SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

To, co zostaje po końcu świata

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Must read
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Liczba stron 360
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Urzekająca, poruszająca, zapadająca w pamięć i serce historia na nasze czasy.Kiedy Andrew staje pod domem Jamieego, jest ranny, głodny i nie ma nic do stracenia. Śmiercionośny wirus wybił większość ludzkiej populacji, wliczając ich najbliższych. Obaj chłopcy mają świadomość, że zdesperowany człowiek może się posunąć do najgorszej zbrodni, więc dlaczego akurat oni potrafią zaufać sobie nawzajem?Kiedy bohaterowie ruszają w poszukiwaniu śladów cywilizacji, każdy z nich posiada głęboko skrywane tajemnice. Aby pokonać trudną drogę, będą musieli zmierzyć się nie tylko ze strachem, sekretami i konsekwencjami własnych działań, ale przede wszystkim stawić czoło prawdzie. Co pozostaje, kiedy jesteśmy zdani tylko na siebie? Jak walczyć o przyszłość, kiedy każdy dzień jest wyzwaniem?W świecie spustoszonym przez wirusa pewne jest tylko jedno - że coś do siebie czują.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: dla dzieci,  Dla młodzieży,  fantastyka,  fantasy,  książki na jesienne wieczory
Wydawnictwo: Must read
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 205x135
Liczba stron: 360
ISBN: 9788382652758
Wprowadzono: 11.05.2023

RECENZJE - książki - To, co zostaje po końcu świata - Eric L. Brown

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 2 oceny )
  • 5
    1
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Aga

ilość recenzji:194

1-06-2023 14:35

Śmiercionośny wirus zabił niemal całą ludzkość, a ci, którzy pozostali przy życiu, muszą sobie jakoś radzić. Andrew zostaje ranny, ale cudem natyka się na dom w środku lasu. Mieszka w nim Jamie, który przełamuje się i pomaga nieznajomemu. Miło jest w końcu mieć z kim porozmawiać. Jednak Andrew wie, że nie zostanie tu na długo, zamierza ruszyć dalej i dać sobie szansę na ratunek. Problem jest tylko jeden ? jest zauroczony swoim opiekunem, ale nie mówi mu o swoich uczuciach przekonany, że Jamie nic do niego nie czuje.

All Thats Left in the World. To, co zostaje po końcu świata jest powieścią Erika J. Browna, w której mamy dwóch bohaterów i dwie narracje pierwszoosobowe. To pozwala lepiej poznać bohaterów i zrozumieć ich emocje i uczucia. Chłopcy różnią się charakterami, tak samo dzieje się z ich narracjami, co było dobrym posunięciem autora.

Andrew jest zdesperowany, dlatego prosi Jamie?ego o pomoc. Jest nim zauroczony, podziwia jego umiejętności medyczne i zaradność. Umie snuć opowieści, jest też zdeterminowany. Jamie z kolei jest ostrożny. Nawet pomagając obcemu chłopakowi, cały czas zachowuje czujność.

Powieść pokazuje spotkanie dwóch obcych sobie chłopaków. Początkowa nieufność zostaje zastąpiona przyjaźnią. Wspierają się, pomagają sobie. Czy kryje się za tym uczucie czy tylko obawa przed ponownym byciem samemu w obliczu końca świata? Ich relacja jest trudna do opisania, na pewno zależy im na sobie, ale żaden z nich nie mówi wprost, co czuje.

Akcja powieści toczy się w Stanach Zjednoczonych po epidemii wirusa. Autor nie mówi o koronawirusie, jednak widać tu wiele zbieżności z pandemią, która miała miejsce jakiś czas temu ? ten sam strach, tracenie bliskich, niepewność jutra. Opisana w powieści choroba zabiła większość społeczeństwa, a ci, którzy przetrwali, radzą sobie, jak mogą. Niemniej opisy opuszczonych osiedli, porzuconych samochodów, poszukiwania pożywienia są tu naprawdę ciekawe, wprowadzają nas w dystopijny klimat.

Autor zaprezentował kilka grup, które na swojej drodze spotykają bohaterowie. Ludzie albo odcinają się od wszystkich, albo zbierają w większe społeczności, by jakoś przetrwać. Sposoby na przeżycie są różne ? można zmuszać wszystkich do przestrzegania restrykcyjnych zasad albo ograbiać innych. Dobrze, że pokazano tego typu zachowania, bo są one bardziej prawdopodobne niż serdeczne przyjmowanie z otwartymi ramionami obcych w tak trudnych czasach.

Wątek uczuciowy, który się tu pojawia, przebiega bardzo naturalnie. Nie jest to wybuch uczuć przy pierwszym spotkaniu. Zaprezentowano obawy, nadzieję, ale też dbanie o siebie. Czasem nie trzeba słów, by wyrazić, co się czuje, i tak jest też w tym przypadku.

All Thats Left in the World. To, co zostaje po końcu świata to świetna powieść młodzieżowa, ale z ważnymi i uniwersalnymi wątkami, które prezentowano już w literaturze i popkulturze wielokrotnie. Motywy pandemii i zachowania ludzi po końcu świat są tu podjęte w dobrym stylu, nie czułam się zagubiona czy oszukana wizją spokojnego, dobrego świata, bo takiego tu nie było. Jednak autor pokazał, że nawet w tak trudnych czasach można mieć nadzieję i znaleźć kogoś, kogo się pokocha.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

booksbybookaholic

ilość recenzji:131

22-05-2023 11:51

Ta książka jest po prostu wspaniała! Zaskoczyła mnie od pierwszej strony lekkością stylu i świetny humorem, który sprawiał, że przez połowę czasu chichotałam pod nosem. Zarówno Andrew jak i Jamison zdobyli miejsce w moim sercu, podobnie jak ich relacja. Rozgrywa się w tempie typowym dla slow burn, przez co wypada bardzo realistycznie i nienachalnie. Widać, jak silną zbudowali więź przez to, ile razem przeszli.


Mimo że obawiałam się, że książka zbytnio mnie przytłoczy, okazało się, że postapo może być lekkie i czasami nawet otulające serce, co było dla mnie kompletnym zaskoczeniem. Mimo że świat wokół się sypał, bohaterowie potrafili w nim znaleźć coś wyjątkowego, a ich liczne rozmowy o pop kulturze były tego idealnym przykładem. Motyw drogi, tak charakterystyczny dla tego typu książek równie wypadł bardzo przekonująco. Przez dużą część książki czułam, jakbym spacerowała wraz z bohaterami. Kiedy więc groziło im niebezpieczeństwo, ja sama odczuwałam strach i napięcie, a kiedy byli odprężeni, ja też tak się czułam.


Autor w posłowiu pisze "mam nadzieję, że śmialiście się czasem, a niekiedy potrząsaliście głowami czy w końcu mieliście brzuchy pełne motylków o oczkach w kształcie serduszek" i tymi słowami idealnie oddaje moje emocje podczas czytania. Ta historia była ogromnym powiewem świeżości w literaturze postapo, bo koniec końców daje nadzieję i radość. Jednocześnie jednak opisy spustoszonej Ameryki wypadły bardzo realistycznie, a niektóre wydarzenia mroziły krew w żyłach. Ja jestem bezgranicznie zakochana i żądam kolejnej książki autora w swoich rękach na już.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?