Kaczogród Tajemnica starego zamczyska - Carl Barks - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Kaczogród Tajemnica starego zamczyska (twarda)

i inne historie z lat 1947-1948

 • Promocja
  image-promocja

Kaczogród Tajemnica starego zamczyska, i inne historie z lat 1947-1948 - opis produktu:

Carl Barks (1901-2000) jest powszechnie uważany za najwybitniejszego twórcę komiksów osadzonych w uniwersum Walta Disneya, a także za legendę całego komiksowego medium. To mistrz fabuły i komiksowej narracji. Wymyślił wiele postaci z Kaczogrodu, w tym Sknerusa McKwacza, Diodaka, Braci Be, Gogusia, Granita Forsanta i Johna Kwakerfellera, jak również liczne elementy tego świata miasto Kaczogród czy skarbiec Sknerusa. Do inspiracji twórczością Barksa z dumą przyznaje się wielu komiksowych twórców za swój wzorzec uważa go na przykład Jeff Smith, autor kultowego Gnata, a Will Eisner nazwał go Andersenem komiksów. Kaczogród Carla Barksa to wyczekiwana przez polskich fanów edycja disnejowskich komiksów tego autora, od jednostronicowych gagów po długie fabuły, nieraz nawiązujących do historii i mitologii. Każdy tom zawiera ponad dwieście stron historii obrazkowych, w większości niewydanych dotychczas w naszym kraju, a także towarzyszące im teksty objaśniające.

Więcej książek z serii Kaczogród

Kaczogród Tajemnica starego zamczyska - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Kaczogród Tajemnica starego zamczyska, od Carl Barks. Kaczogród Tajemnica starego zamczyska spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Carl Barks. Nie będziesz żałował! Kaczogród Tajemnica starego zamczyska i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Kaczogród Tajemnica starego zamczyska - opinie


Jeśli nadal nie jesteś pewny książki Kaczogród Tajemnica starego zamczyska, zapoznaj się z ocenami i recenzjami naszych klientów. Może oni przekonają Cię, że Kaczogród Tajemnica starego zamczyska - Carl Barks to pozycja warta Twojej uwagi. Po przeczytaniu książki Kaczogród Tajemnica starego zamczyska nie zapomnij zostawić swojej recenzji i wziąć udziału w konkursie! Wybierz książkę Kaczogród Tajemnica starego zamczyska, sprawdź inne tytuły, których autorem jest Carl Barks i przeczytaj biografię. To wszystko tylko na Gandalf.com.pl!
Zobacz pozostałe recenzje!

Książka Kaczogród Tajemnica starego zamczyska i inne historie z lat 1947-1948, pochodzi z wydawnictwa Egmont. Autorem książki jest Carl Barks. Należy do gatunków: komiks, dla dzieci i młodzieży, humorystyczny. Książka Kaczogród Tajemnica starego zamczyska liczy 224 stron. Jej wymiary to 170x260. Oprawa jest twarda. Kaczogród Tajemnica starego zamczyska jest częścią serii Kaczogród.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: Egmont - najlepsze tytuły
Kategoria: komiks,  dla dzieci i młodzieży,  humorystyczny
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 170x260
Ilość stron: 224
ISBN: 9788328198623
Wprowadzono: 17.09.2020

RECENZJE - książki - Kaczogród Tajemnica starego zamczyska, i inne historie z lat 1947-1948 - Carl Barks

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

M

ilość recenzji:1651

22-09-2020 13:04

KACZKI DOSKONAŁE

Po wydaniu ośmiu tomów z najlepszych lat twórczości Carla Barksa, Egmont na życzenie fanów postanowił wypuścić na rynek album z wcześniejszymi przygodami naszych bohaterów. I nikt nie zaprzeczy, że są lepsze tomy, niż ?Tajemnica starego zamczyska?, ale na pewno nie ma tomu ważniejszego. Jeśli więc mielibyście w życiu poznać tylko jedną część tego cyklu, bezwzględnie powinien nim być ten właśnie komiks.

Zanim jednak wyjaśnię dokładnie co jest takiego niezwykłego w ?Starym zamczysku?, kilka słów o fabule tego tomu. Chociaż właściwie trudno tu mówić o jednej konkretnej treści, bo jak zawsze mamy tu kilkanaście różnych krótkich opowieści.
Tytułowa, traktująca o duchu w szkockim zamku należącym do rodu Sknerusa, to jedna z najsłynniejszych i najlepszych historii nie tylko Barksa, ale i całego disnejowskiego uniwersum. Poza tym mamy tu historię o tym, jak Donald postanowił zapolować na motyle, potem Donald i Goguś pewnej strasznie mroźnej zimy zaczną realizować zakład, który przyjęli, a w końcu pewien profesor zacznie uczyć Donalda, jak wychowywać siostrzeńców. To oczywiście nie koniec, bo nasz pechowy kaczor zanurzy się w świat muzyki, zostanie stróżem nocnym w porcie, uwikła się w golfowe rozgrywki, nadejdą Święta, zostanie wysłany na Księżyc i wiele, wiele więcej?

Co jest w tym tomie takiego ważnego? Czemu wyróżnia się on na tle innych z kolekcji? Przecież nie jest ani pierwszym, nie zbiera debiutanckich komiksów, najlepszym też nie jest, bo szczytowe osiągnięcia Barksa zebrano w innych albumach, wydanych już na polskim rynku. Czyżby więc wyjątkowe było to, że zadziwiająco tu mało Sknerusa, czołowego bohatera wykreowanego przez autora? Bynajmniej.

Istotą ?Tajemnicy starego zamczyska? jest to, że znajdziecie w niej zarówno komiks ?Wielka niedźwiedzica? z 1947 roku, w którym Sknerus zadebiutował, jak i wszystkie najważniejsze historie z początków przygód tej postaci. Historie, które budowały mitologię Sknerusa, a potem posłużyły Donowi Rosie, jako inspiracja do stworzenia genialnego dzieła, jakim były ?Życie i czasy Sknerusa McKwacza? (które już niedługo zostanie wznowione w dwóch tomach kolekcji ?Wujek Sknerus i Kaczor Donald?) i nie tylko one zresztą.

Wszystko więc, co dotyczy najbogatszej kaczki świata, swój początek bierze właśnie w tym tomie. Tomie wprost rewelacyjnym, pełnym ponadczasowych opowieści z morałem, często ? co Barksowi trzeba oddać ? nieoczywistym i satyrycznym, świetnie napisanych, zabawnych, wciągających i niepozwalających się nudzić czytelnikom w każdym wieku. Do tego dochodzą znakomite ilustracje i doskonałe wydanie. W skrócie: komiks, który znać trzeba i wypada. Wielkie dzieło, które pokazuje, że komiksy dla najmłodszych w owym okresie były dojrzalsze, niż jakże popularne wtedy, acz infantylne superhero i znakomicie wykonane, i absolutne musisz-to-mieć dla fanów disnejowskich kaczek.

Czy recenzja była pomocna?