Las zna twoje imię - Alaitz Leceaga - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Las zna twoje imię (miękka)

książka

Las zna twoje imię - opis produktu:

Fascynująca, tajemnicza i mroczna opowieść o sile i determinacji kobiet w świecie rządzonym przez mężczyzn i o pełnej pasji walce o przetrwanie.

Sekret ukryty głęboko w lesie. Dwie siostry, które łączy więcej, niż dzieli.
Ród kobiet z niezwykłym darem.

Pod koniec lat 20. ubiegłego wieku Estrella i jej siostra bliźniaczka, Alma, miały wszystko, o czym tylko mogły zamarzyć - jako córki markiza, właściciela dworku i kopalni żelaza, dorastały w luksusie... Lecz przyszło im też dźwigać ogromne brzemię.
Estrella i Alma to spadkobierczynie niezwykłego daru przekazywanego z pokolenia na pokolenie w żeńskiej linii rodziny. A ich życie naznaczone zostało piętnem przepowiedni, według której jedna z nich umrze, zanim skończy piętnaście lat. Tak zaczyna się pełna magii i pasji historia, która prowadzi czytelnika śladami głównej bohaterki, niezwykłej kobiety, która mimo strachu przed niebezpieczeństwami nie zawaha się zrobić tego co konieczne, aby obronić swoją ziemię i dziedzictwo zapisane we krwi.

Porywająca powieść o miłości, zazdrości i zemście. Pełna tajemnic saga rodzinna w stylu Isabel Allende i Kate Morton, nastrojowa niczym gotyckie powieści sióstr Brontë.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
Pragnienie

Amelie Nothomb

miękka
22,69 zł 34.90
 • -34%
Uległość

Michel Houellebecq miękka

26,40 zł 39.99
 • -43%
 • -35%
Testamenty

Margaret Atwood

twarda
32,43 zł 49.90
Zapowiedź - 28.2.2020
 • -35%
Testamenty

Margaret Atwood

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 28.2.2020
 • -35%
Złodziejka truskawek

Joanne Harris

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 12.3.2020

Zobacz również

 • -29%
Totalna magia

Alice Hoffman

miękka
27,62 zł 38.89
 • -30%
Wyspa łza od nowa

Joanna Bator

twarda
27,93 zł 39.90
 • -32%
Okno z widokiem

Magdalena Kordel

miękka
25,83 zł 37.99
 • -40%
Podróż Cilki

Heather Morris

miękka
22,74 zł 37.91
 • -42%
 • -35%
Śmierć Jezusa

John Maxwell Coetzee

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 28.2.2020
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Las zna twoje imię
5/5 ( 1 ocena )
  5
  1
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Qultura słowa

