Sandman Śnienie - Simon Spurrier - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Sandman Śnienie (twarda)

Tom 1 Ścieżki i wpływy

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Egmont
 • z serii Sandman
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 160
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Okazje na książki w promocji!

Sandman Śnienie, Tom 1 Ścieżki i wpływy - opis produktu:

Pierwszy tom jednej z czterech nowych serii komiksowych rozgrywających się w wymyślonym przez Neila Gaimana uniwersum Sandmana.

W krainie Śnienia źle się dzieje. Daniel, Władca Snów, opuścił królestwo i pozostawił niestrzeżone granice. Jego wierny namiestnik Lucien czuje, że traci rozum, w miarę jak kraina Króla Snów zaczyna się rozpadać. A inni mieszkańcy Śnienia, począwszy od potwornej i przekupnej Dory, aż po szorstkiego i niewzruszonego Merva Dyniogłowego, walczą ze sobą, żeby zachować, ile tylko się da. Lecz prawdziwy koszmar dopiero nadejdzie. Z czarnej skrzyni, pełnej niechcianych nocnych mar, wyłoni się zapomniane monstrum - zło, które przez ponad sto lat pozostawało uwięzione. Sędzia Stryk, ze swą żelazną ręką i konopnym sznurem, zaprowadzi nowe porządki w Śnieniu, przerabiając je na swoje posępne i krwawe podobieństwo.

Album został stworzony pod artystyczną opieką Neila Gaimana przez doświadczonego brytyjskiego scenarzystę Simona Spurriera (m.in. serie Lobster Random, The Simping Detective) oraz Bilquis Evely, młodą brazylijską rysowniczkę, która zyskała uznanie jako autorka ilustracji do opowieści napisanych przez Grega Ruckę - Wonder Woman i Lazarus.

Więcej książek z serii Sandman

Sandman Śnienie - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Sandman Śnienie, od Simon Spurrier, Bilquis Evely, Mat Lopes. Sandman Śnienie spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Simon Spurrier, Bilquis Evely, Mat Lopes. Nie będziesz żałował! Sandman Śnienie i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Sandman Śnienie - opinie


Jeśli nadal nie jesteś pewny książki Sandman Śnienie, zapoznaj się z ocenami i recenzjami naszych klientów. Może oni przekonają Cię, że Sandman Śnienie - Simon Spurrier, Bilquis Evely, Mat Lopes to pozycja warta Twojej uwagi. Po przeczytaniu książki Sandman Śnienie nie zapomnij zostawić swojej recenzji i wziąć udziału w konkursie! Wybierz książkę Sandman Śnienie, sprawdź inne tytuły, których autorem jest Simon Spurrier, Bilquis Evely, Mat Lopes i przeczytaj biografię. To wszystko tylko na Gandalf.com.pl!
Zobacz pozostałe recenzje!

Książka Sandman Śnienie Tom 1 Ścieżki i wpływy, pochodzi z wydawnictwa Egmont. Autorami książki są Simon Spurrier, Bilquis Evely, Mat Lopes. Należy do gatunków: komiks, fantasy. Książka Sandman Śnienie liczy 160 stron. Jej wymiary to 260x170. Oprawa jest twarda. Sandman Śnienie jest częścią serii Sandman.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: Egmont - najlepsze tytuły
Kategoria: komiks,  fantasy
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 260x170
Ilość stron: 160
ISBN: 9788328142886
Wprowadzono: 02.10.2019

RECENZJE - książki - Sandman Śnienie, Tom 1 Ścieżki i wpływy - Simon Spurrier, Bilquis Evely, Mat Lopes

