SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Klątwa burzy

Mercedes Thompson Tom 11

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja
przeczytaj fragment przeczytaj fragment obejrzyj zwiastun

Opis produktu:

Mercy Thompson, musi stawić czoła śmiertelnie groźnemu przeciwnikowi, aby obronić wszystko, co kocha...

Mechanik samochodowy, zmiennokształtna, kojocica oraz towarzyszka Alfy wilkołaczej watahy Dorzecza Kolumbii.

Jednak żadna z tych rzeczy nie jest przyczyną kłopotów, w jakie wpakowała się Mercy przejmując odpowiedzialność za bezpieczeństwo mieszkańców Tri-Cities. Wtedy wydawało się to właściwym postępowaniem. Miało polegać na ściganiu goblinów-zabójców, kóz-zombie i sporadycznie jakiegoś trolla. Stało się jednak inaczej. Terytorium Mercy zyskało status ziemi neutralnej, miejsca, gdzie ludzie bezpiecznie mogli pertraktować z magicznymi istotami.

Rzeczywistość udowodniła, że nikt nie jest bezpieczny. Konfrontacja przywódców politycznych i wojskowych z Szarymi Panami, rządzącymi magicznym ludem sprawia, że na horyzoncie zaczyna zbierać się burza, a jej imię to Śmierć.

Jednak wataha nie cofa danego słowa.

Jest gotowa zginąć, żeby go dotrzymać.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: fantastyka,  fantasy,  książki o zombie,  książki na jesienne wieczory
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
ISBN: 9788379645909
Wprowadzono: 02.10.2020

Patricia Briggs - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Klątwa burzy, Mercedes Thompson Tom 11 - Patricia Briggs

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 4 oceny )
 • 5
  4
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

sem

ilość recenzji:1

14-11-2020 21:22

"Klątwa burzy" to kolejny tom serii o kojociej pani mechanik z Tri-Cities. Mercy Thompson jest znana z talentu do pakowania się w kłopoty i tu nie jest inaczej. Choć właściwsze by było powiedzenie, że w tym przypadku kłopoty same zapukały do jej drzwi. Tym razem zamieszanie zaczynają robić nieznane wiedźmy panoszące się po okolicy. Efektem tego panoszenia są na przykład miniaturowe kózki zombie. Oraz inne, już znacznie niebezpieczniejsze, zombie. Kolejne komplikacje to polityczne dyskusje rządu z pradawnymi, w które zostają wmanewrowani bohaterowie, oraz stosik zadręczonych czarną magią trupów. Generalnie w najnowszej części losów Mercy dzieje się bardzo dużo, więc trudno się nudzić. Na bohaterów jak zwykle czeka wiele wyzwań, a same postacie przyciągają ciekawą kreacją, dzięki czemu powieść wciąga. Istotna może być informacja, że nie trzeba znać poprzednich tomów serii, by odnaleźć się w ?Klątwie burzy?, choć warto zapoznać się z innymi przygodami Mercy i wilkołaków z Tri-Cities, bo są po prostu ciekawe. Patricia Briggs po raz kolejny zapewniła mi świetną rozrywkę; bawiłam się bardzo dobrze, więc polecam. Warto. :)

Czy recenzja była pomocna?

Blair

ilość recenzji:1

28-10-2020 10:28

Kiedy zaczynałam swoją przygodę z Mercy Thompson w oryginale było "jedynie" pięć tomów, a premiera szóstej została już zapowiedziana. Naturalnie, jako słodkie dziecię lata, pomyślałam wtedy, że ten szósty tom będzie ostatnim, więc prawdopodobnie zacznę przygodę z niezwykłą i wciągającą serią (jak wtedy twierdziły recenzje), ale przynajmniej nie będę skazana na czekanie na następne tomy. Oczywiście się myliłam, co nie znaczy, że tego żałuję. Lektura "Klątwy burzy" przypomina założenie wygodnych, znoszonych butów, kiedy wiesz, że czeka się długa i męcząca podróż. Patricia Briggs już dawno stała się dla mnie wyznacznikiem dobrej zabawy oraz sprawdzonej, absorbującej i dostarczającej niemałej dawki emocji fantastyki, po którą zawsze sięgam bez ryzyka, że może mnie spotkać rozczarowanie. Jedenasty tom przygód Mercy nie jest wyjątkiem od reguły - gwarantuje ciekawą, pełną zwrotów akcji i nieoczekiwanych wydarzeń fabułę. Przy okazji na drodze naszej dzielnej kojocicy stają nowi wrogowie oraz wyzwania. Briggs poza tym udowadnia, że pomysły na utrudnianie życia mojej ukochanej bohaterki urban fantasy wciąż się jej nie skończyły, ponieważ w "Klątwie burzy" czytelnik ma do czynienia z nowymi, niedokończonymi wątkami, które - jak podejrzewam - będą się ciągnąć jeszcze przez kilka następnych tomów. Dostajemy tutaj również niespodziewane zmiany i przetasowania w obozach przyjaciół oraz wrogów Mercy. Mam wrażenie, że kolejny tom będzie jednym wielkim rollercosterem bez trzymanki!

Czy recenzja była pomocna?