SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Nocni Wędrowcy (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Znak
Data wydania 2021
Oprawa twarda
Liczba stron 380
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • Karta30 promocja z Inpost Pay

Opis produktu:

Nieustannie aktualny legendarny reportaż Wojciecha Jagielskiego.

Historia, która powtarza się na naszych oczach, niewiarygodna, choć prawdziwa. Wstrząsająca opowieść o dzieciach wcielonych siłą do Armii Bożego Oporu i zmuszanych do zabijania swoich braci i najbliższych. Niektóre z nich miały zaledwie pięć lat.

Jagielski - naoczny świadek jednego z najbardziej krwawych konfliktów Afryki - tworzy uniwersalną opowieść o tym, do czego każdego człowieka może popchnąć fanatyzm.

`To nie jest zwykła dziennikarska relacja z wojny i zamętu; to coś potężniejszego i bardziej uniwersalnego - literacka podróż przez afrykański krajobraz rodem z koszmaru, oglądany przez wyjątkowego pisarza i reportera z niezwykłą cierpliwością i czułością. Wojciech Jagielski po mistrzowsku odmalowuje portrety mesjańskich partyzanckich przywódców i obłąkanych dyktatorów (...) Tego nie da się zapomnieć`.
Pamela Constable, `Washington Post`

`Z Nocnych wędrowców nie zrobisz filmu akcji. To liryczna opowieść płynąca z serca człowieka, który wie, kiedy zwalczyć w sobie dziennikarską pokusę wyjaśniania i poprzestać na wiernym opisie rzeczywistości niemożliwej do pełnego zrozumienia dla kogoś z zewnątrz. Na tym polega największa siła jego wspaniałego dzieła`.
Matthew Greeen, Reuters, `Financial Times`

Nowe wydanie jednej z najważniejszych książek w dorobku mistrza reportażu wojennego.

Wojciech Jagielski - dziennikarz i reporter. Zaczynał w latach 80. jako dziennikarz PAP, od 1991 do 2012 pracował w `Gazecie Wyborczej`. Obecnie związany z `Tygodnikiem Powszechnym`. Specjalizuje się w tematyce Afryki oraz Azji Środkowej i Kaukazu. Opublikował m.in.: `Dobre miejsce do umierania`, `Modlitwę o deszcz` (nominowaną do Nagrody Literackiej Nike), `Wieże z kamienia`, `Wszystkie wojny Lary`, `Na wschód od zachodu`.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: nagrody literackie,  IBBY Polska Sekcja
Wydawnictwa: Znak
Kategoria: literatura faktu, publicystyka
Wydawnictwo: Znak
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 144x205
Liczba stron: 380
ISBN: 9788324060337
Wprowadzono: 13.01.2021

Wojciech Jagielski - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Nocni Wędrowcy - Wojciech Jagielski

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: