SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Jo Nesbo - biografia

Norweski pisarz oraz muzyk rockowy. Jest autorem popularnego cyklu powieści kryminalnych z komisarzem Harrym Holem w roli głównej. Za debiutancka powieść Człowiek – nietoperz otrzymał literacką nagrodę Rivertona oraz Szklany Klucz. W 2004 roku jego kolejna powieść Czerwone Gardło została uznana za najlepszy norweski kryminał wszech czasów. Jo Nesbo z wykształcenia jest ekonomistą. W młodości próbował swoich sił w piłce nożnej, jednak musiał zrezygnować na skutek kontuzji. Data urodzenia: 29.03.1960

Książki Jo Nesbo


Powieści Jo Nesbo zostały przetłumaczone na wiele języków, m.in. angielski, czeski, duński, francuski, polski, rosyjski i szwedzki. To jedne z najchętniej wybieranych kryminałów na świecie. Łącznie sprzedało się już przeszło 30 milionów egzemplarzy książek Jo Nesbo. Autor od 1997 roku wydał prawie 30 powieści (w Polsce pierwsza książka Norwega, Człowiek-nietoperz, ukazała się dopiero 8 lat po premierze, w 2002 roku). Najbardziej rozpoznawalną serią pisarza jest cykl o Harrym Hole – najlepszym detektywie w Oslo, który jednak ma problemy z uznawaniem autorytetów i nadużywaniem alkoholu. Protagonista jest gotowy ryzykować życie dla rozwiązania sprawy, ale fatalnie sprawdza się jako urzędnik.

Twórczość Jo Nesbo dla dzieci


Poza kryminałami dla dorosłych, Jo Nesbo stworzył również serię dla dzieci o Doktorze Proktorze – starzejącym się wynalazcy, który pragnie dokonać jakiegoś wielkiego odkrycia. Cykl okazał się hitem w Norwegii, przetłumaczono go na wiele języków, a w 2014 roku ukazał się nawet film na podstawie pierwszego tomu tejże historii. Nie jest to zresztą jedyna adaptacja w dorobku pisarza – w 2017 roku do kin trafił Pierwszy śnieg, w którym główną rolę zagrał Michael Fassbender. Niestety, produkcja nie doczekała się najlepszych recenzji. 

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 138 książek, których autorem jest: Jo Nesbo. Dostępne formaty: miękka, pocket, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: dla dzieci, sensacja, horror, kryminał, sensacja, Dla młodzieży, nagrody literackie, literature, dla dzieci i młodzieży, sensacja i literatura grozy, Książki na prezent 🎁, audiobooki na prezent, bestsellery, audiobooki w podróży, wysyłka 24h, bestsellery wszech czasów, ebooki na ekranie, Książka Roku 2023, serie wydawnicze, Top 100 Gandalfa, Bestsellery.

Na książki autora Jo Nesbo mamy rabaty sięgające do 46%.
... ...
Zobacz więcej produktów