SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Podmuch czasu

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej

książka

Wydawnictwo Księgarnia Akademicka
Oprawa miękka
Ilość stron 260
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

"Znam twórczość Stefana Gajdy, inżyniera z wykształcenia i żeglarza z zamiłowania, od momentu, kiedy stawiał swe pierwsze - całkiem ciekawe - literackie kroki. Ale ta książka naprawdę mnie zaskoczyła. Mamy tu bowiem do czynienia już nie z próbami obdarowanego bogatą wyobraźnią późnego debiutanta, opanowującego tajniki literackiego warsztatu i subtelności polskiego języka, którego przez lata rzadko używał. To dojrzała, interesująca, świetna proza, oparta na ciekawej konstrukcji fabularnej, zmysłowej narracji i żywych dialogach. Nowa książka Gajdy to opowieść o życiu i śmierci, pragnieniu miłości i ucieczce od niej, świecie absurdalnych wojen i zła, jakie wyrządza nam świat i my światu. Książka zanurzona w dzisiejszej rzeczywistości i jednocześnie ponadczasowa. Przedstawia historię życia wojennego reportera, jego przyjaciół i ukochanej na tle zawieruchy bałkańskiej, wojny w Syrii, historii uchodźców. Zaczyna się od sceny szpitalnej i utraty pamięci przez głównego bohatera, by potem rozwijać przed czytelnikiem interesujące pasmo zdarzeń, pełne suspensów i niespodzianek, które kulminują w ostatniej scenie, stawiającej przed odbiorcą intrygujące pytanie: które życie było snem?

Podmuch czasu to przede wszystkim historia o przemijaniu".

- Gabriela Matuszek-Stec

Stefan Gajda - urodzony w 1939 r. w Krakowie. Ukończył wydział Budowy Maszyn Górniczo-Hutniczych na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Dyplom nostryfikował na Uniwersytecie w Leoben w Austrii. Od 1971 r. mieszka w Wiedniu. Pracował w rozmaitych firmach i wiele podróżował po Europie. W 2006 r. ukończył Podyplomowe Studium Literacko-Artystyczne UJ. Debiutował w roczniku "Wierchy" opowiadaniem "Człowiek z lodu - Ö tzi". Opublikował tom opowiadań Mgła (Seria Studium Literacko-Artystycznego UJ, 2010) oraz powieść Inkunabuł (2014). Obydwa utwory ukazały się w Księgarni Akademickiej, także w wersji niemieckiej: Im Nebel (2015) oraz Bestseller (2017).
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Literatura piękna,  Powieść społeczno-obyczajowa,  książki na jesień,  książki na lato
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Ilość stron: 260
ISBN: 9788381380768
Wprowadzono: 27.03.2021

RECENZJE - książki - Podmuch czasu - Stefan Gajda

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: