SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Kiedy ciało mówi nie Koszty ukrytego stresu

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Czarna Owca
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Liczba stron 352

Opis produktu:

Czy można dosłownie umrzeć z samotności? Czy istnieje połączenie między zdolnością wyrażania emocji a chorobą Alzheimera? Czy można zdefiniować osobowość nowotworową?

Opierając się na dogłębnych badaniach naukowych, doktor Gabor Mate udziela odpowiedzi na pytania dotyczące połączenia umysł-ciało. Przedstawia dowody naukowe na to, jaką rolę odgrywają stres i emocje w występowaniu szeregu powszechnych chorób takich jak zapalenie stawów, nowotwory, cukrzyca, choroby serca, zespół jelita drażliwego czy stwardnienie rozsiane.

Na podstawie dziesiątek studiów przypadków i historii takich osób jak Ronald Reagan (alzheimer) czy Lance Armstrong (rak jąder) Gabor Mate ujawnia Siedem zasad zdrowienia, czyli reguł pomagających uchronić się przed ukrytym stresem.

Kiedy ciało mówi nie to międzynarodowy bestseller przetłumaczony na piętnaście języków, propagujący uczenie się i leczenie poprzez dostarczanie transformującego wglądu w to, w jaki sposób choroba może być sposobem na odrzucenie przez organizm tego, czego umysł nie może lub nie chce uznać.

`Ludzie zawsze intuicyjnie czuli, że ciało i umysł są niepodzielne. Współcześnie doszło jednak do niefortunnego rozłamu między tym, co podpowiada nam organizm, a tym, co umysł uważa za prawdę. Ku własnej zgubie, zwykle kierujemy się drugim z tych dwóch źródeł informacji. Dlatego za przyjemność i przywilej uważam przedstawienie Czytelnikowi odkryć nowoczesnej nauki, potwierdzających intuicję odwiecznej mądrości. Stanowiło to mój nadrzędny cel podczas pisania tej książki. Innym było odsłonięcie zwierciadła, w którym przegląda się nasze napędzane stresem społeczeństwo - w odbiciu tym widzimy, jak na niezliczone mimowolne sposoby pomagamy powstawać nękającym nas chorobom.` - Gabor Mate

Dr Gabor Mate jest emerytowanym lekarzem, który przez 20 lat najpierw pracował w przychodni rodzinnej, a potem na oddziale opieki paliatywnej. Następnie przez ponad dekadę zajmował się osobami uzależnionymi od narkotyków i chorymi psychicznie w dzielnicy Downtown Eastside w Vancouver. Napisał cztery książki wydane w 25 językach. Jest również popularnym mówcą cenionym ze względu na swoją wiedzę na temat uzależnień, traumy, rozwoju dzieci oraz powiązań między stresem a chorobami.


S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: bestsellery
Wydawnictwa: Czarna Owca
Kategoria: książki o emocjach,  książki o narkotykach,  poradniki,  zdrowie,  stres i depresja
Wydawnictwo: Czarna Owca
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 150x225
Liczba stron: 352
ISBN: 9788382529111
Wprowadzono: 12.09.2023

Gabor Mate - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Kiedy ciało mówi nie Koszty ukrytego stresu - Gabor Mate

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 4 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

ilo99

ilość recenzji:2424

10-12-2023 20:50

Autor jest praktykiem. Podczas wieloletniej pracy przeprowadził wiele rozmów z pacjentami. Początkowo jako lekarz pierwszego kontaktu, następnie lekarz opieki paliatywnej. Zauważył pewną prawidłowość dotyczącą osób, które zapadają na choroby autoimmunologiczne takie jak stwardnienie boczne rozsiane, zespół jelita drażliwego, nowotwory, reumatoidalne zapalenie stawów czy fibromialgia, a mianowicie - większość z nich prezentuje typ osobowości C. A co to oznacza? Ano ni mniej, ni więcej, są to osoby poddawane przewlekłemu stresowi, ze względu na pozostawanie w niekomfortowej dla nich sytuacji. Autor przytacza wiele różnorodnych przykładów. Na szczęście nie poprzestaje na nich, ale również informuje nas, co możemy zrobić, jeżeli rozpoznaliśmy swoją charakterystykę na kartach tej książki. Tłumaczy, że nawet wtedy, gdy już chorujemy, nie jest za późno. Część chorób autoimmunologicznych jest bardzo zależna od naszej psychiki. Autor jest zwolennikiem traktowania organizmu człowieka jako całości, preferuje podejście holistyczne zakładające, że na choroby mają wpływ nie tylko drobnoustroje, lecz również samopoczucie pacjenta. Wspiera terapie psychologiczne, zauważając ich pozytywne skutki. Książka, z którą warto się zapoznać choćby po to, by móc podyskutować. Polecam.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?