SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Sandman Panie łaskawe (twarda)

Sandman Tom 9

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

Kolejny, dziewiąty już tom niezwykłej serii o Sandmanie - Władcy Snów, autorstwa Neila Gaimana. Panie Łaskawe mają wiele imion: Erynie, Eumenidy, Furie. Są uosobieniem zemsty, nieprzejednanym i niepowstrzymanym. Nie spoczną, dopóki zbrodnie, za które chcą ukarać, nie zostaną zmyte krwią. To do nich zwraca się Lyta Hall, gdy ginie jej synek Daniel. Ich celem staje się wówczas Sen z Nieskończonych. Ale za smutkiem i nieustępliwą wściekłością matki kryją się mroczniejsze siły, a to, co wprawią w ruch, będzie wymagało poświęcenia większego niż wszystko, czego dotychczas doświadczyło Śnienie. Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w opowieści spowodowały, że Sandman został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród komiksowych, m.in. Nagrodę Eisnera, Nagrodę Harveya oraz World Fantasy Award - nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks. Autorem scenariusza jest wielokrotnie nagradzany pisarz, scenarzysta komiksowy i filmowy Neil Gaiman, laureat m.in. Nagrody Eisnera, Harveya i Hugo. Za ilustracje do tego tomu odpowiadają rysownicy należący do najwybitniejszych współczesnych artystów komiksowych, m.in. Marc Hempel (Lucyfer, Niewidzialni) czy Dean Ormston (Sędzia Dredd, Lucyfer).
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwa: Egmont
Kategoria: komiks,  dla dorosłych,  fantasy
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 170x260
Ilość stron: 352
ISBN: 9788328157231
Wprowadzono: 28.06.2023

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Sandman Panie łaskawe, Sandman Tom 9 - Zbiorowa Praca

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 1 ocena )
 • 5
  0
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

mil**********

ilość recenzji:1960

28-07-2023 06:19

CEL: SEN

Dziewiąty i przedostatni tom ?Sandmana? to trochę, jakby zmęczenie materiału. Przynajmniej graficznie, bo o ile fabularnie album trzyma poziom, o tyle rysunki ? a raczej nadmiar cartoonowych prac ? już jakoś zaliczają mocny spadek. Ale mimo iż tym razem ulatnia się gdzieś sporo klimatu serii, który zawsze najmocniej z tego wszystkiego ceniłem, nadal dobrze się to czyta. I nadal mam ochotę na więcej ? i na ten wielki finał w kolejnym albumie.

Erynie, Eumenidy, Furie ? to tylko kilka z wielu nazw Pań Łaskawych, symbolu zemsty. Kiedy więc syn Luty Hall ginie, kobieta właśnie do nich zwraca się o pomoc, w efekcie czego celem Pań Łaskawych staje się sam Sen! Jak może skończyć się coś takiego?

W tym albumie czuje się, że finał jest już bliski. Gaiman bierze się bowiem i domyka sporo wątków. Wracając do wydarzeń z poprzednich tomów ? głównie z ?Domu lalki? i ?Ulotnych żyć?, ale nie tylko ? rozwija to wszystko, ale jednocześnie, jak zawsze, robi tak, by dało się to czytać bez znajomości poprzedników. Acz wiadomo, najlepiej bawić się będą fani serii, bo z każdym tomem wszystko przeplata się i domyka coraz bardziej, wzajemnie dopełniając czy wracając do pamiętanych (albo nie, bo Gaiman lubi sięgać po drobiazgi, na które nie zawsze zwraca się uwagę) momentów lub postaci.

No i fabularnie fajnie jest, bardzo przyjemnie literacko rozpisane, z udanymi dialogami i bardzo przyjemnym, lekkim klimatem gdzieś na styku fantastyki i baśni (choć mogłoby być więcej horroru, bo ta seria od początku niby idzie horrorowymi ścieżkami, ale grozy jako takiej unika całkowicie). Jednocześnie dobrze wnika w stronę obyczajową, serwuje też udaną psychologię postaci i nawet jeśli nie ma naprawdę mocnych, dających przez łeb czy skłaniających do myślenia momentów, na emocjach też zagrać potrafi.

I tak to sobie zmierza do finału, niby wielkie wydarzenia, a jednak powoli, niespiesznie. No i mi to odpowiada, gdy tak fajnie w tematy wnika, jak tu. Szkoda tylko, że tym razem szata graficzna to jednak już nie to. W poprzednich tomach cartoonowe, niczym z dziecięcych komiksów prace też były, ale raczej jako przerywniki, dodatki, niż siła nośna całości. a teraz przerywaniami stały się te lepsze, bardziej dopracowane ilustracje, podczas gdy te grubo ciosane, kanciaste, dominują. No i nie powala to na kolana, bo seria zawsze urzekała mnie klasycznymi, realistycznymi i dopracowanymi ilustracjami, a tu taki spadek formy. No ale nie jest też źle, zębami nie zgrzytam, acz już nie oglądam tego z taka przyjemnością, jak wcześniej.

Nadal jednak dobry tom dobrej serii. i dobre domknięcie paru spraw i kwestii. Więc nadal warto. I warto czekać na ostatni tom ? będzie jeszcze w tym roku.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?