Złodziejska magia. Prawo milenium Księga I. / Trudi Canavan 45,80 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image
przeczytaj fragment

Złodziejska magia. Prawo milenium Księga I. (twarda)

książka

 • Wydawnictwo Galeria Książki
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 560
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Złodziejska magia. Prawo milenium Księga I. - opis produktu:

Seria "Millennium`s Rule" atakuje! Pierwszy tom kolejnej trylogii jednej z najpopularniejszych autorek fantasy ostatniego dziesięciolecia.

`Książki nie są wieczne, nawet te magiczne. Zatrzymaj mnie. Wykorzystaj. Mogę przekazać ci bogatą wiedzę. W zamian chciałabym tylko, żebyś jak najczęściej trzymał mnie w dłoniach, żebym mogła żyć świadomie...`
Fragment książki

Dwa alternatywne światy. W każdym magia odgrywa kluczową rolę - w jednym stanowi temat tabu, w drugim jest źródłem zasilenia. Tam gdzie czary są sprzymierzeńcem ludzi a czarodzieje swobodnie przechadzają się uliczkami miast, student archeologii Tyen marzy o wspaniałym znalezisku i wielkiej sławie. Kiedy podczas jednej z wypraw naukowych w starożytnym grobowcu znajduje starą, opasłą księgę, oprawną w niezwykle delikatną skórę - jest rozczarowany. Kiedy jednak księga niespodziewanie zaczyna mówić... Tyen ochoczo zaczyna zgłębiać jej tajemnice. Z zaskoczeniem odkrywa, że ta niezwykła, oprawna skóra kryje... czarodziejkę. Niegdyś młoda i zdolna introligatorka została zamieniona przez potężnego czarnoksiężnika w pożyteczne narzędzie, którego zadaniem jest gromadzenie niezbędnych informacji, tropienie ważnych przesłanek przyszłych katastrof świata Tyena. Oto dosięgła ją ręka sprawiedliwości za wygórowane ambicje i próżność.
W innym świecie - magia jest zakazana. Mówi się o niej szeptem po kątach albo wcale. Kapłani, którzy stoją na straży praw kraju surowo karzą każdy przejaw czarodziejskiej mocy. Rielle - mieszkanka krainy, skromna, córka farbiarza - od dziecka wie, że posługiwanie się magią to okradanie aniołów. Coś jednak jej mówi, że posiadanych, zakazanych umiejętności nie należy zostawiać losowi. Szuka przewodnika i nauczyciela, który pomoże jej osiągnąć pełnię władzy nad wrodzoną mocą. Wie jednak, że gniew Aniołów jest nieunikniony...
Podróżnicy - lud kupców i handlarzy to łącznicy pomiędzy światem Tyena i Rielle. Wiedzą, że za każde nadużycie czarodziejskiej mocy czeka sroga kara. Szlaki handlowe, którymi podążają pamiętają lokalne walki i odwieczną wędrówkę magii. Przerażające opowieści snute przez ludzi, którzy pamiętają dawne czasy, zaczynają powracać w rzeczywistym świecie. Dające dotychczas bezpieczeństwo trakty handlowe, stają się coraz bardziej zagrożone...

Czy uda się ocalić świat od czyhających niebezpieczeństw? Komu zaufać i czy w ogóle można komuś ufać? Czy grząski świat magii to bezpieczne miejsce?

Nie wszystko jest zgodne z naturą ani prawem krajów. Nawet ludzie, którym kiedyś tak bardzo ufano...

Copyright by gandalf.com.pl

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -42%
Jezioro Ciszy INNI

Anne Bishop

miękka
26,04 zł 44.90
 • -30%
Karpie bijem

Andrzej Pilipiuk

miękka
27,87 zł 39.81
 • -42%
Trylogia husycka

Andrzej Sapkowski

pakiet
80,09 zł 138.10

Trudi Canavan - przeczytaj też

Zobacz również

 • -30%
Dragon Age. Cesarstwo masek

Peter Weeks

miękka
27,92 zł 39.88
 • -30%
Krocząc w strachu Herezja horusa

James Swallow

miękka
33,53 zł 47.89
 • -30%
Więźniowie szarości

Christine Lynn Herman

miękka
25,77 zł 36.81
 • -30%
Zakon drzewa pomarańczy Tom 1

Samantha Shannon

miękka
27,92 zł 39.88
 • -30%
Zakon drzewa pomarańczy Tom 2

Samantha Shannon

miękka
27,92 zł 39.88
 • RRecenzje
 • Książka
 • Złodziejska magia. Prawo milenium Księga I.
4.7/5 ( 12 ocen )
  5
  11
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny
 • 9-06-2017
 • 13:37

