrych kryminałach szwedzkich, książki Stiega Larssona zasługują na szczególną uwagę. Jego seria Millennium znana jest na całym świecie, a pierwsze tomy ukazały się po śmierci autora. Historię Mikaela Blomkvista i Lisbeth Salander kontynuował David Lagercrantz.

Najlepsze kryminały skandynawskie

Powieści skandynawskie plasują się na szczycie list bestsellerów nie tylko najlepiej sprzedających się kryminałów, ale także najpopularniejszych książek. Uwielbienie dla surowego, minimalistycznego stylu rośnie w różnych dziedzinach, a pozorny chłód opleciony w tajemnicę sprawia, że tworzone historie norweskich kryminałów i wielu innych, których akcja dzieje się w Skandynawii, są jeszcze bardziej pociągające.

Szwedzkie kryminały – książki oraz norweskie książki to prawdziwa uczta dla największych fanów kryminalnych spraw. Sprawdź ofertę sklepu internetowego Gandalf.com.pl. w kategorii: literatura skandynawska i zaczytaj się w zagadce. Pytanie tylko, czy jesteś w stanie ją rozwiązać?


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - skandynawski. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 167 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 79%. W ofercie mamy między innymi Królestwo, Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości, Zazdrość.
z27
1 - 27 z 639 ofert