SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Dobry doktor z Warszawy

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Bukowy Las
Data wydania 2021
Oprawa miękka
Ilość stron 344

Opis produktu:

Zakochani w sobie studenci Zofia i Misza uciekają z okupowanej Warszawy do Lwowa. Gdy sytuacja zmusza ich do powrotu, trafiają do warszawskiego getta, gdzie pomagają mentorowi Miszy, doktorowi Januszowi Korczakowi, w opiece nad dziećmi w prowadzonym przez niego sierocińcu. Korczak nawet w getcie nieustępliwie broni praw dzieci, stając się symbolem nadziei dla tysięcy ludzi żyjących za murami.

Warunki w getcie stają się coraz trudniejsze, Misza i Zofia muszą się rozstać i samotnie szukać ratunku. Czy kiedyś się odnajdą?

Doktor Korczak, który do końca heroicznie próbuje chronić dzieci przed niewyobrażalnym złem, podejmuje decyzję o towarzyszeniu swoim małym wychowankom do ostatnich chwil.

Przejmująca opowieść oparta na faktach z życia doktora Janusza Korczaka oraz prawdziwej historii jego młodych współpracowników Miszy i Zofii
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Literatura piękna,  Powieść społeczno-obyczajowa,  książki na jesień,  książki na lato
Wydawnictwo: Bukowy Las
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 135x215
Ilość stron: 344
ISBN: 9788380743304
Wprowadzono: 14.04.2021

RECENZJE - książki - Dobry doktor z Warszawy - Elizabeth Gifford

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Małgorzata M

ilość recenzji:75

13-04-2021 14:56

"Dobry doktor z Warszawy" to niesamowita, choć tragiczna historia o miłości, oddaniu i walce o lepsze jutro w czasach pełnych okrucieństwa. To poruszająca historia o człowieczeństwie, miłości, okrucieństwie. O piekle, które może zgotować jeden człowiek, drugiemu. I o nadziei, która umiera ostatnia.
To jedna z tych książek, podczas lektury której, mamy wdzięczność do losu, że przyszło nam żyć w tych czasach, a nie innych. W lepszych czasach.
Polecam tę książkę nie tylko miłośnikom powieści z historią w tle. Polecam ją każdemu, kto lubi dobrze opowiedziane historie, przenoszące Czytelnika w czasie i zostające w umyśle na długo po przeczytaniu ostatniego zdania.

Czy recenzja była pomocna?