Nazwisko Trudi Canavan nie raz spoglądało na mnie z księgarnianych witryn, ale dopiero opis "Złodziejskiej magii", sugerujący, że jest to "Pierwszy tom kolejnej trylogii jednej z najpopularniejszych autorek fantasy ostatniego dziesięciolecia", skusił mnie do zapoznania się z twórczością tej autorki. Spora pokusa wkręcenia się w świat fantasy, stworzony przez najpopularniejszą autorkę tego gatunku ostatniego dziesięciolecia, podczas lektury "Złodziejskiej magii" powoli przeobrażała się w równie spore rozczarowanie.
Książka podzielona jest na dwie niezwiązane ze sobą fabuły, dziejące się w dwóch różnych światach; jedynym czynnikiem łączącym te światy jest wszechobecna magia, która w świecie Tyena, studenta archeologii, napędza rewolucję przemysłową, a w świecie Rielle, córki farbiarza odkrywającej w sobie zdolność do posługiwania się magią, stanowi temat tabu zarezerwowany jedynie dla kapłanów. Obaj bohaterowie to klasyczny przykład młodzieńczego buntu, który w konsekwencji prowadzi do ich społecznej alienacji, zerwania kontaktów z rodziną, ucieczki. Historia Tyena jest zdecydowanie ciekawsza - dzieje się tu nawet dość sporo, a i wciągających momentów można tu znaleźć niemało. Struktura książki zmusza jednak czytelnika do przeskoków między światami głównych bohaterów i tak oto, gdy pędzimy z Tyenem i jego magiczną książką, nagle Trudi Canavan podkłada nam nogę i lądujemy w towarzystwie Rielle, młodej panny wychowywanej w duchu wielkiej moralności, według zasad "dobrego domu". Ta część lektury to moim zdaniem naciągane i nudnawe romansidło, ze światem fantasy mające bardzo mało wspólnego i skutecznie obniżające moją ogólną ocenę "Złodziejskiej magii".
Podczas czytania miałem nieustanne wrażenie, że biegnące osobnymi torami wątki wreszcie jakoś się połączą, że nastąpi jakiś fabularny przełom, który mocno mnie zaskoczy i popchnie ślimaczącą się zbyt często akcję do przodu. Trudi Canavan, ku mojemu sporemu rozczarowaniu, światom Tyena i Rielle nie dała jednak szansy na połączenie się. Pierwszy tom trylogii Prawo Milenium uznaję jako ciągnące się przez 500 stron wyczekiwanie na jakiś przełom i ciekawe zawiązanie akcji. Ostatecznie coś wreszcie zaczyna się dziać (duża w tym zasługa ucięcia wątku romansu Rielle), ale w tym właśnie momencie przewracamy ostatnią stronę książki. Trudno powiedzieć, czy tak mocno odstające (na plus) zakończenie powieści będzie w stanie wszystkich czytelników zachęcić do sięgnięcia po drugi tom. Mnie dalsze losy Tyena i Rielle jakoś specjalnie nie interesują; jeśli przeczytam kiedyś "Anioła burz", zrobię to chyba tylko dlatego, że ogólnie lubię czytać.
Największy zarzut stawiam tej powieści jednak nie za przeciętną jakość fabuły, lecz za brak klimatu fantasy. Jeżeli takowy jest tu wyczuwalny, to w śladowych ilościach, a przecież - skoro przedstawione światy przesycone są magią - to i klimatu fantasy powinniśmy stąd czerpać całymi garściami. Ja zmieściłbym go w małym koszyczku.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 13-12-2015
 • 13:26

Ponoć książki Trudi Canavan czarują swoją treścią czytelników. Dlatego też i ja chciałam zostać przez nią zaczarowana. Ani przez chwilę nie wątpiłam, że "Złodziejska magia" nie sprosta moim czytelniczym wymaganiom. Czy słusznie?

Fajne w tej książce jest to, że autorka podzieliła ją na części, które są o dwojgu różnych bohaterach. Dzięku temu mamy wrażenie, jakbyśmy czytali dwie zupełnie inne książki. Jednym z bohaterów jest Tyen - student magii, który podczas jednej z wypraw znajduje niezwykle cenną magiczną księgę. Drugą postacią jest Rielle - dziewczyna, która uczęszcza do szkoły zakonnej. Rielle obdarza uczuciami osobę, która nie jest akceptowana w jej świecie.

Obie postaci są wyraziste i bardzo od siebie różne. Tyen jest takim poszukiwaczem przygód, który jest bardzo odważnym młodzieńcem, stawiającym czoła niebezpieczeństwu. Natomiast Rielle jest delikatną dziewczyną, która pragnie wolności i miłości (ta niestety zostaje jej odebrana). Bardzo polubiłam się z tymi postaciami i brakowało mi ich po skończeniu książki. Na szczęście już zabieram się za drugi tom!

Mamy tutaj niesamowitą przygodę i zakazane uczucie. W jednej książce - dwie historie, dwa różne światy, które łączy tylko i wyłącznie magia. Natomiast dzielą je prawa w nich istniejące. Podczas czytania "Złodziejskiej magii", zastanawiałam się, czy Riell i Tyen w końcu się spotkają. Czy ich światy się ze sobą zderzą. W końcu łączy ich tak wiele: oboje sprzeciwili się swoim bliskim, oboje musieli uciekać... A wspólnym czynnikiem ciągle była magia, co prawda każda inaczej przedstawiona.

Tytułowe "Prawo milenium", pojawiło się w treści, a jego znaczenie zostało wyjaśnione. Na pewno jest to jeden z kluczowych elementów, który będzie coraz lepiej przedstawiany w kolejnych tomach. Tutaj był jedynie jego zalążek, aczkolwiek bardzo mnie on zaintrygował.

"Złodziejska Magia", to bardzo dobrze rozpoczynająca się przygoda, którą polecam fanom fantastyki, ale nie tylko im. Każdy, kto szuka czegoś innego, przygody, która go wciągnie i sprawi, że zapomni o realnym świecie, powinien zapoznać się z tą serią.

sol-shadowhunter.blogspot.com

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 23-05-2014
 • 10:45

Trudi Canavan pokochałam całym sercem, kiedy sięgnęłam po ?Erę Pięciorga?. Jej wyobraźnia tworzy cuda i to takie cuda, które mnie zachwycają. Jej powieści zajmują honorowe miejsce w mojej biblioteczce.
A pomyśleć, że gdyby nie Aga ? nigdy bym nie sięgnęła po fantastykę?.. Hmmm ? ominęłoby mnie wiele pięknych chwili. Takich jak ta, którą spędziłam na lekturze ?Złodziejskiej magii?.

Jak zwykle u Canavan, otacza nas magia, magowie, adepci magii i ?splamieni. Światy, które zostają nam zaprezentowany są pełne magii, ale rządzą nimi różne prawa. Właśnie światy w liczbie mnogiej, bo śledzimy je na przemian oczami bohaterów powieści ? Tyena i Rielle.


Jestem pewnie nieobiektywna, bo uwielbiam Trudi Canavan i tym razem nie było inaczej. Chłonęłam książkę jak gąbka. Przenosiłam się za bohaterami do barwnych, niezwykłych miejsc i chłonęłam niezwykły klimat powieści oraz z zapartym tchem obserwowałam ich perypetie. Trudi Canavan, jak zwykle, stworzyła niezwykły i bardzo oryginalny świat pełen magii. Jej opowieść jest barwnie opowiedziana, a język jest bogaty, ale zrozumiały i lekki. Dla mnie lektura tej powieści to była swoistą ucztą literacką, zatopiłam się w światach wykreowanych przez panią Canavan i aż ciężko było mi się rozstać z bohaterami. Teraz pozostaje mi cierpliwie czekać na kolejne tomy ? oby pojawiły się szybko na polskim rynku!

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Księga jubileuszowa poświęcona Profesor Irenie Fijałkowskiej-Janiak, to zbiór tekstów przyjaciół i znajomych badaczki, poświęconych ulubionemu tematowi badawczemu Pani Profesor - magii ksiąg. Na tom składają się tłumaczenia i interpretacje tekstów kulturowych, historycznych, literackich oraz innych.

 • Trzeci tom trylogii fantasy `Prawo Milenium` autorki światowych bestsellerów Trudi Canavan. Od konfrontacji buntowników z Raenem minęło pięć lat. W tym czasie Qall, chłopiec ocalony przez Rielle, bezpiecznie dorósł wśród Podróżników, a Tyen znalazł sobie nowy dom i ukrył się przed ludźmi, którzy...

 • Trzeci tom trylogii fantasy "Prawo Milenium" autorki światowych bestsellerów Trudi Canavan. Od konfrontacji buntowników z Raenem minęło pięć lat. W tym czasie Qall, chłopiec ocalony przez Rielle, bezpiecznie dorósł wśród Podróżników, a Tyen znalazł sobie nowy dom i ukrył się przed...

 • Tyen naucza magii mechanicznej w Liftre - powszechnie poważanej szkole. Dociera tam wieść, że Raen, najpotężniejszy mag i władca wszystkich światów, powrócił po długiej nieobecności. Nauczyciele i studenci uciekają, gdyż w Liftre uczono zakazanej przez Raena magii, w przekonaniu że ten nie żyje. W...

 • Tyen naucza magii mechanicznej w Liftre - powszechnie poważanej szkole. Dociera tam wieść, że Raen, najpotężniejszy mag i władca wszystkich światów, powrócił po długiej nieobecności. Nauczyciele i studenci uciekają, gdyż w Liftre uczono zakazanej przez Raena magii, w przekonaniu że ten nie żyje. W...

 • Spraw, że postacie i przedmioty znikną na oczach widowni. Pokaż dwa magiczne łuki, które zmniejszają się lub powiększają w zależności od ułożenia. Te niewiarygodne iluzje zadziwią Twoją rodzinę i przyjaciół! Zawartość pudełka: - 2 komplety puzzli z ilustracjami - 2 magiczne łuki