Z bojów Adolfa Nowaczyńskiego Wybór źródeł - Arkadiusz Meller - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Z bojów Adolfa Nowaczyńskiego Wybór źródeł

Tom 3, W cieniu swastyki (1932-1934)

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Von Borowiecky
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 264
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Okazje na książki w promocji!

Z bojów Adolfa Nowaczyńskiego Wybór źródeł, Tom 3, W cieniu swastyki (1932-1934) - opis produktu:

Już trzeci tom niezapomnianych felietonów Nowaczyńskiego pozwala nam tym razem powrócić do pierwszej połowy lat 30. XX w. Zgromadzone w tym tomie felietony oddają stosunek Nowaczyńskiego do rodzącego się w Niemczech hitleryzmu. Nowaczyński znany był i jest z niechęci do Żydów, których uważał za żywioł wrogi Polsce, uniemożliwiający prawidłowy rozwój kraju, w wielu dziedzinach stanowiący groźną konkurencję dla żywiołu polskiego. W tym sensie w dochodzących do władzy w Niemczech brunatnych koszulach znajduje sojusznika, ale nie jest ich entuzjastą. Obcy jest mu oparty na rasizmie antysemityzm niemiecki i z czasem w jego felietonach daje się wyczuć coraz większą niechęć do Niemców, coraz większe zaniepokojenie ich rosnącą potęgą i osamotnieniem Polski. Jak zauważają autorzy opracowania: `Trzeba wspomnieć też, że Nowaczyński w czasie II wojny światowej prowadził osobiście coś w rodzaju »kampanii antyrasistowskiej«. Pisał Ferdynand Goetel: Dla ostatecznego pognębienia niemieckich rasistów wycinał z pism wydawanych w Rzeszy nekrologi żołnierzy o polskich nazwiskach, padłych na froncie w szeregach armii niemieckiej. Podkreślał czerwonym ołówkiem słowa wyróżniające zabitych »Gefallen für Führer und Vaterland«, »Ritter des Eisenern Kreuzes« i co pewien czas posyłał do Gestapo zbiór takich wycinków z odpowiednim dopiskiem. Reakcji, o dziwo, nie było`.

Czesław Jankowski, jeden z najwybitniejszych dziennikarzy polskich początku XX wieku, pisał w 1929 r. o Nowaczyńskim:

Wielki to, pierwszorzędny a niepospolity talent pisarski, cały w skrach i barwach, brawurze wściekłej i bajecznym temperamencie. Pamflecista... Niezawodnie. Nowaczyński całe swoje `ja` ma, jak się dziś mówi, nastawione na pamfletowe ujmowanie tematu - wszelkiego. Zmienia przekonania? Przechodzi z obozu do obozu? Przyznam się, czytając Nowaczyńskiego, nigdy o tym nie miałem czasu myśleć. Był i jest nad wyraz interesujący z każdego punktu widzenia - i bądź na którymkolwiek punkcie stał sam! Pasjonujący, fascynujący... Może powiem herezję, lecz mnie się zawsze zdawało, że musi być Nowaczyńskiemu wiele przebaczone... albowiem tak niezrównanie pisze!
`Słowo` wileńskie, nr 1299

Z bojów Adolfa Nowaczyńskiego Wybór źródeł - o czym jest?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Z bojów Adolfa Nowaczyńskiego Wybór źródeł, od Arkadiusz Meller, Sebastian Kosiorowski. Z bojów Adolfa Nowaczyńskiego Wybór źródeł spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Arkadiusz Meller, Sebastian Kosiorowski. Nie będziesz żałował! Z bojów Adolfa Nowaczyńskiego Wybór źródeł i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Z bojów Adolfa Nowaczyńskiego Wybór źródeł Tom 3, W cieniu swastyki (1932-1934), pochodzi z wydawnictwa Von Borowiecky. Autorami książki są Arkadiusz Meller, Sebastian Kosiorowski. Należy do gatunków: ezoteryka, Joga, nauki humanistyczne, literaturoznawstwo. Książka Z bojów Adolfa Nowaczyńskiego Wybór źródeł liczy 264 stron. Jej wymiary to 145x205. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Z bojów Adolfa Nowaczyńskiego Wybór źródeł, Tom 3, W cieniu swastyki (1932-1934)

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 3 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: