SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Stulecie Winnych Ci, którzy przeżyli (Tom I)/ Ci, którzy walczyli (Tom II)/ Ci, którzy wierzyli (Tom III) (pakiet)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Zwierciadło
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Liczba stron 1288
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • Karta30 promocja z Inpost Pay

Opis produktu:

Stulecie Winnych to epicka powieść, która pochłania bez reszty. Jest w niej

ponadczasowość i uniwersalna prawda. Jest miłość i jest nienawiść. Cierpienie

i radość. Tęsknota i ukojenie. Dobro i zło. Jest wreszcie wspaniała

opowieść o rodzinie, której losy wpisują się w dramatyczne wydarzenia

XX wieku. I trzy pary bliźniaczek. Jedna w każdym pokoleniu...Ci, którzy przeżyli (Tom I)

Czerwiec 1914 roku. Podczas porodu bliźniaczek, Mani i Anni, umiera ich matka - Kasia.

Stanisław Winny, ojciec nowonarodzonych dziewczynek, opłakuje ukochaną żonę, patrząc z lękiem w przyszłość - ma bowiem pod opieką nie tylko bliźniaczki, ale również dwóch synków.

Bracia Stanisława oraz jego rodzice, Bronisława i Antoni, jednoczą swoje siły w obliczu tragedii. Kilka tygodni później nadchodzą kolejne dramatyczne wydarzenia - pewnego upalnego lipcowego dnia wybucha wojna...

Długie lata I wojny światowej i epidemia grypy hiszpanki boleśnie doświadczają ród Winnych. Tym bardziej cenią oni pokój i dobrobyt, które niesie ze sobą dwudziestolecie międzywojenne, chociaż przewrotny los nie szczędzi Winnym życiowych doświadczeń. Z rosnącym niepokojem obserwują, jak wielkimi krokami nadchodzi kolejna wojenna zawierucha.Ci, którzy walczyli (Tom II)

W dniu wybuchu II wojny światowej Mania rodzi kolejne w rodzinie Winnych bliźniaczki - Kasię i Basię.

Podczas II wojny światowej rodzina Winnych doświadcza tego, co tysiące polskich rodzin. Niektórzy Winni walczą na europejskich frontach, inni zmagają się z okupacyjną codziennością: terrorem, głodem i groźbą wywózki do obozów koncentracyjnych. Mimo wojennej zawieruchy, życie płynie dalej: Winni kochają, nienawidzą, rodzą się im kolejne dzieci. Nadchodzi koniec II wojny światowej. Upragniona wolność niewiele ma jednak wspólnego z tym, o czym marzyli przez lata nazistowskiego terroru. Inwigilacja i represje ze strony komunistycznych rządów to chleb powszedni powojennych lat. Jak Winni poradzą sobie w nowej rzeczywistości?Ci, którzy wierzyli (Tom III)

W roku 1971, nieopodal Brwinowa, w Pruszkowie na świat przychodzą kolejne w rodzinie Winnych bliźniaczki, córki Basi - Julia i Urszula.

Dziewczynki dorastają w kraju ogarniętym kryzysem. Polskie `tu i teraz` oznacza, że wszystko od mięsa począwszy, poprzez słodycze, na przyborach szkolnych skończywszy, trzeba zdobywać - `kombinować` lub `wystawać` w kilometrowych kolejkach. Tu dewizy kupuje się od cinkciarzy, kwiaty od badylarzy, a produkty zza żelaznej kurtyny - w Peweksie.

Razem z Winnymi przeżyjemy wprowadzenie stanu wojennego, pierwsze wolne wybory. Czy nowa, kapitalistyczna rzeczywistość okaże się dla nich przyjazna?Stulecie Winnych. Początek

Zdun Antoni Winny osiedla się ;w Brwinowie i zakochuje w najmłodszej córce Jadwigi i Mariana Wielichnowskich - Bronisławie. Udaje mu się zdobyć względy Broni i w 1874 roku biorą ślub w brwinowskim kościele pod wezwaniem świętego Floriana.

Bronia - mądra, zaradna i życzliwa - cieszy się szacunkiem w całej okolicy. Antoni z kolei uznawany jest za dobrego rzemieślnika. Wydaje się, że czeka ich dostatnia i spokojna przyszłość.

Życie pod rosyjskim zaborem jest jednak pełne trosk, nie tylko tych związanych z represjami ze strony Rosjan. W tragicznych okolicznościach umiera najpierw jedna, potem druga siostra Bronisławy, odchodzą jej rodzice, a za ocean wyjeżdża z synami szwagier Tadeusz.

W rodzinnym gospodarstwie zostają Bronisława i Antoni. Na świat przychodzą ich kolejni synowie - Roman, Władysław, Kajetan, Stefan i Stanisław. Poznajemy ich dzieciństwo, młodość, pierwsze miłosne rozterki. Rodzą się wnuki Broni i Antoniego. Życie toczy się dzień po dniu, Winnych spotykają troski i radości, ale nikt nie spodziewa się, że niebawem spadną na nich nie tylko ogromne osobiste tragedie, ale i wojenna zawierucha.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Literatura piękna,  Powieść historyczna,  Powieść społeczno-obyczajowa,  pakiety,  książki dla starszych pań,  książki o obozach koncentracyjnych
Wydawnictwo: Zwierciadło
Oprawa: miękka
Okładka: pakiet
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 148x210
Liczba stron: 1288
ISBN: 9788381325189
Wprowadzono: 04.11.2023

Ałbena Grabowska - przeczytaj też

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Stulecie Winnych Ci, którzy przeżyli (Tom I)/ Ci, którzy walczyli (Tom II)/ Ci, którzy wierzyli (Tom III) - Ałbena Grabowska

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: