SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Głodne Reportaże o (nie)jedzeniu

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Wielka Litera
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Liczba stron 240

Opis produktu:

Głodne to książka o walce na śmierć i życie z największym wrogiem, czyli z własnym ciałem. O co? O ciało. O to, aby je doprowadzić do granicy niebytu, nieistnienia, unicestwienia. To w ekstremalnych wypadkach. W mniej ekstremalnych to książka o nas wszystkich. Mniej lub bardziej wyniszczające głodówki, wymyślne diety, morderczy aerobik, siódme poty w siłowni albo w ostateczności dwa palce w gardle - oto główne filary tej filozofii, w której jednego brak najbardziej: głębokiego sensu życia. Wstrząsająca lektura! Horror matek, całych rodzin, pediatrów, psychiatrów, terapeutek, pielęgniarek i tych dzieci, których życiowa bateria wyczerpała się do dwóch procent. Ewa Woydyłło-Osiatyńska Bardzo ważna książka! Ukazuje codzienność osób cierpiących na zaburzenia odżywiania. To rzadka perspektywa, która zwraca uwagę na ich świat bez pomijania przyczyn rozwoju choroby Fundacja Kobiety bez Diety Zaburzenia odżywiania to śmiertelna choroba. Może być bliżej niż myślisz! Mama Weroniki boi się, że córka nie dożyje momentu, gdy zwolni się dla niej miejsce w szpitalu psychiatrycznym.U Magdy wszystko zaczęło się od myśli: Jestem gruba i brzydka. Muszę schudnąć. Starannie ukrywa codzienne wymioty przed kilkuletnią córką i mężem. Pauliny nikt nie chce przyjąć do szpitala. Ważącą 26 kilogramów dwudziestolatka jest umierająca, a śmierć na oddziale źle wygląda w papierach. W odważnym reportażu Klaudia Stabach odsłania przed nami skrzętnie skrywany świat ludzi, dla których największym wrogiem stało się jedzenie. Głodzenie się, kompulsywne objadanie, katowanie się ćwiczeniami fizycznymi, wymuszone wymioty rujnują życie i zdrowie bohaterek i bohaterów Głodnych. Autorka z empatią próbuje zrozumieć ich sytuację, szuka wraz z nimi metod ratunku i wsparcia, odkrywając przy okazji swoiste podziemie osób gloryfikujących głodzenie się i traktujących je jako styl życia.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: Książka Roku 2023
Kategoria: literatura faktu, publicystyka,  Nauki humanistyczne,  Psychologia,  nauki przyrodnicze,  medycyna,  Nauki społeczne
Wydawnictwo: Wielka Litera
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 135x205
Liczba stron: 240
ISBN: 9788380328532
Wprowadzono: 20.01.2023

RECENZJE - książki - Głodne Reportaże o (nie)jedzeniu - Klaudia Stabach

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
  • 5
    1
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Alicja kopczyńska.

ilość recenzji:350

10-03-2023 21:40

,,Głodne. Reportaż o (nie)jedzeniu" to przejmująca historie ludzi (nie tylko kobiet, ale i mężczyzn) którzy pragnąc być zdrowi, dbać o siebie wpadli w pętle, z której nie można się uwolnić. Zaburzenia odżywiania, kompulsywne objadanie, anoreksja, bulimia, ortorreksja. To wszystko jest koszmarem tych ludzi i ich rodzin, którzy nie widzą jak pomóc. Jak rotiwac zdrowie a często i życie najbliższych.
Jest to przerażająca lektura, która bardzi wyraźnie pokazuj, że zaburzenia odżywiania mogą dotknąć każdego z nas a przyczyny mogą być niesamowicie różnorodne.
Autorka nie moralizuje, nie ocenia, co jest niesamowicie ważne, ale próbuje przybliżyć nam ten świat pełen łez i bezsilności. Świat, w którym jedzenie nie ma nic wspólnego z przyjemnością. Jest przykrym obowiązkiem, żeby nie powiedzieć karą a kalorie i waga są przekleństwem.
Historie są skajnie różne, ale wszystkie łączy upiorny dramatyzm i swego rodzaju wyścig z czasem.
Spróbujcie wyobrazić sobie dwudziestolecie dziewczynę, ważącą 26 kilogramów. W głowie pojawia się szokujący obraz. A jeśli dodatkiem do tego odmowę ze strony szpitali, które nie chcą przyjąć dziewczyny bi za mało waży... robi się z tego koszmar z gatunku tych najgorszych. Ciężko opisać emocje jakie towarzyszą lekturze, ale na.pewno warto ją przeczytać, bo otwiera oczy.
Nie bez znaczenia jest obraz kobiety idealnej w mediach. To nie jest robi nic dobrego...

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?