 • 30-09-2019
 • 16:42

Przekleństwo daru

Są takie rodziny, które wydają się w swojej historii mieć zapisane cierpienie. Być może dzieje się tak za sprawą grzechów ojców, a może to po prostu zbieg okoliczności, że spada na nich cios za ciosem. Są również takie osoby, które tym cierpieniem płacą za osobliwe cechy osobowości czy też za swój dar.
Bliźniaczki Estrella i Alma, córki markiza, również były obdarzone pewnymi niezwykłymi umiejętnościami. To dziedzictwo babki Soledad, przywiezionej z Meksyku przez ich dziadka Martina. Pomimo upływu lat kobieta nigdy nie zapomniała ani o swoim kraju, ani o swoich korzeniach, nigdy też zresztą nie poczuła się częścią lokalnej społeczności Basondo. I nie miało znaczenia bogactwo męża, ani luksusowa willa, nazwana na jej część Soledad, w której czuła się niczym w więzieniu. Może właśnie dlatego sama postanowiła zadecydować o swojej śmierci, woląc rzucić się z klifu i być pochłoniętą przez wodę, niż spocząć na nieprzyjaznej jej ziemi, w rodzinnym grobowcu.
Zanim jednak Soledad odeszła na wieki, zostawiła potomnym przepowiednie. To właśnie Alma, jedna z bliźniaczek, obdarzona darem rozmowy ze zmarłymi i widzenia ich, powtórzyła słowa babki dotyczące przyszłości dziewcząt, a właściwie tej, która miała dołączyć do krainy zmarłych w wieku piętnastu lat. I choć tak naprawdę nikt nie traktował tej przepowiedni poważnie, to dziewczynki wiedziały, że stanie się ona faktem. Wiedziały wzajemnie o swoich mocach, bowiem i Estrella posiadała mroczną, niszczycielską moc, która rosła w siłę nie tylko w miarę dojrzewania dziewcząt, ale pogłębiania się pomiędzy nimi przepaści. O ile bowiem Alma była czysta i niewinna, to Estrella nosiła w sobie zawiść i zazdrość, która szczególnie obejmowała osobę siostry. Nic zatem dziwnego, że w przeddzień ich piętnastych urodzin, to ona dała impuls wydarzeniom, które doprowadziły do tragicznej śmierci Almy.
To dopiero początek tej niezwykłej historii o ludzkich ułomnościach, tęsknotach, o pożądaniu i chciwości. Przychodzi nam zatem śledzić dalsze, burzliwe losy ocalałej siostry, Estrella. Na przestrzeni kolejnych lat, a wszystko to dzięki niezwykłej powieści autorstwa Alaitz Leceaga, pt. ?Las zna twoje imię?. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Albatros mroczna powieść, jest wybuchową mieszanką gatunków, której lektury długo się nie zapomina. Mimo daru, którym obdarzone są siostry nie jest to powieść fantastyczna, to raczej rodzinna saga, powieść obyczajowa, przesiąknięta ludzkimi wadami, ograniczeniami, słabościami. Sięgnąć po nią mogą zarówno zwolennicy książek silnie nacechowanych emocjami, jak i ci wszyscy, którzy lubią tajemnicze, podszyte grozą opowieści, które wprowadzają niezwykły nastrój.
Towarzyszymy Estrelli w dorastaniu, obserwujemy proces stawania się kobietą, jednocześnie podziwiając jej zagadkową, zdolną do kłamstwa i podłości naturę, dzięki której toruje sobie drogę w męskim świecie, a jednocześnie tęsknimy za delikatną Almą i jej dobrocią. Zagłębiamy się w akcję bez reszty, lektura pochłania nas, sprawia, że stajemy się bezpośrednimi uczestnikami wydarzeń opisanych w powieści, a jednocześnie czujemy lekki dystans, być może wywołany początkowymi rozdziałami, przesyconymi atmosferą magicznego realizmu.
Nie tylko demoniczna, przesiąknięta zawiścią i chorobliwą ambicją Estrella przyciąga uwagę ? Leceaga każdemu ze swych bohaterów poświeciła sporo uwagi, dopracowując go, czyniąc postaci niezwykłymi i godnymi zauważenia, a nawet zapamiętania. I mimo iż fragmenty książki (szczególnie początek lektury) charakteryzują się przywiązywaniem zbytniej wagi do nieistotnych szczegółów i spadkiem dynamiki akcji, to mimo wszystko powieść pozostawia w naszej duszy ślad, podobny do wilczego pazura. Zresztą ta niezależność i dzikość przebija z kolejnych stron książki, czai się w słowach i zdaniach, nie tylko w zachowaniu samej Estrelli. Być może dlatego jest to jedna z tych powieści, którą chętnie zobaczyłabym na dużym ekranie. Z niecierpliwością wypatrywać będę też kolejnej książki autorki, która ? skoro potrafiła tak spektakularne zadebiutować ? zapewne nie raz nas jeszcze zaskoczy.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Dominika Stryszowska

 • 18-07-2019
 • 00:04

Powieść cudownie magiczna. Magiczna pod względem treści, ale też przyciagania. Nie pamiętam kiedy ostatnio dałam się wciagnąć tak mocno, jak w tę książkę. Mimo że ciężko powiedzieć, żeby była pełna zwrotów akcji czy sensacyjnych wydarzeń.

