SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Człowiek w poszukiwaniu sensu

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

Poruszająca i inspirująca książka, która pokazuje, jak znalezienie sensu i celu w życiu może pomóc ludziom przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. Człowiek w poszukiwaniu sensu opowiada o teorii logoterapii i skupia się na znaczeniu oraz celu ludzkiego życia jako sposobie na radzenie sobie z cierpieniem i osiąganie szczęścia. Książka, której autor był austriackim psychiatrą oraz więźniem obozu koncentracyjnego Auschwitz. Viktor E. Frankl przeżył Holokaust, a swoje doświadczenia i refleksje przelał na papier. Książka, która opowiada o jego życiu i bolesnych doświadczeniach zupełnie zmieniła sposób myślenia o psychologii i ludzkiej egzystencji. Teraz ma szansę odmienić także Twoje życie.

Historia pełna cierpienia


Człowiek w poszukiwaniu sensu to opowieść, którą napisało życie i traumatyczne doświadczenia, jakich doświadczył jej autor. Viktor E. Frankl przedstawia w książce swoją teorię logoterapii, która opiera się na założeniu, że ludzie są w stanie przetrwać nawet najbardziej ekstremalne sytuacje. Co im w tym pomaga? Według tego światowej sławy psychiatry jest to poszukiwanie celu i sensu w życiu. Pisarz swoją teorię oparł na własnych, niełatwych życiowych doświadczeniach. Jest to bez wątpienia jedna z najważniejszych książek w historii psychologii. Zmieniła ona zupełnie sposób myślenia o znaczeniu ludzkiego życia oraz ludzkiej egzystencji. Viktor E. Frankl pokazał, ile tak naprawdę człowiek jest w stanie znieść i przetrwać, nawet wtedy, gdy zagrożone są jego godność, a nawet życie.

Czy to książka dla mnie?


Książka składa się z wyraźnych dwóch części. Pierwsza z nich dotyczy wspomnień autora z pobytu w obozie koncentracyjnym. Druga z kolei wprowadza czytelnika w teorię logoterapii. Człowiek w poszukiwaniu sensu to pozycja obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy sami borykają się z poszukiwaniem celu w swoim życiu oraz przechodzą trudne chwile. Jeśli Ty lub ktoś dla Ciebie bliski został dotknięty jakąś traumą, stracił kogoś bliskiego, albo po prostu przechodzi kryzys lub załamanie, ta książka ma szansę pomóc mu spojrzeć na tę sytuację ze zdrowym dystansem. Teoria logoterapii, którą stworzył autor książki wprowadza nowe spojrzenie na psychologię i ludzką egzystencję, dlatego może pomóc Tobie lub komuś Ci bliskiemu lepiej zrozumieć ludzkie zachowania i podejście do terapii.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: bestsellery,  książki na wakacje
Wydawnictwa: Czarna Owca
Kategoria: nauki humanistyczne,  psychologia,  różne,  nauki przyrodnicze,  różne,  książki o Holokauście,  książki o obozach koncentracyjnych
Wydawnictwo: Czarna Owca
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 195x125
Ilość stron: 224
ISBN: 9788382526509
Wprowadzono: 13.02.2023

Viktor E. Frankl - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Człowiek w poszukiwaniu sensu - Viktor E. Frankl

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: