SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Złodziejska magia. Prawo milenium Księga I.

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja
przeczytaj fragment przeczytaj fragment

Opis produktu:

Seria "Millennium`s Rule" atakuje! Pierwszy tom kolejnej trylogii jednej z najpopularniejszych autorek fantasy ostatniego dziesięciolecia.

`Książki nie są wieczne, nawet te magiczne. Zatrzymaj mnie. Wykorzystaj. Mogę przekazać ci bogatą wiedzę. W zamian chciałabym tylko, żebyś jak najczęściej trzymał mnie w dłoniach, żebym mogła żyć świadomie...`
Fragment książki

Dwa alternatywne światy. W każdym magia odgrywa kluczową rolę - w jednym stanowi temat tabu, w drugim jest źródłem zasilenia. Tam gdzie czary są sprzymierzeńcem ludzi a czarodzieje swobodnie przechadzają się uliczkami miast, student archeologii Tyen marzy o wspaniałym znalezisku i wielkiej sławie. Kiedy podczas jednej z wypraw naukowych w starożytnym grobowcu znajduje starą, opasłą księgę, oprawną w niezwykle delikatną skórę - jest rozczarowany. Kiedy jednak księga niespodziewanie zaczyna mówić... Tyen ochoczo zaczyna zgłębiać jej tajemnice. Z zaskoczeniem odkrywa, że ta niezwykła, oprawna skóra kryje... czarodziejkę. Niegdyś młoda i zdolna introligatorka została zamieniona przez potężnego czarnoksiężnika w pożyteczne narzędzie, którego zadaniem jest gromadzenie niezbędnych informacji, tropienie ważnych przesłanek przyszłych katastrof świata Tyena. Oto dosięgła ją ręka sprawiedliwości za wygórowane ambicje i próżność.
W innym świecie - magia jest zakazana. Mówi się o niej szeptem po kątach albo wcale. Kapłani, którzy stoją na straży praw kraju surowo karzą każdy przejaw czarodziejskiej mocy. Rielle - mieszkanka krainy, skromna, córka farbiarza - od dziecka wie, że posługiwanie się magią to okradanie aniołów. Coś jednak jej mówi, że posiadanych, zakazanych umiejętności nie należy zostawiać losowi. Szuka przewodnika i nauczyciela, który pomoże jej osiągnąć pełnię władzy nad wrodzoną mocą. Wie jednak, że gniew Aniołów jest nieunikniony...
Podróżnicy - lud kupców i handlarzy to łącznicy pomiędzy światem Tyena i Rielle. Wiedzą, że za każde nadużycie czarodziejskiej mocy czeka sroga kara. Szlaki handlowe, którymi podążają pamiętają lokalne walki i odwieczną wędrówkę magii. Przerażające opowieści snute przez ludzi, którzy pamiętają dawne czasy, zaczynają powracać w rzeczywistym świecie. Dające dotychczas bezpieczeństwo trakty handlowe, stają się coraz bardziej zagrożone...

Czy uda się ocalić świat od czyhających niebezpieczeństw? Komu zaufać i czy w ogóle można komuś ufać? Czy grząski świat magii to bezpieczne miejsce?

Nie wszystko jest zgodne z naturą ani prawem krajów. Nawet ludzie, którym kiedyś tak bardzo ufano...

Copyright by gandalf.com.pl
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: fantastyka,  fantasy,  Heroic fantasy,  książki na jesienne wieczory
Wydawnictwo: Galeria Książki
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 125x195
Ilość stron: 560
ISBN: 978-83-64297-22-9
Wprowadzono: 20.05.2014

RECENZJE - książki - Złodziejska magia. Prawo milenium Księga I. - Trudi Canavan

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 15 ocen )
 • 5
  12
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  2
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

P

ilość recenzji:13

brak oceny 30-08-2018 11:12

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Świetna książka na idealnym papierze wydrukowana perfekcyjną czcionką. Wspaniale leży w dłoni a mała waga pozwala na długie czytanie bez męczenia rąk. Polecam!

Czy recenzja była pomocna?