Sposób w jaki autorka snuje opowieść jest zachwycający, a klimat tajemniczości wręcz namacalny. W bardzo umiejętny sposób miesza elementy fantastyczne z realizmem. Nie są nachalne czy przerysowane, a ta szczypta magii dodaje wyrazu i charakteru. Jest to książka smutna, momentami dramatyczna, na pewno poruszająca i emocjonalna.

Powieść utrzymana w klimacie sagi rodzinnej, opowiada historię kobiety, silnej pomimo przeciwności, wyprzedzającej swoje czasy, walczącej o swoją rodzinę wszystkimi dostępnymi środkami. Estrella - główna bohaterka, nie jest jednak pozbawiona wad, jest najzwyczajniejszą kobietą, momentami egoistyczną, hardą. Jednak jej upór i determinacja, pozwalają na przeżycie w czasie wojny. Historia o sile kobiet, o tym, że zjednaczone potrafią wszystko.

Bardzo się cieszę, że okładka przyciagnęła mnie na tyle mocno, by zabrać się za przeczytanie. Na pewno starciłabym okazję do poznania tej fantastycznej powieści. Na pewno pomógł fakt, że akcja rozgrywa się w dużej mierze w Hiszpanii, w dodatku podczas II wojny światowej. Myślę że jest to powieść dla każdego, a ja od siebie mogę tylko gorąco zachęcić.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Magdalena

 • 17-07-2019
 • 09:28

Książka bardzo wciągająca, ciekawie napisana, chociaż w niektórych częściach powieści akcja wyraznie zwalnia i staje sie troche nudnawa to jednak jako całość tworzy udaną całość.Ukazanie roli kobiety jako osoby nie mającej na nic wpływu, poniżanej i traktowanej w sposób przedmiotowy a jednocześnie silnej i walczącej o swoją godność oraz o odzyskanie rodzinnej posiadłości jest wielkim atutem, autorka w sposób bardzo pomysłowy, ciekawy i zadziwijąco realnie pokazała magię i świat duchów przeplatający sie z rzeczywistością. Intrygująca bohaterka Estrella budząca sprzeczne emocje od złoci po współczucie dodaje"smaku" powieści. Przeczytana "jednym tchem". Zdecydowanie polecam

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Coś Na Pólce

 • 13-07-2019
 • 11:42

Leśne tajemnice.

?Las zna twoje imię? to pełna magii, czarów i leśnych tajemnic opowieść o kobiecej determinacji oraz o roli, jaką ? czy tego czasem chcemy czy nie ? pełni w naszym życiu przeznaczenie. To także literacka dywagacja na temat tego, jak wiele może w naszym życiu zmienić jedno tylko wydarzenie oraz jak bardzo jest ono w stanie rzutować na resztę naszych dni. Jesteście gotowi zajrzeć do pełnego tajemnic hiszpańskiego lasu?

Snuta przez autorkę opowieść rozgrywa się u schyłku lat 20-tych XX wieku w Hiszpanii, w niezwykle malowniczych i klimatycznych dla całej historii rejonach baskijskiego wybrzeża. Główne bohaterki to córki bogatego markiza, Estrella oraz Alma; rozkapryszone i zadzierające nosa, nieznośne dzieciaki nawet nie spodziewają się, że na ich życie wkrótce padnie złowrogi cień. Dzieje się tak za sprawą przepowiedni ich konającej babki, która przepowiada, iż jedna z dziewczynek nie dożyje swoich 15 urodzin. Z przepowiednią łączy się kategoryczny zakaz wchodzenia do Lasu Basondo, w którego cienistych zakamarkach na dziewczynki może czekać ich mroczne przeznaczenie. Całą sprawę komplikuje na dodatek fakt, że dziewczynki obdarzone są tajemną mocą, która w ich rodzinie dziedziczona jest z pokolenia na pokolenie. Las kusi dziewczynki coraz mocniej? Jak dobrze wiadomo najbardziej smakuje ten owoc, który jest zakazany?

