SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Julia Quinn - biografia

Julia Quinn to jednak jej pseudonim artystyczny. Prawdziwe imię i nazwisko kobiety to Julie Pottinger. Jest ona uznawana za jedną z najpopularniejszych autorek książek z gatunku romansów historycznych i najlepiej sprzedawaną w Stanach Zjednoczonych. Ukończyła studia na Harvardzie dyplomem z historii sztuki. W głębi marzyła jednak o studiach medycznych. I dlatego zmieniła swoją drogę życiową i podjęła studia na Yale. W międzyczasie Julia Quinn wydała jednak już kilka książek i po kilku semestrach studiów uznała, że to właśnie dzięki pisaniu spełnia się życiowo i zawodowo. Przez lata pisania Julia Quinn zdobyła wiele nagród, w tym RITA Award, a jej tytuły wielokrotnie zajmowały wysokie pozycje na listach bestsellerów New York Timesa.

Julia Quinn – romans historyczny


Julia Quinn jest jedną z najpopularniejszych pisarek z gatunku romansów historycznych. Czym jest romans historyczny? To gatunek wywodzący się z romansu, czyli podejmuje tematykę głównie miłosną. Za to, od klasycznego romansu odróżnia go to, że osadzony jest w często bardzo konkretnym i odległym od współczesności miejscu w czasie. Tym samym, między innymi właśnie dzięki Julii Quinn, książki przenoszą nas do świata wystawnych bali, dworskiej etykiety, zakazanych miłości, albo wręcz przeciwnie do świata aranżowanych związków. Miłosnym uniesieniom towarzyszy często tajemniczy klimat, a miłość bohaterów wystawiana jest na liczne próby.

Julia Quinn – seria Bridgertonowie


Zdecydowanie jedną z najpopularniejszych serii Julii Quinn jest ta o rodzinie Bridgertonów.  Klimat serii przenosi nas do Londynu w czasach regencji. Główna bohaterka – Daphne, z wielodzietnego i wysoko usytuowanego rodu Bridgertonów, właśnie wkracza w wiek, w którym powinna wybrać właściwego kandydata na męża. Dziewczyna pragnie jednak poślubić mężczyznę z miłości, a nie przymusu, jaki narzucają jej normy społeczne. Wtedy pojawia się buntowniczy i niedostępny książę i tym samym rozpoczyna całą sagę o losach rodu Bridgertonów. Dotychczas w serii Julii Quinn – Bridgertonowie, ukazały się takie tytuły, jak: Mój książe, Ktoś mnie pokochał, Propozycja dżentelmena, Miłosne tajemnice i Oświadczyny. Powstała także książka będąca wstępem do całej właściwej historii rodu Bridgertonów – Małżeństwo ze snu. Na podstawie pierwszej części serii Julii Quinn, Netflix wydał w 2020 roku serial, który zdobył ogromną popularność na całym świecie, a Daphne i książe podbili serca widzów na dobre.  Zapoznaj się z książkami Julii Quinn i wkrocz do świata romansów i tajemnic. Inne książki, podobnie jak Bridgertonowie, utrzymane w konwencji dworskiej to Odważna i zakochana czy Jej wszystkie bale

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 83 książek, których autorem jest: Julia Quinn. Dostępne formaty: miękka, pakiet, pocket, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: Literatura piękna, literatura piękna, literatura piękna, dla dzieci i młodzieży, Książki na prezent 🎁, audiobooki na prezent, bestsellery, książki na ekranie, audiobooki w podróży, wysyłka 24h, bestsellery wszech czasów, Zysk, ebooki na ekranie, BookTok, nowości, Bestsellery.

Na książki autora Julia Quinn mamy rabaty sięgające do 42%.
... ...
Zobacz więcej produktów