Erni2015

ilość recenzji:312

brak oceny 9-06-2017 13:34

Nazwisko Trudi Canavan nie raz spoglądało na mnie z księgarskich witryn, ale dopiero opis "Złodziejskiej magii", sugerujący, że jest to "Pierwszy tom kolejnej trylogii jednej z najpopularniejszych autorek fantasy ostatniego dziesięciolecia", skusił mnie do zapoznania się z twórczością tej autorki. Spora pokusa wkręcenia się w świat fantasy, stworzony przez najpopularniejszą autorkę tego gatunku ostatniego dziesięciolecia, podczas lektury "Złodziejskiej magii" powoli przeobrażała się w równie spore rozczarowanie.
Książka podzielona jest na dwie niezwiązane ze sobą fabuły, dziejące się w dwóch różnych światach; jedynym czynnikiem łączącym te światy jest wszechobecna magia, która w świecie Tyena, studenta archeologii, napędza rewolucję przemysłową, a w świecie Rielle, córki farbiarza odkrywającej w sobie zdolność do posługiwania się magią, stanowi temat tabu zarezerwowany jedynie dla kapłanów. Obaj bohaterowie to klasyczny przykład młodzieńczego buntu, który w konsekwencji prowadzi do ich społecznej alienacji, zerwania kontaktów z rodziną, ucieczki. Historia Tyena jest zdecydowanie ciekawsza - dzieje się tu nawet dość sporo, a i wciągających momentów można tu znaleźć niemało. Struktura książki zmusza jednak czytelnika do przeskoków między światami głównych bohaterów i tak oto, gdy pędzimy z Tyenem i jego magiczną książką, nagle Trudi Canavan podkłada nam nogę i lądujemy w towarzystwie Rielle, młodej panny wychowywanej w duchu wielkiej moralności, według zasad "dobrego domu". Ta część lektury to moim zdaniem naciągane i nudnawe romansidło, ze światem fantasy mające bardzo mało wspólnego i skutecznie obniżające moją ogólną ocenę "Złodziejskiej magii".
Podczas czytania miałem nieustanne wrażenie, że biegnące osobnymi torami wątki wreszcie jakoś się połączą, że nastąpi jakiś fabularny przełom, który mocno mnie zaskoczy i popchnie ślimaczącą się zbyt często akcję do przodu. Trudi Canavan, ku mojemu sporemu rozczarowaniu, światom Tyena i Rielle nie dała jednak szansy na połączenie się. Pierwszy tom trylogii Prawo Milenium uznaję jako ciągnące się przez 500 stron wyczekiwanie na jakiś przełom i ciekawe zawiązanie akcji. Ostatecznie coś wreszcie zaczyna się dziać (duża w tym zasługa ucięcia wątku romansu Rielle), ale w tym właśnie momencie przewracamy ostatnią stronę książki. Trudno powiedzieć, czy tak mocno odstające (na plus) zakończenie powieści będzie w stanie wszystkich czytelników zachęcić do sięgnięcia po drugi tom. Mnie dalsze losy Tyena i Rielle jakoś specjalnie nie interesują; jeśli przeczytam kiedyś "Anioła burz", zrobię to chyba tylko dlatego, że ogólnie lubię czytać.
Największy zarzut stawiam tej powieści jednak nie za przeciętną jakość fabuły, lecz za brak klimatu fantasy. Jeżeli takowy jest tu wyczuwalny, to w śladowych ilościach, a przecież - skoro przedstawione światy przesycone są magią - to i klimatu fantasy powinniśmy stąd czerpać całymi garściami. Ja zmieściłbym go w małym koszyczku.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Szusteczka

ilość recenzji:1

brak oceny 28-03-2016 13:00

Trudi Canavan to jedna z moich ulubionych autorek. Jej trylogia Czarnego Maga podbiła moje serce, pochłonęłam ją bardzo szybko (za szybko). Kolejne opowieści tej autorki również mi się podobały, chociaż żadna nie dorównała już historii Sonei i Akkarina. Niemniej jednak bez wahania zawsze sięgałam po książki Canavan, spodziewając się dobrej zabawy. Jakież było moje rozczarowanie i smutek, gdy zaczęłam lekturę Złodziejskiej magii, pierwszego tomu Prawa Milenium.

Autorka po raz kolejny opowiada historię młodych ludzi, którzy są otoczeni przez magię. I to dosłownie. Magia jest w powietrzu, wystarczy ją tylko pobrać. Rielle, córka farbiarzy, została jednak wychowana w wierze, która nie pozwala na używanie magii. Tylko kapłani mogą z niej korzystać. Jeżeli nie jesteś kapłanem, okradasz Aniołów, zostajesz wygnany z miasta, a Twoja dusza zostanie rozerwana po śmierci. Tyen zaś żyje w innym świecie, gdzie magii jest mało, jednak nie jest zakazane jej używanie. Tych dwoje nie będzie jednak wiodło spokojnego życia, gdyż na ich drodze staną niespodziewane przeszkody.

Muszę przyznać, że Złodziejska magia niesamowicie mnie rozczarowała. Książka ma około 580 stron, a dopiero w połowie ? dosłownie ? zaczyna się coś dziać, pojawia się długo wyczekiwana akcja. Najciekawsze wydarzenia występują na końcu powieści, wcześniej zaś niewiele się dzieje. Historia Rielle to głównie jej spór z rodziną, kwitnące uczucie do nowo poznanego mężczyzny, a także poczucie odosobnienia, inności. Wątek Tyena jest ciekawszy, jednak również spokojnie prowadzony. Czuje się on opuszczony przez bliskich, zdradzony przez nich. Dąży do rozwoju i pomocy innym.