Przepowiednia wypełnia się (i od razu mówię - nie zdradzę Wam w tym miejscu którą z dziewczynek dosięgnie przeznaczenie ;) ). Tę ocalałą zacznie z kolei prześladować pech oraz pewien czarny wilk? Przeznaczenie i ludzki los bywają czasem okrutne. Aczkolwiek są one z drugiej strony szansą na pokazanie hartu ducha, determinacji oraz niezłomności własnego charakteru ? w tym przypadku w kobiecym wydaniu. Tak naprawdę pomimo całej otoczki pełnej magii, tajemnic i mroku o tym właśnie jest ta książka ? o kobiecej sile i determinacji, która pozwala pogodzić się z przeszłością oraz kroczyć, pomimo przeszkód, w przyszłość.

Powieść obyczajowa miesza się na kartach książki z fantasy oraz z mrocznym kryminałem. Książce w zaskakujący sposób wychodzi to na dobre. Da się tutaj wyczuć strzępy niezapomnianego klimatu ?Labiryntu fauna?, a to duży komplement dla autorki. Klimat tej książki jest naprawdę niepowtarzalny i niezapomniany. W trakcie lektury można się poczuć jak w prawdziwej Hiszpanii sprzed stu lat ;) Wielkie brawa za kreację tej opowieści.

Wbrew pozorom ?Las zna twoje imię? nie jest książką tylko dla pań (choć z drugiej strony patrząc jest on pomyślany przede wszystkim dla nich). Niniejsza lektura dotyczy przede wszystkim rozważań na temat ludzkich decyzji, siły charakteru, potęgi człowieczej determinacji, a to cechy i wartości w pewien sposób uniwersalne dla każdego odbiorcy. Ja bym w związku z tym nie szufladkował bynajmniej tej książki jako czegoś tylko i wyłącznie dla pań ;)

Polecam.Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Wrotka Czyta

 • 2-07-2019
 • 22:12

Alaitz Leceaga to hiszpańska pisarka urodzona w Bilbao. Dotychczas publikowała opowiadania na portalach internetowych. "Las zna twoje imię" jest jej debiutem literackim, który w samej Hiszpanii sprzedał się w ponad 100.000 egzemplarzach. Przyznam, że to imponujący wynik. Dlatego z prawdziwym zainteresowaniem sięgnęłam po tę przepięknie wydaną przez Wydawnictwo Albatros książkę, aby osobiście się przekonać, czy i ja dołączę do entuzjastów tej wyjątkowej, mrocznej sagi rodzinnej, która przenosi nas nad baskijskie wybrzeże do roku 1928.
Estrella i Alma - dwie siostry bliźniaczki. Identyczne z zewnątrz, tak różne wewnętrznie. Alma w oczach innych jest lepszą i łagodniejszą z bliźniaczek. Dziewczynka posiada dar pozwalający widzieć zmarłych. Wybuchowa i nieprzewidywalna Estrella potrafi natomiast podporządkować sobie żywioły. Panuje nad ogniem, wodą, powietrzem i ziemią, a także nad wszelką roślinnością. Dzień, w którym babcia dziewczynek, piękna Soleded popełnia samobójstwo skacząc z klifu jest dniem, który na zawsze naznaczy losy Almy i Estrelli. Duch babci przekazuje im bowiem straszną przepowiednię - jedna z nich nie dożyje piętnastych urodzin. Niestety przepowiednia się sprawdziła. Losy jednej z bliźniaczek zostały przypieczętowane. Druga natomiast musi nauczyć się życia w świecie, który został jej narzucony i podejmować decyzje, które nie zawsze są moralnie akceptowane, by przetrwać w tym pełnym męskiej dominacji świecie, będąc w oczach mężczyzn tylko nic niewartą kobietą.

"Las zna twoje imię" to opowieść o kobietach, ich sile i mądrości, niełatwym losie w czasach gdy o życiu i przyszłości nie decydowały one same, ale ich ojcowie, mężowie, bracia czy przypadkowi mężczyźni. To opowieść niezwykła, łącząca w sobie realizm i tragizm historii z magiczną mocą naszej bohaterki, która uczy się jak żyć w tym okrutnym świecie opanowanym przez męskie ego, by wreszcie móc decydować o samej sobie i własnej przyszłości.

