SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Olesiejuk

W 2003 roku Firma Księgarska Jacek Olesiejuk (dziś Dressler Dublin), dystrybutor książek, zdecydowała zająć się także ich wydawaniem. Tak powstało Wydawnictwo Olesiejuk. Oficyna specjalizuje się w literaturze dziecięcej i młodzieżowej, w tym pięknej. Wydaje tytuły klasyków zarówno polskich (Jan Brzechwa, Julian Tuwim), jak i zagranicznych (Pierdomenico Baccalario, Moona Witcher). Ponadto nakładem Wydawnictwa Olesiejuk ukazują się poradniki, encyklopedie i leksykony.

Olesiejuk


Olesiejuk Wydawnictwo współpracuje ze znanymi oficynami z całej Europy. Dzięki nim na polskim rynku ukazują się publikacje Fleurus Editions, Usborne Publishing, Macmillan, Amber, White Star, Harper Collins, DeA Planeta, Susaeta Ediciones czy Igloo, a także produkty na licencji Mattel lub National Geographic. Sporą część oferty Olesiejuk stanowią publikacje edukacyjne, które poprzez zabawę umożliwiają zdobywanie wiedzy najmłodszym czytelnikom. Książki oficyny zdobywają wiele nagród od czytelników i ekspertów.

Olesiejuk dla dzieci


Publikacje Olesiejuk dla dzieci zachęcają najmłodszych do czytania. W Gandalfie znajdziesz pozycje należące do bestsellerowych serii Obrazki dla maluchów, Biblioteczka mądrego dziecka, Historyjki z nalepkami, Mały chłopiec lub Naklejkowo. Wydawnictwo Olesiejuk wydaje też znane teczki edukacyjne dla maluchów w wieku 2-5 lat. Oficyna proponuje interesujące encyklopedie, albumy (np. o zwierzętach, miastach czy Wszechświecie), ilustrowane Biblie i pozycje do nauki języków obcych. Olesiejuk dla dzieci to również klasyka polskiej i światowej literatury. Wśród propozycji tego wydawnictwa znalazły się m.in. Ania z Zielonego Wzgórza, Król Maciuś Pierwszy, O czym szumią wierzby, Pinokio, W pustyni i w puszczy.

Książka z okienkami Olesiejuk


Niesłabnącą popularnością wśród dzieci i rodziców cieszy się seria Książka z okienkami, przygotowana dla wszystkich ciekawych świata dzieci. Publikacje te zawierają barwne, szczegółowe ilustracje i okienka z różnymi ciekawostkami i informacjami. Dzięki książkom z okienkami Olesiejuk dzieci mogą zarówno świetnie się bawić, jak i przyswajać cenną wiedzę. Zajrzyjcie do świata wynalazków, owadów czy w głąb komputera. Poszukajcie odpowiedzi na trudne pytania, np. „Co to jest księżyc?” albo „Co to jest sen?”. Książki z okienkami Olesiejuk pokocha każdy maluch!

Olesiejuk Wydawnictwo dla dorosłych


W Gandalfie proponujemy nie tylko literaturę dziecięcą Olesiejuk Wydawnictwa, ale też książki dla dorosłych. To zarówno klasyki literatury światowej (np. seria o Sherlocku Holmesie), jak i publikacje rodzimych autorów, m.in. Joanny Chmielewskiej. Głodni wiedzy mogą sięgnąć po książki poradnikowe i popularnonaukowe. Szczególnej uwadze polecamy cykl 30 sekund o…. Coś dla siebie w ofercie Olesiejuk Wydawnictwa znajdą fani historii i kulinariów. Z podręcznikami i słownikami tej oficyny w mig nauczysz się także języków obcych.
... ...
Zobacz więcej produktów