SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Dziesięciu mulatków

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Lira Wydawnictwo
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Liczba stron 320

Opis produktu:

Przypadek chodzi po ludziach, czyli kolejna komedia kryminalna z genialnym detektywem Jackiem Przypadkiem w roli głównej!Tym razem detektyw Przypadek rozwiązuje sprawy, w które zamieszani są autorzy kryminałów. Próbuje uwolnić Jana Kowalskiego, młodego pisarza o afrykańskich korzeniach, od zarzutu zabójstwa znanej kolekcjonerki sztuki nowoczesnej. W drugim śledztwie szuka zaginionego pomysłu uznanego autora, który przeżywa twórczy kryzys i któremu na dodatek na głowę spada problem w postaci wścibskiej sąsiadki. Rozwiązuje również zagadkę dotyczącą autorstwa pewnego bestselleru, do którego napisania przyznają się jednocześnie Cesarzowa, Caryca i Sułtan polskiego kryminału.W śledztwach wciąż pomagają mu warszawscy bezdomni zbieracze złomu oraz duet policjantów: Łoś i Smańko. Ale tym, co powoduje, że Jacek wikła się w kolejne sprawy, jest chęć wydania i uczynienia bestsellerem komedii kryminalnej autorstwa jego matki. Robi to, łącząc przenikliwość Sherlocka Holmesa z łobuzerskim wdziękiem porucznika Borewicza i irytującym charakterem doktora Housea.Dziesięciu Mulatków to kolejna część z cyklu doskonałych komedii kryminalnych, w których nic nie dzieje się przypadkiem, a wszystko dzieje się z Jackiem Przypadkiem!
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: kryminał,  detektywistyczny,  humorystyczny,  polskie kryminały,  książki na jesienne wieczory,  książki na poprawę humoru,  śmieszne książki dla dorosłych,  sensacja
Wydawnictwo: Lira Wydawnictwo
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Liczba stron: 320
ISBN: 9788367388757
Wprowadzono: 17.01.2023

RECENZJE - książki - Dziesięciu mulatków - Jacek Getner

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

czytanie.na.platanie

ilość recenzji:1021

21-02-2023 11:12

Czy dobrze zrobiłam zaczynając znajomość z detektywem, czy też jasnowidzem Jackiem Przypadkiem od tomu siódmego, czyli ?Dziesięciu Mulatków?? Z pewnością nie, bo jednak część wątków osobistych bohatera przewija się przez kolejne tomy, a ta wiedza dałaby szerszy ogląd nie tylko na postać głównego bohatera, ale też lepsze zrozumienie całości.

Na szczęście nie przeszkodziło mi to zupełnie w cieszeniu się zabawną i ironiczną fabułą pozwalającą zajrzeć za kulisy świata literacko-wydawniczego. Odrobiłam też wcześniej lekcję i wiem, że podobnie jak w poprzednich, tak i w tej części Przypadkowi przyjdzie się zmierzyć z trzema zawiłymi sprawami kryminalnymi, które rozwiąże z właściwym sobie polotem wykorzystując inteligencję, ponadprzeciętne umiejętności logicznego myślenia i moc drzemiącą w bezdomnych zbieraczach złomu. Nie omieszka skorzystać z okazji i drobnym szantażem wymusić nie tylko wydanie, ale też najwyższe miejsca w rankingu Empiku pewnego kryminału. Czego się nie robi dla ukochanej matki?

Spodobał mi się ten niedoskonały, a przez to tak autentyczny bohater. Podobnie jak ironiczne podejście autora do tematu choćby poprawności politycznej, czy rywalizacji wśród pisarzy. Widać tu nie tylko zdrowe podejście do wielu kwestii, ale również dystans do samego siebie i umiejętność czytania ludzkiej natury.

Czy wrócę do poprzednich tomów? Chciałabym napisać, że tak, ale czas ostatnio nie jest moim sprzymierzeńcem, a ich kilka jest. Na szczęście dostępne są w formie e-booków i audiobooków na Legimi, więc jest nadzieja.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?