SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Simon Sebag Montefiore - biografia

Jeśli jesteś z historią za pan brat, z pewnością do gustu przypadnie ci twórczość Simona Sebaga Montefiore’a. Brytyjski dziennikarz i historyk od lat specjalizuje się w tematyce historycznej oraz podróżniczej. Sebag Montefiore jest również prezenterem telewizyjnych filmów dokumentalnych oraz członkiem Królewskiego Towarzystwa Literackiego. Jego książki cieszą się ogólnoświatowym zainteresowaniem; opublikowane zostały bowiem w aż 48 językach. Prywatnie Simon Sebag jest przyjacielem oraz powiernikiem samego króla Wielkiej Brytanii Karola III.

Skąd pochodzi Simon Sebag Montefiore? 


Simon Sebag Montefiore przyszedł na świat w Londynie. Jego ojcem był psychoterapeuta Stephen Eric Sebag Montefiore, prawnuk bankiera Sir Josepha Sebaga-Montefiore'a, bratanek i spadkobierca bogatego filantropa Sir Mosesa Montefiore, powszechnie uważanego za jednego z najważniejszych Żydów XIX wieku. Simon Sebag Montefiore kształcił się w Ludgrove School i Harrow School, gdzie piastował stanowisko redaktora szkolnej gazetki The Harrovian. Jego pierwszym dziennikarskim sukcesem był przeprowadzony jesienią 1983 roku wywiad z Margaret Thatcher dla wspomnianego wyżej czasopisma. Sebag Montefiore do dziś nie opuścił rodzimego Londynu, w którym zamieszkuje wraz z dwójką dzieci oraz żoną – pisarką Santą Montefiore.

Książki Simona Sebaga Montefiore’a – o czym pisze brytyjski historyk?


Simon Sebag jest autorem książek i powieści o tematyce historycznej oraz podróżniczej. Ponadto wraz z żoną Santą Montefiore współtworzył serię książeczek dla dzieci „Królewskie Króliki Londynu”. W twórczości Sebaga Montefiore’a przewija się wiele tematów, dzięki czemu każdy z nas jest w stanie znaleźć lekturę idealną dla swoich czytelniczych wymagań. Szczególnie ceniona wśród fanów twórczości Simona Sebaga jest  książka „Jerozolima. Biografia”, która wiernie ukazuje realia życia w Jerozolimie, która jest domem dla trzech stale walczących cywilizacji. Na uwagę zasługuje również popularna trylogia moskiewska, która oparta się na realiach rosyjskiego życia. W jej skład wchodzą trzy powieści; „Saszeńka”, „Pewnej Zimowej Nocy” oraz „Czerwone Niebo”.

Książki Simona Sebaga Montefiore w filmowym wydaniu


Kilka wybitnych książek Simona Montefiore zostało docenionych przez środowisko filmowe, które opracowało powieści jako filmy lub seriale telewizyjne. W lutym 2017 roku słynna amerykańska aktorka Angelina Jolie ogłosiła, że wspólnie z Universal Studios pracuje nad adaptacją filmową książki Sebaga Montefiore’a Katarzyna Wielka i Potiomkin”. W tym samym roku rozpoczęły się również prace studia filmowe Lionsgate Films, nad wieloodcinkowym serialem telewizyjnym, opartym na książce Simona Sebaga Jerozolima. Biogafia. Wedle obietnic producentów ekranizacja w pełni nawiązywać miała do książkowych postaci, pełnych akcji opisów wojny, czy tematu  prześladowań i współistnienia w uniwersalnym świętym mieście przez wieki. W lipcu 2018 roku ogłoszono natomiast, że Hat Trick Productions podejmie się filmowej adaptacji powieści Sebaga Montefiore’a pod tytułem Serafima. Pewnej zimowej nocy”.
... ...