SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Być może gwiazdy (twarda)

Uczta wyobraźni Tom 70

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

Opis produktu:

Nadszedł czas zakończenia doskonałego cyklu science fiction! Jeśli uwielbiasz poprzednie części serii Terra Ignota, to nie zwlekaj i sięgnij po tę powieść. Czwarty i ostatni tom pt. `Być może gwiazdy` to zwieńczenie godne uwagi - warto ponownie wybrać się w przyszłość!

Jest rok 2454, w którym wiele może się zdarzyć i zmienić. W tajemnicy dokonano makabrycznych czynów. Dopuścili się ich przywódcy Pasiek, państw pozbawionych określonego terytorium. Stanowią one w tych czasach podstawową formę organizacji ludzkich społeczeństw na Ziemi.

Brutalne akty miały jeden cel. Za wszelką cenę należy zachować pozory utopijnej stabilności. Tyle że nie może to trwać wiecznie. Co prawda dostatek i łatwe podróżowanie po globie mogą łagodzić zmierzanie ludzkości ku coraz mroczniejszemu obliczu. Tyle że w ludzkiej psychice konflikt nadal pozostaje głęboko zakorzeniony. Tłumiony od tysiącleci chaos obudził się ponownie za sprawą niezwykłego chłopca.

Cały świat ogarnięty jest wojną i zniszczeniem. Dawne sojusze upadają i pojawiają się uśpione nienawiści. Każdy system transportu jest w niebezpieczeństwie. Spójność zjednoczonego świata i systemu Pasiek jest zagrożona przez powrót tyranii. Wszystko wokół wydaje się obracać w gruz.

Mycroft Canner to zbrodniarz, który przepadł bez śladu. Jego następca ma za zadanie nie tylko prowadzić wojenną kronikę. Musi zrobić coś jeszcze. Należy przywrócić porządek na świecie, który zmierza ku tragicznej katastrofie. Ważą się losy wszystkich ludzi na Ziemi. Jakie rozwiązanie okaże się w tej sytuacji rozsądnym wyjściem? Pozostać na planecie czy próbować szczęścia wśród gwiazd?

O autorce

Ada Palmer to amerykańska historyczka i pisarka. Jest zdobywczynią nagrody Johna W. Campbella, którą otrzymała w 2017 roku. Pierwsza część serii Terra Ignota została doceniona przez krytyków i znalazła się w finale konkursu na Nagrodę Hugo za najlepszą powieść. Wcześniejsze części tego cyklu to: `Do błyskawicy podobne`, `Siedem kapitulacji` i `Zdecydowani na walkę`.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: fantastyka,  fantasy,  Science-fiction,  nauki ścisłe,  astronomia,  książki na jesienne wieczory,  książki o kosmosie
Wydawnictwo: Mag
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 210x140
Ilość stron: 896
ISBN: 9788367023467
Wprowadzono: 12.07.2022

Ada Palmer - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Być może gwiazdy, Uczta wyobraźni Tom 70 - Ada Palmer

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: