SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Andrzej Sapkowski - biografia

  Urodzony i po dziś dzień mieszkający w Łodzi, autor znany przede wszystkim ze stworzenia postaci Wiedźmina. Za sprawą opowiadań i sagi o Wiedźminie jest drugim po Stanisławie Lemie najczęściej tłumaczonym polskim autorem fantastyki.   Swoją karierę pisarza Andrzej Sapkowski zaczynał jako tłumacz. Z czasem zaczął pisać opowiadania o “pogromcy potworów” - Wiedźminie. Pierwsze z nich ukazywały się na łamach czasopisma “Fantastyka”. Oprócz 8-tomowej sagi o Wiedźminie, na podstawie której powstały film, serial i bestsellerowa gra komputerowa, napisał pozycje takie jak: Rękopis znaleziony w Smoczej Jaskini, Żmija czy Narrenturm - za które był nominowany do nagrody Nike w 2003 roku. Data urodzenia: 21.06.1948

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 51 książek, których autorem jest: Andrzej Sapkowski. Dostępne formaty: miękka, pakiet, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: historia, dla dzieci, Literatura piękna, fantastyka, komiks, Dla młodzieży, nagrody literackie, pakiety, fantastyka, nauka języków, literature, Książki na prezent 🎁, audiobooki na prezent, bestsellery, książki na ekranie, lista bestsellerów wszech czasów, wysyłka 24h, Książkowe ferie zimowe.

Na książki autora Andrzej Sapkowski mamy rabaty sięgające do 45%.
... ...
Zobacz więcej produktów