SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Oswoić lęk Jak przetrwać emocjonalny chaos

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja
 • Nowość
  image-nowość

książka

Wydawnictwo Zwierciadło
Data wydania 2024
Oprawa miękka
Ilość stron 216
 • Wysyłamy w 24h - 48h
 • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

NIE MUSISZ BYĆ ZAKŁADNIKIEM WŁASNYCH LĘKÓW

Obawiasz się spotkań rodzinnych lub firmowych?
Gonitwa myśli utrudnia Ci zasypianie?
Jesteś przepracowany, znerwicowany i psychicznie rozbity, a każdy kolejny dzień jest dla Ciebie trudnym wyzwaniem?
Ten przystępnie napisany i praktyczny poradnik jest dla ciebie! Anna Williamson w prosty i logiczny sposób omawia liczne zagadnienia związane z lękiem i stresem.
Z książki dowiesz się m.in.: - czym jest lęk i z czego wynika - jak zachować się podczas ataku paniki - w jaki sposób odzyskać dobry sen - co zrobić, aby lęk i strach nie przesłaniał radości życia - jak rozpoznać symptomy obniżonego nastroju czy depresji - kiedy zwrócić się o profesjonalną pomoc.
Autorka dzieli się swoim osobistym doświadczeniem związanym z zaburzeniami lękowymi.
Przedstawia konkretne i sprawdzone wskazówki i techniki radzenia sobie z najbardziej typowymi objawami i sytuacjami, w których lęk często występuje. Pomaga również rozpoznać i rozprawić się z lękami na każdym etapie - od pierwszych symptomów po poważne objawy, niezależnie od czasu i miejsca ich wystąpienia.
O autorkach Anna Williamson jest prezenterką telewizyjną i radiową, life coachem, doradcą psychologicznym.
Jest także ambasadorką kilku organizacji wspomagających zdrowie psychiczne. Jej celem jest destygmatyzacja zdrowia psychicznego i zapewnienie młodym ludziom wsparcia.
Dr ReettaNewell jest psychologiem klinicznym i prowadzi prywatną praktykę specjalizującą się w pracy z dziećmi i rodzinami.
Zajmuje się oceną psychologiczną, konsultacjami, terapią indywidualną i rodzinną.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: nowości
Kategoria: poradniki,  zdrowie
Wydawnictwo: Zwierciadło
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2024
Wymiary: 145x205
Ilość stron: 216
ISBN: 9788381325325
Wprowadzono: 05.01.2024

RECENZJE - książki - Oswoić lęk Jak przetrwać emocjonalny chaos - Anna Williamson

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 2 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:
Nagrodzona Recenzja

zfa******************

ilość recenzji:186

10-02-2024 10:55

Lęk to naturalny stan emocjonalny, będący reakcją obronną organizmu na stresujące sytuacje. Niestety, u niektórych osób ten stan niepokoju utrzymuje się znacznie dłużej, jest bardziej nasilony, a nawet uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Gdy lęk staje się paraliżujący, wydaje się być nie do opanowania i całkowicie obniża jakość życia, staje się źródłem cierpienia, wstydu i izolacji. Jak rozpoznać i oswoić zaburzenia lękowe? Jakie są przyczyny nadmiernego lęku? I czy wszystkie formy leczenia są zawsze dla nas właściwe? A to tylko kilka pytań, na których odpowiedzi znajdziecie w fenomenalnym i jakże intymnym, bo opartym na własnych doświadczeniach, poradniku ?Oswoić lęk. Jak przetrwać emocjonalny chaos?.

Z tej wartościowej i jakże konkretnej pozycji dowiemy się dokładnie, czym jest lęk i z czego wynika, jak postępować podczas ataku paniki, a także jak rozpoznać symptomy obniżonego nastroju czy depresji. Znajdziemy tu także wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego snu czy profesjonalnej pomocy oraz mnóstwo prostych, dokładnie wyjaśnionych ćwiczeń, które będą nieocenioną pomocą i wparciem w pozbywaniu się paraliżującego lęku w naszym życiu.

?Oswoić lęk. Jak przetrwać emocjonalny chaos? to wyjątkowa pozycja, uświadamiająca, że każdy z nas zaznaje lęku i choć różni się on nasileniem i rodzajem, da się go zaakceptować, a nawet przejąć nad nim kontrolę. Książka nie tylko umożliwia usystematyzowanie wiedzy, ale i funduje czytelnikowi masę cennych, życiowych porad, jakich wprowadzenie w życie wcale nie musi być tak trudne, jak może to się wydawać na samym początku. Bezsprzecznie, to wartościowa pozycja, w której każdy z nas znajdzie coś dla siebie, szczególnie, jeśli cierpi na ataki paniki, fobię społeczną lub po prostu doskwiera mu notoryczny dyskomfort, który może być właśnie objawem ukrytego silnego lęku bądź wyniszczającego chronicznego stresu. Polecam gorąco!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

violet.and.dog

ilość recenzji:87

4-02-2024 18:51

Myślę, że przyznacie mi rację, jeśli powiem, że większość z nas na jakimś etapie życia zmagało się z różnego rodzaju zaburzeniami lękowymi bądź depresyjnymi. W Wielkiej Brytanii (skąd pochodzą autorki) statystyki te są wręcz zatrważające. W kraju liczącym 65 mln ludzi 1 na 5 osób doświadcza zaburzeń depresyjnych lub stanów lękowych (dane pochodzą z książki Oswoić lęk). Anna Williamson i Reetta Newell również mają za sobą liczne epizody lękowe. Znana prezenterka telewizyjna, psycholog kliniczny, pracownik biurowy, dzieci, osoby starsze ? lęk i ataki paniki mogą dotknąć każdego z nas bez względu na status społeczny, wykształcenie czy wiek. Ważne jest, aby wiedzieć, jak sobie z nim poradzić lub jak to określają autorki ? rozprawić się z nim!
.
Obie autorki doświadczyły osobiście różnego rodzaju stanów lękowych i ataków paniki stąd też książka ta nie jest jedynie zbiorem pustych frazesów a świadectwem ich walki. Czy była to walka wygrana? Jak same przyznają ? nie do końca. Jednak sukcesem jest uświadomienie sobie źródeł problemu i podjęcie starań mających na celu poprawienie jakości swojego życia. Z książki tej dowiemy się więc, czym są m.in. lęk, zaburzenia lękowe, ataki paniki czy stres pourazowy. Nauczymy się rozróżniać, kiedy lęk jest czymś potrzebnym, a kiedy staje się zagrożeniem. Dowiemy się także jak radzić sobie z atakami paniki, a także jak pokonać tzw. lęk przed lękiem czy fobię społeczną. Wspólnie z autorkami zastanowimy się nad tym, jak opanować trudną sztukę pożyczania umiejętności społecznych, a także, kiedy warto wdrożyć farmakoterapię, a kiedy można polegać jedynie na psychoterapii czy metodach alternatywnych tj. joga, czy aromaterapia. Przeczytamy tu również o nieocenionym znaczeniu snu w zachowaniu zdrowia psychicznego. Autorki wspomną tu też o różnych niekoniecznie polecanych formach samoleczenia lęku tj. sięganie po używki czy okaleczanie się.
.
Z reguły z dużym dystansem i niechęcią podchodzę do wszelkiego rodzaju poradników, jednak ten miło mnie zaskoczył i dostarczył wiedzy potrzebnej do samodzielnego wstępnego zdiagnozowania stanów lękowych. Jak podkreślają autorki, nie powinniśmy zwlekać z wizytą u specjalisty, bo nieleczona depresja czy ataki paniki będą się jedynie pogłębiać. Zdarza nam się nadużywać słowa depresja czy atak paniki i traktować je jako chwilowy bądź sezonowy spadek nastroju. Przyznam, że sporo informacji zawartych w książce była mi znana, jednak przypomnienie ich sobie nie było pomysłem i teraz na pewno będę zwracać większą uwagę na sygnały, jakie wysyła moje ciało i umysł.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?