Debiut hiszpańskiej autorki to książka magiczna, ale nie tylko z powodu niesamowitego daru naszej bohaterki, ale i z uwagi na cudowny klimat, który tak pięknie "wyczarowała" Alaitz Leceaga. Mnie ta historia urzekła, wciągnęła tak, że zatraciłam się zupełnie w tym wspaniale wykreowanym świecie. Niczym narkoman na głodzie pochłaniałam zachłannie kolejne rozdziały książki, jednocześnie stojąc przed olbrzymim wewnętrznym dylematem. Z jednej strony nie mogłam doczekać się zakończenia tej historii, z drugiej pragnęłam jeszcze długo pobyć w tym niezwykłym świecie.

Są w naszym życiu książki, które pozostają z nami jeszcze długo po ich przeczytaniu i odłożeniu na półkę. Siedzą w naszej głowie, okupują nasze myśli i wdzierają się w nasze sny. Tak było z "Tajemną historią" Donny Tartt, z barcelońską serią Carlosa Ruiza Zafona czy prozą Jakuba Małeckiego. Teraz do tego grona wyjątkowo bliskich memu sercu książek dołączyła i ta niesamowita opowieść.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Recenzentka doskonala

 • 2-07-2019
 • 13:19

Z pewnością należy przyznać, że ta książka jest bardzo oryginalna i niezwykle trudna w odbiorze. Nie jest to książka łatwiutka jak zwykła polska obyczajówka. Ta książka niesie za sobą przesłanie ukryte dno, a ten klimat czuć już niemal od pierwszych stron.
Jest to książka, na którą na pewno nie patrzy się przez pryzmat ilości stron, a trzeba zauważyć, że ma ona aż prawie sześćset stron.
Co najbardziej mi się podobało? Zdecydowanie ten klimat i emocje. Od razu po wzięciu tej książki do ręki, czułam że będzie to książka jakich niewiele na rynku czytelniczym.
I ta narracja! Ja wiem, że się powtarzam, czytałam wiele opinii dotyczącej tej książki i wszędzie jest wspomniania, że ta narracja pierwszoosobowa przeszła wszystkich najśmielsze oczekiwania. U mnie było to samo, sposób w jaki Autorka ujeła to wszystko i opisała z ust jednej z sióstr było wręcz genialne i fantastyczne w odbiorze.
A po drugie, jedna z również ważnych rzeczy, ten mrok i mroczna strona tej książki. Niemal na każdym kroku było to wyczuwalne. Już miałam ciarki, w momencie kiedy jedna z sióstr opisywała jak jej siostrzyczka rozmawia z duchami, widzi je i potrafi nawiązać z nimi rozmowę. Ogólnie nie było to straszne, ale sposób w jaki Autorka to opisała, po prostu sprawił ,że miałam ciarki na plecach.
Ważne w książce jest fakt, że fabuła i ogólnie cała akcja osadzone są w dawnych czasach. A ma to całkiem spory związek i wpływ na fabułę, gdyż były to czasy, kiedy kobiety nie miały prawa głosu, a nasza bohaterka za wszelką cenę pragnie walczyć o ten głos, pragnie być kimś.
Nie jest to zwyczajna obyczajówka, o nie! Ta książka zawiera wiele elementów fantastycznych, magię, duchy, rozmowy z istotami nadprzyrodzonymi.
Podsumowując, uważam że każdy powinien sięgnąć po tę książkę. Z pewnością zachwyca swoim klimatem, magią, tajemnicą i wyczauwalnym mrokiem. Jeżeli lubisz takie klimaty to jest to zdecydowanie książka dla Ciebie.

Opis fabuły

,,Fascynująca, tajemnicza i mroczna opowieść o sile i determinacji kobiet w świecie rządzonym przez mężczyzn i o pełnej pasji walce o przetrwanie.

Sekret ukryty głęboko w lesie. Dwie siostry, które łączy więcej, niż dzieli.

Ród kobiet z niezwykłym darem."

