SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Gabor Mate - biografia

Gabor Mate jest urodzonym na Węgrzech kanadyjskim lekarzem znanym ze swoich książek i dyskusji na temat uzależnień, ADHD, traumy i stresu. Dorastał w Budapeszcie na Węgrzech. Jako nastolatek przeżył Holokaust i oblężenie Budapesztu, spędzając trzy lata jako więzień nazistowskich obozów koncentracyjnych, w tym Auschwitz-Birkenau. Gabor Mate uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Semmelweisa w Budapeszcie. W latach 90. wyemigrował do Kanady. Odbył wiele lat praktyki z zakresu medycyny rodzinnej, psychiatrii, opieki paliatywnej i leczenia uzależnień. Gabor Mate w swoim podejściu podkreśla związek umysłu i ciała, a także stara się zbadać traumy, które są ważną przyczyną uzależnień.

Gabor Mate – książki język polski


Stres i uzależnienia to popularne tematy, które porusza Gabor Mate. Książki jego autorstwa m.in. opisują rolę, jaką odgrywają stres i emocje na występowanie chorób, takich jak: nowotwór, cukrzyca czy zespół jelita drażliwego. Pozycja dotycząca uzależnień to Bliskie spotkania z uzależnieniem. W świecie głodnych duchów. Skupia się na mózgowym układzie nagrody, stanie umysłu i pogoni za "intensywnymi bodźcami", co jest czynnikiem dodatkowym obok uzależnienia fizycznego. Więzi rodzinne to kolejny obszar badań dr Gabora Mate. Książka, która traktuje o relacji rodzic-dziecko to Więź. Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów. Publikacja pomoże w odbudowaniu psującej się intuicyjnej, mającej pierwszeństwo relacji i odzyskaniu zaufania i miłości swoich dzieci. 

Gabor Mate – książki język angielski


Część książek Gabora Mate nie została jeszcze przetłumaczona na język polski. Jeśli czytanie w języku angielskim nie sprawia Ci trudności, możesz sięgnąć po zagraniczne wydania. Jedną z propozycji jest Scattered Minds, oparta na doświadczeniach w badaniu ADHD przez doktora Gabora Mate. Książka przyda się rodzicom zmagającym się z problemem swoich dzieci, który błędnie jest klasyfikowany jako genetyczny i da nadzieję na normalne funkcjonowanie. Może chcesz podarować książkę anglojęzycznemu znajomemu? Jeśli spodobała Ci się książka o budowaniu więzi z dzieckiem, jej odpowiednikiem jest Hold on to Your Kids. Obcojęzyczne pozycje znajdziesz na Gandalf.com.pl.

Gabor Mate – audiobooki, ebooki


Jeśli jesteś zwolennikiem nowych technologii i chcesz mieć książkę przy sobie w każdym miejscu i czasie, sięgnij po cyfrowe wersje publikacji Gabora Mate. Audiobooki pozwolą Ci na zgłębianie potrzebnej wiedzy, kiedy prowadzisz samochód bądź gdy masz zmęczone oczy po całym dniu pracy przy komputerze. Wolisz czytanie zamiast słuchania? Na Gandalf.com.pl znajdziesz także ebooki popularnych książek Gabora Mate, które możesz pobrać na dowolne urządzenie. Elektroniczne wersje dostępne są w formatach mobi i epub.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 11 książek, których autorem jest: Gabor Mate. Dostępne formaty: miękka.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: poradniki, nauki społeczne, nauki humanistyczne, medicine, poradniki, nauki społeczne, nauki humanistyczne, wysyłka 24h, bestsellery wszech czasów, Bestsellery.

Na książki autora Gabor Mate mamy rabaty sięgające do 36%.
... ...