Książki Canavan zawsze należały do tych lekkich, które czytało się szybko ze względu na prosty język. Nigdy nie była to fantastyka z wysokiej półki, jednak jej lektura podobała mi się. Tym razem również tak było, jednak miałam wrażenie jakby powieść ta powstała przed trylogią Czarnego Maga. Wydawała mi się mniej dopracowana, słabiej skonstruowana pod względem historii, a także sposobu jej prowadzenia. Powtórzenia (nie chodzi tutaj o słownictwo, ale opisywanie po raz kolejny tych samych uczuć, rozważań), nudne wątki.

Uważałam, że będę miała wszystkie książki Canavan na półce. Chociaż mój entuzjazm do kolejnych części Prawa Milenium zdecydowanie ostygł, to w przyszłości na pewno dam szansę Aniołowi burz, który jest kontynuacją Złodziejskiej magii. Chwilę jednak minie zanim się na to zdecyduję, ponieważ mój zawód nad tą historią jest naprawdę duży. Spodziewałam się czegoś bardziej wciągającego, a tymczasem otrzymałam powieść, która dopiero na ostatnich stronach zainteresowała mnie mocniej.

Czy recenzja była pomocna?

Ela

ilość recenzji:1

brak oceny 3-11-2014 11:23

Cóż, na poczatku czytania byłam trochę zawiedziona nową serią Trudi Canavan. Przyzwyczaiła nas do bardziej dynamicznej akcji. Ale w "Złodziejskiej magii" tylko pierwsze strony trochę się dłużą. Potem już nie można oderwać się od czytania! Zwolennicy twórczości autorki będą zadowoleni! Zapowiada się fajny cykl!

Czy recenzja była pomocna?

Ahnaethi

ilość recenzji:45

brak oceny 3-06-2014 15:07

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Jeden dzień tyle potrzeba aby przeczytać książkę Trudi Cnavan, a teraz cóż zostało mi czekać na kolejny nowej trylogii. Autorka w sposób bardzo realistyczny opisuje świat magii. Czasami mam wrażenie, że przed napisaniem trylogii autorka naprawdę przeżywa wszystkie te przygody a potem opisuje jak pamiętnik. Bardzo polecam książkę, tylko nie zaczynajcie jej czytać wieczorek kiedy musicie następnego dnia iść do pracy ?. Ja tak zrobiłam.

Czy recenzja była pomocna?

Mimi

ilość recenzji:75

brak oceny 5-05-2014 10:53

Trudi Canavan jest znana z tworzenia wspaniałych i złożonych światów. W serii Trylogia Czarnego Maga pokazała, że magia służy nie tylko do rozwiązywania problemów ale może być dla głównych bohaterów ciężarem. Jak zawsze w jej książkach można liczyć na wartką akcję, zaskakujące zwroty akcji i pełnokrwiste postacie. Autorka często wykorzystuje podobne motywy ale nie powtarza się! Każda jej historia żyje własnym życiem i już nie mogę doczekać się kolejnej trylogii. Tym razem zostaną nam przedstawione dwie postacie z dwóch różnych światów, których los połączy magia. Dla jednego z nich symbol statutu dla drugiego przekleństwo. Myślę, że ten kontrast może zaowocować ciekawą dynamiką między bohaterami. Jestem pewna, że pochłonę książkę gdy tylko się ukaże.

Czy recenzja była pomocna?

Majarka

ilość recenzji:78

brak oceny 28-04-2014 11:09

Świat magii zawsze mnie fascynował! Któżby nie chciał posiąść ogromnej władzy nad nią, aby ułatwić sobie i innym życie? Ponadto świat w zagrożeniu i ważna misja do spełnienia dałyby poczucie dokonania czegoś na prawdę wielkiego! Trudi Canavan z ogromną łatwością umożliwia czytelnikowi marzenia o czarodziejskiej różdżce i niesamowitych przygodach. Mistrzyni snucia opowieści baśniowej osadzonej w czasach współczesnych. Że niby to pozycja tylko dla nastolatków? A gdzie tam! Każdy ma prawo do bajki, nawet tylko do tej wyimaginowanej we własnym umyśle. Kolejna wspaniała książka na koncie autorki. Nie zawiodła i tym razem. Wierna swojemu stylowi, zaczarowała moje serce. Gwarantuję, że zaczaruje także i was!

Czy recenzja była pomocna?