Akcja osadzona jest w latach dwudziestych. Mamy tutaj dwie bohaterki, siostry - Almę oraz Estrellę. Całą akcję poznajemy głównie z punktu widzenia siostry Estrelli, to ona jest tak jakby główną bohaterką. Dziewczyny są bliźniaczkami i to bardzo wysoko postawionymi. Bo czego można chcieć więcej w tym wieku? Są córkami markiza, mają dużo pieniędzy, posiadają najlepszych nauczycieli, mają najlepsze zabawki jakie tylko mogą sobie wymarzyć ( niezwykły domek dla lalek, który dostały na urodziny od matki, robiony ręcznie na zamówienie).
Jednak nikt nie bierze pod uwagę tego, że dziewczyny nie są normalne. Są wyjątkowe. Zostały naznaczone pewnym darem, który jest w tej rodzinie przekazywany z pokolenia na pokolenie.
Przepowiednia głosi, że jedna z nich w piętnaste urodziny umrze...
Estrella robi wszystko aby ocalić rodzinę, siebie. Nie boi się niczego, to odważna młoda kobieta, która pomimo lęku, staje twarzą w twarz z demonami...


Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Albatros.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Król/Królestwo Historia Jakuba Szapiro

Szczepan Twardoch

pakiet
45,43 zł 69.90
 • -25%
W stolicy kwiatów

Rihito Takarai

miękka
17,18 zł 22.90
 • -25%
Sword Art Online 17 Alicyzacja: Przebudzenie

Reki Kawahara

miękka
18,67 zł 24.90
 • -25%
Sword Art Online 08 Kiedyś i dziś

Reki Kawahara

miękka
18,67 zł 24.90
 • -25%
Sword Art Online 06 Widmowy pocisk

Reki Kawahara

miękka
18,67 zł 24.90
 • -25%
Sword Art Online 05 Widmowy pocisk

Reki Kawahara

miękka
18,67 zł 24.90
 • -39%
Dom z niebieskiego szkła

Anna Lubczyk

miękka
18,29 zł 29.99
 • -34%
Mrok we krwi Kroniki Dwuświata

Paweł Kopijer

miękka
26,33 zł 39.90

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 29.90 zł
  29.01 zł

  Fantastyczna książeczka DOTYKOWA dla MALUSZKA - na każdej rozkładówce SILIKONOWA FORMA. Różne KOLORY i FAKTURY zapewniają niezapomniane WRAŻENIA SENSORYCZNE. Przedstawia wesołe zwierzątka mieszające w LESIE. SYMPATYCZNE ILUSTRACJE i PROSTE ZAGADKI angażują do zabawy. Urocza książeczka...

 • Nasi mali przyjaciele, posłuchajcie o... ptaku, co ciągle stuka, sarence, której drżą nóżki, rudej kitce, pewnym tchórzliwym futrzaku i skocznym zwierzątku z kapuścianego pola. Poznawać chcę świat wokół mnie!

 • Najpiękniejsze bajki świata i współczesne opowieści w podwójnej odsłonie. Pierwsza część zawiera pięknie zilustrowaną bajkę do czytanie przed snem. Druga część to zabawa i nauka. Przy kolorowaniu poszczególnych scen z bajki dziecko samo może opowiadać zapamiętaną historię. Zapraszamy do zabawy i...

 • 34.82 zł
  25.77 zł

  Przeprowadzka ze Sztokholmu na plantację choinek na północy Szwecji jest beznadziejna sama w sobie, ale kiedy śnieg zaczyna padać wcześniej niż zwykle i odcina dostęp do reszty świata, robi się jeszcze gorzej. W starym lesie czają się postacie, które zbliżają się do odciętego od cywilizacji...

 • Seria: - zawiera rysunki o prostych kształtach i wyraźnych konturach - rozwija motorykę ręki - uczy precyzji i koncentracji - rozwija wyobraźnię - rozbudza ciekawość świata - wzbogaca słownictwo - zapewnia pożyteczne i miłe spędzanie czasu

 • Zeszyt edukacyjny, który ułatwi dziecku poznanie, jak funkcjonuje las. Zawiera dużo informacji o leśnych drzewach, zwierzętach, grzybach. W każdym rozdziale ciekawe zadania i liczne ilustracje.