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

PopKulturowy Kociołek

ilość recenzji:676

5-10-2019 11:00

Oryginalna seria Sandman oferuje czytelnikowi gęstą, surrealistyczną fabułę mającą swoje odzwierciedlenie w świecie rzeczywistym. Podobnie jest w przypadku tego spin-offa, którego klimat dość mocno zbliżony jest to podstawowej serii, a nawet w niektórych momentach staje się jego kalką. Simon Spurrier odpowiedzialny za scenariusz komiksy spisał się wręcz doskonale, oddając do dyspozycji czytelnika powieść graficzną, która bez większego problemu mogłaby uchodzić w całości za dzieło Gaimana. Tutaj może pojawiać się jednak pewne pęknięcie na nieskazitelnej powłoce genialności tego dzieła. Piękny, momentami dziwaczny i baśniowy świat, stał się nazbyt zbliżony do oryginalnej treści. Spurrier nie tyle starał się wzorować na twórczości ?mistrza? co niemal dosłownie kopiował pewne rozwiązania i schematy. Trudno teraz powiedzieć czy był to celowy zabieg scenarzysty, brak własnych pomysłów czy może artystyczna opieka Gaimana nad tym dziełem, miała zbyt mocny wpływ na twórców. Oczywiście jest to ocena czysto subiektywna i dla wielu potencjalnych odbiorców, w ogólnie nie będzie stanowiło to problemu, a wręcz przeciwnie będzie ogromną zaletą.

Jeśli chodzi o pewne różnice scenariuszowe pomiędzy spin-offem a oryginalną serią, to tutaj mniejszy nacisk położony jest na otaczający świata, a bardziej skupiono się na postaciach. Fikcyjna kraina snu nadal jest świetnie zarysowana, łącząc w sobie elementy historyczne z własną często ironiczną oceną prawdziwego życia. Nie braknie tutaj nawiązań do religii, ludzkiego światopoglądu czy polityki a całość jest tak skrojona, że każdy może zupełnie inaczej interpretować podaną treść. Kolorowy świat, który nie kryje swojej mrocznej i brutalnej strony, dzięki czemu staje się mocno fascynujący. Oczywiście nie brakuje tutaj sporej dawki czarnego humoru, który nie zawsze jest oczywisty i zdecydowanie nie zawsze musi każdego bawić.


Tak jak wspomniałem, największy nacisk położono tutaj na bohaterów, którzy są czystym i wyraźnym odbiciem ludzkich obaw, pragnień czy żądzy. Postacie po części zdają sobie sprawę, że ich świat ulega mocnemu przeobrażaniu i to, co znali powoli zanika, ustępując miejsca nowemu. Zmiany nie są jednak mile widziane, szczególnie kiedy mamy do czynienia z mieszanką przeróżnych charakterów, mający zupełnie inne postrzeganie świata i inne pragnienia. Iście kipiący emocjonalny tygiel, który prędzej czy później będzie musiał eksplodować. Bardzo ważnym elementem scenariusza dotyczącym bohaterów są świetnie napisane dialogi. Pozwalają one nie tylko lepiej poznać poszczególne postacie, ale wręcz emanują emocjonalną treścią, która wymusi na czytelniku wybranie bohatera, z którym będzie sympatyzować do końca dzieła.

Na temat warstwy artystycznej nie można napisać nic więcej niż to, że jest oszałamiająca. Kolorowe, pełne szczegółów i dbałości o najdrobniejsze detale, surrealistyczne małe dzieła sztuki, wypełniają kolejne kadry komiksu. Bilquis Evely odpowiedzialny za rysunki oraz Mat Lopes specjalizujący się w doborze odpowiednich kolorów, wykonali kawał solidnej pracy, dobitnie pokazując, że są jednymi z czołowych artystów. Poszczególni bohaterowie wyglądają dokładnie tak jak zapamiętali ich miłośnicy serii Sandman, a wykreowany świat bije po oczach umiejętnym połączeniem sprawdzonego stylu z czymś nowym i intrygującym. Całość rysunków doskonale współgra z serwowaną treścią scenariusza, łącząc się w nierozerwalny sposób nawet na poziomie doboru kolorów. Tak gdzie treść jest bardziej wytłumiona, dobrane kolory są bardziej płytkie i mniej wyraziste, na innych stronach zaś Lopes eksponuje pełną paletę barw, nadając wybranym kadrą jeszcze większego dynamizmy i głębi.

Czy recenzja była pomocna?