SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Kryminały historyczne

Lubisz kryminalne zagadki, ale fascynuje Cię też historia? Pisarze chcą sprostać Twoim oczekiwaniom, dlatego na rynku wydawniczym znajdziesz wiele powieści w kategorii: kryminały historyczne. Sprawdź Naszą ofertę!

Kryminały historyczne – co to za gatunek?

W kryminałach historycznych spotykamy się ze śledztwem, które prowadzone jest w przeszłości. Opis historycznego świata, jak chociażby rzeczywistość wojenna czy PRL-owska, a także epok jeszcze dawniejszych, jest niezwykle interesujący również w przełożeniu na fabułę kryminalną.

Dokładne sprecyzowanie historycznej przestrzeni oraz wątek morderstwa lub zbrodni innego typu wywołują poruszenie wśród wielu czytelników. Kryminał z wątkiem historycznym znajdziemy między innymi w książkach Szczepana Twardocha. W sensacyjnej powieści Król wyczytamy obraz  gangsterskiej rzeczywistości przedwojennej Warszawy.

Kryminał historyczny – książki

W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju powieści, które możemy zaklasyfikować do kryminałów historycznych. Książki owiane są tajemnicą i grozą w szerszym zakresie, ponieważ odnoszą się do czasów niezbadanych i podlegających weryfikacji jedynie poprzez źródła stricte historyczne. Kryminały historyczne zachęcają także do zainteresowania się minionymi epokami pod różnym względem – zarówno przestępczym, jak i kulturowym czy społecznym.

Kryminałem historycznym z Naszej perspektywy możemy nazwać także pierwsze powieści gotyckie i sensacyjne. Kryminały z wątkiem historycznym to przede wszystkim powieści, które często zawierają autentyczne odniesienia, a budowane są na bazie zachowanych kronik kryminalnych i policyjnych.

Najlepsze kryminały historyczne

Świetne wykreowanie świata „tamtych” czasów to podstawa. Mroczne tajemnice z przeszłości, dziwne morderstwa, porwania, kradzieże, zniknięcia… a to wszystko spowite historią – wiekową i zaledwie kilkuletnią. Kryminały historyczne to nie lada gratka dla każdego fana dawnych dziejów, który zamiast przysypiać nad podręcznikami od historii, woli rzucić się w wir akcji.

Czytaj i wyłapuj intrygi dawnych lat. Wśród popularnych pisarzy znajdziemy nie tylko wspomnianego już Twardocha, ale także Katarzynę Bondę czy Marka Romańskiego. Na półkach odkryjesz książki o słynnych gangach Birminghamu, starciach z bolszewikami, a także szpiegowskich intrygach. Przy takich historiach nie da się spać spokojnie, gwarantujemy!


... ...
Zobacz więcej produktów