SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Gamora i Nebula Siostrzeństwo broni

Marvel

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Olesiejuk
Data wydania 2022
z serii Marvel - Powieści
Oprawa miękka
Liczba stron 432

Opis produktu:

Gamora, córka Thanosa, zostaje wysłana na Torndune, planetę niegdyś tętniącą życiem, obecnie niszczoną przez wielkie kopalnie. Ma zdobyć jej serce, choć nie do końca wie, czym ono jest. W ślad za Gamorą podąża Nebula. Chce odnaleźć serce Torndune jako pierwsza i zemścić się na siostrze za to, że niedawno z jej winy straciła rękę. Ale jak dostać się do jądra planety? Jedna z nich sprzymierza się ze zbuntowanymi górniczkami walczącymi z kopalnianą korporacją, druga współpracuje z Powszechnym Kościołem Prawdy. Im bliżej do serca Torndune, tym siostry są bliższe odkrycia prawdy o grze, w której nieświadomie uczestniczą, i tym silniejsza więź zawiązuje się między nimi. Czy jednak zdołają sobie zaufać?
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: Strefa Disney,  Avengers,  Marvel,  Powieści młodzieżowe
Kategoria: dla dzieci,  dla młodzieży
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 135x210
Liczba stron: 432
ISBN: 978-83-8262-079-5
Wprowadzono: 21.03.2022

Mackenzi Lee - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Gamora i Nebula Siostrzeństwo broni, Marvel - Mackenzi Lee

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

booksbybookaholic

ilość recenzji:139

22-05-2022 19:10

"Gamora i Nebula. Siostrzeństwo broni" to kolejna pozycja MacKenzi Lee, która ukazuje drugie oblicze postaci, które mogłyby być uznawane za negatywne. Byłam bardzo ciekawa, czy książka zachwyci mnie równie mocno, jak" Loki" i co się okazało? Że zdecydowanie sprostała oczekiwaniom, jakie wobec niej miałam.

Gamora dostaje do wykonania niebezpieczną misję- udać się na planetę wyniszczoną przez górnictwo, pełną toksycznego powietrza i wyeksploatowanej ziemi bez choćby cienia zieleni i zdobyć serce tego miejsca, znajdujące się w samym jądrze. W ślad za nią podąża Nebula, zdeterminowana, by wykonać zadanie za swoją siostrę a tym samym udowodnić ojcu swoją wartość. Z czasem ich drogi krzyżują się i dziewczyny odkrywają, że razem mogą tworzyć silną drużynę, nie muszą ze sobą rywalizować. Tylko czy ta nowo odkryta siła ma szansę przezwyciężyć wcześniejsze uprzedzenia?

Książka przypomniała mi przede wszystkim, co oznacza czytanie z otwartymi ustami. Przez ostatnie strony siedziałam na skraju fotela i nie mogłam przejść do porządku dziennego nad plot twistami, które w niej występowały. Dawno książka aż tak mnie zaskoczyła. MacKenzi ma do tego tak przyjemny styl pisania, że czytanie 100 stron za jednym posiedzeniem okazywało się niewielkim poświęceniem, bo od książki nie sposób się było oderwać.

Sama koncepcja planety, która została całkowicie zniszczona przez chęć zysku, bogacenia się i postępu była bardzo interesująca. Uważam że autorka ciekawie przedstawiła to, jak osoby u władzy są w stanie niszczyć wszystko na swojej drodze, by zdobyć coś, na czym im zależy, nie licząc się z konsekwencjami.

Dynamika pomiędzy Gamorą i Nebulą była bardzo nieoczywista. Przez dużą część książki nie wiedziałam, z którą z sióstr utożsamiam się bardziej ani której kibicuję i uważam że to też był ciekawy zabieg.

Zafascynowała mnie też postać Arcymistrza. Żeby dowiedzieć się o nim więcej musicie oczywiście sięgnąć po książkę, ale ja od razu polubiłam jego ironiczne poczucie humoru i pewny siebie styl bycia.

Uważam że "Gamora i Nebula" okazała się lepsza nawet od "Lokiego" a to naprawdę duże osiągnięcie. Nie mogłam oderwać się od lektury i liczę, że w przyszłości autorka zaprezentuje nam dalsze losy sióstr, bo zdecydowanie wiele rzeczy jest jeszcze do rozwinięcia!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?