SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Wybawiciel

Harry Hole, Tom 6

Autor:

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja
odsłuchaj fragment przeczytaj fragment przeczytaj fragment przeczytaj fragment

książka

Wydawnictwo Dolnośląskie
z serii Harry Hole
Oprawa miękka
Liczba stron 432

Opis produktu:

W zasypanym śniegiem Oslo inspektor Harry Hole ściga nieuchwytnego płatnego zabójcę z byłej Jugosławii. Przeczesuje środowiska narkomanów, dewiantów, członków Armii Zbawienia wyczekujących nowego zbawiciela, który ma ich wyzwolić od beznadziei życia - choćby przez śmierć. Inspektor Harry Hole to policyjny anarchista stosujący metody dalekie od procedur, nieprzystosowany do życia nałogowy palacz i alkoholik. Przed wyrzuceniem na bruk chroni go jednak to, że jest niezwykle inteligentnym i efektywnym policjantem. Ma także parasol ochronny, który rozpina nad nim Bjarne Moller, jego przyjaciel i bezpośredni przełożony.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 135x205
Liczba stron: 432
ISBN: 9788327159236
Wprowadzono: 12.01.2021

RECENZJE - książki - Wybawiciel, Harry Hole, Tom 6 - Jo Nesbo

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 9 ocen )
 • 5
  7
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Etykietka

ilość recenzji:42

brak oceny 15-10-2009 15:59

Harry Hole ma metodę śledczą, która nie wszystkim z jego współpracowników przypada do gustu. Na miejscu zbrodni potrafi zapytać „Jakie masz pierwsze skojarzenie?”. Oczekuje myślenia intuicyjnego, nawet jeśli przeczucia zdają się prowadzić na manowce. Łatwo mu mówić! Człowiek tak jak Hole obdarzony wyjątkowo wnikliwym umysłem może sobie pozwolić na snucie domysłów, bowiem podświadomość podpowie mu najlepsze rozwiązania. Kiepski śledczy nie wytrzyma u boku Holego nawet tygodnia, średni może miesiąc, za to bystry sporo się nauczy.
Tym razem Harry musi złapać płatnego zabójcę zanim ten dopadnie ofiarę. Ten przeciwnik policjanta z Oslo jest niezwykły pod wieloma względami. Po pierwsze, przez niemal całą książkę nie możemy jednoznacznie stwierdzić, na ile jest dobry, na ile zły. Bywa bezwzględny, ale nie okrutny. Para się zabijaniem, ale historia jego życia sprawia, że jakoś mu się nie dziwimy. I jeszcze ma pecha. Zamiast zleconego obiektu zabił osobę łudząco do niego podobną. Pomyłkę zrozumiał dopiero podczas ucieczki, ale jako dobry rzemieślnik postanowił zakończyć zadanie mimo rosnącego ryzyka. Kiedy podczas siarczystych mrozów panujących w Oslo stara się umknąć przed Harrym chowając się w różnych zaułkach, nie wiemy już, któremu z nich życzyć powodzenia. I chyba dokładnie o to chodziło autorowi.
Dla miłośników książek o Harrym Hole przynajmniej jedna dobra wiadomość – tym razem Harry będzie w sztok pijany zaledwie raz. I będzie miał powód. Gdyby nie poczucie humoru autora i sposób narracji zmuszający do skupienia uwagi, opowieści o Harrym niejednego czytelnika skłoniłyby do zajrzenia do kieliszka. Egzystencji policjanta z Oslo daleko do wakacyjnej sielanki funkcjonariuszy rodem z „Miami Vice”. Życie to nie bajka – mógłby powiedzieć Harry. Chociaż jeśli weźmiemy pod uwagę historię Wybawiciela… Ciii, sami się dowiecie.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?