Cisza / Alicja Masłowska-Burnos 45,39 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Cisza (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Psychoskok
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 746
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Cisza - opis produktu:

Psychologiczno-erotyczny dramat z elementami kryminału.
Optymistyczna i refleksyjna "Trylogia ciszy" to powieść o najcenniejszych wartościach w życiu człowieka, mądrości odcinania się od traumatycznej przeszłości i potędze wybaczania.
Love story Mai i Adama. Obok pary kochanków, bardzo ważną postacią jest Albert Lenkiewicz, szef Mai, zamieszany między innymi w nielegalne przeprowadzanie przetargów i wspierany przez swych nieobliczalnych pracowników. W kolejnych rozdziałach wątek wielkiej miłości i powieści erotycznej przeradza się w dramat psychologiczny mówiący o przejmującej stracie, jaką stanowi tytułowa cisza głównej bohaterki... Wielkie uczucie kochanków zostaje wystawione na próbę.
Fabuła łączy w spójną całość przeszłość i teraźniejszość sprawiając, że opowieść nabiera nowego, pełnego wymiaru.
Książka polecana kobietom w różnym wieku, wahającym się nad bardzo współczesnym wyborem - kariera czy macierzyństwo. Kierowana również do kobiet i mężczyzn, którzy nadzwyczaj mocno poświęcają się pracy zawodowej.

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

Cisza - mobi, epub

A. Masłowska-Burnos

31,41 zł 39.27
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -34%
Marzycielka

K. Michalak

26,25 zł 39.77
 • -30%
Zjazd absolwentów

G. Musso

27,09 zł 38.69
 • -36%
Kolory pawich piór

J. Moyes

25,45 zł 39.77
 • -33%
Pamiętnik księgarza

S. Bythell

26,69 zł 39.84
 • -35%
Serotonina

M. Houellebecq

29,24 zł 44.99
 • -33%
Zagubiona

K. Michalak

26,69 zł 39.84

Alicja Masłowska-Burnos - przeczytaj też

 • -35%
Dojrzałość wzruszeń

A. Masłowska-Burnos

23,98 zł 36.90
 • -31%
Nie wchodź w moją ciszę

A. Masłowska-Burnos

24,02 zł 34.82
 • -31%
Odprowadzam ciszę

A. Masłowska-Burnos

25,40 zł 36.81
 • -31%
Osobliwość ciszy

A. Masłowska-Burnos

25,40 zł 36.81

Zobacz również

 • -30%
Lato wśród wydm

A. Krawczyk

27,87 zł 39.81
 • -35%
Mister

E. James

25,85 zł 39.77
 • -35%
Jeszcze się kiedyś spotkamy

M. Witkiewicz

25,89 zł 39.84
 • -40%
Kolejne 365 dni

B. Lipińska

23,89 zł 39.82
 • -35%
Jaga Kwiat paproci, Tom 0,5

K. Miszczuk

22,69 zł 34.90
 • -37%
Kołysanka z Auschwitz

M. Escobar

24,99 zł 39.66
 • RRecenzje
 • Książka
 • Cisza
Średnia ocena:
4.4
  6
  2
  0
  1
  0
Twoja ocena:
imię, nazwisko lub nick:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!


brak oceny
 • 21-01-2019
 • 12:46

Historia Mai jest nam ukazana w momencie kiedy kobieta zmienia pracę, przeprowadza się do wielkiego miasta, żyjąc w wirze perfekcjonizmu i czasu zaplanowanego co do minuty. Kiedy poznaje Adama, miłość zaczyna lekko zmieniać jej priorytety, jednak na wierzch wychodzą emocjonalne problemy kobiety, która ponadto zostaje uwikłana w sieć układów, przekrętów i poważną sytuację kryminalną.

Nie chcę zbyt wiele zdradzać z fabuły, jednak już w opisie wydawnictwa pojawia się określenie psychologiczno-kryminalna i thriller. Uwielbiam kryminały i thrillery, dlatego właśnie się na nią zdecydowałam, jednak określanie jej w ten sposób jest zrobione w moim odczuciu, zdecydowanie na wyrost. Co więcej, w tej książce, na 745 stronach, mamy tak naprawdę wydaną w jednym tomie ?Trylogię ciszy? pani Alicji Masłowskiej-Burnos. I w opisie pierwszego tomu tejże trylogii jest uwzględnione zaszeregowanie jej jako dramatu psychologiczno-erotycznego z elementem kryminału. I chyba dramat jest tu mimo wszystko słowem kluczowym, ponieważ większość akcji jest opowiadana z punktu widzenia głównej bohaterki, w pierwszej osobie czasu teraźniejszego.

Pełną recenzję znajdziecie na https://angeliconpoint.blogspot.com/2019/01/cisza-zawierajaca-w-sobie-dramatyczna.html

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 1-12-2018
 • 17:49

Oblicza ciszy...

Inteligentne. Ciekawe. Mocne... Oblicza tytułowej ciszy mogą być bardzo różne. Tak jak i przyczyny tego, że owa cisza wkrada się w nasze życie. To szalenie mądra książka ze świetnie odmalowaną warstwą emocjonalną. Jednocześnie dramat i kryminał, a z innej perspektywy patrząc - swoiste love story, które nie będąc (wcale) klasycznym love story, przekonuje do siebie... realizmem. Zwyczajnością bohaterów, którzy z drugiej strony wcale zwyczajni nie są. "Cisza " tylko i wyłącznie zyskuje z każdą kolejną stroną, a zyskuje na wszystkim, z czym czytelnik może się w tej książce utożsamić. I wierzcie na słowo - trochę tego jest.

Zacznijmy może od tego, że "Cisza" to tak naprawdę wydana w jednej książce trylogia, na którą składają się książki "Nie wchodź w moją ciszę", "Odprowadzam ciszę" i "Osobliwość ciszy". Pomysł na połączenie bardzo dobry :) , całość tej historii można bowiem odtąd mieć pod ręką w jednym tomie. A o czym jest ta historia?

Tak naprawdę o wielu rzeczach... Odczuć po lekturze będzie tu zapewne tyle, ilu czytających, dla mnie jednak to przede wszystkim opowieść o tym, co się może wydarzyć między dwojgiem ludzi. To opowieść o tym, jak mocna może być miłość, jak silna gdy łamie wszelkie bariery i gdy towarzyszy jej namiętność przekraczająca wszelkie granice, ocierając się o obsesję na punkcie drugiego człowieka. Ktoś kiedyś powiedział, że miłość prawdziwa jest wtedy, gdy jest tak mocna, że ociera się niemal o ból i... coś w tym jest... Na pewno nie sposób zbyć tego machnięciem ręki po tej książce. Miłość to w końcu szaleństwo, prawda? ;)

"Zaczynam rozumieć, jak bardzo się zmienia perspektywa i punkt widzenia, kiedy człowiek tak naprawdę kocha, tak prawdziwie kocha do szaleństwa. Wówczas wszystko wygląda inaczej."

"Cisza" to jednak nie tylko sielanka. Właściwie to... zupełnie nie. W dużej mierze determinuje ten stan rzeczy specyfika głównych bohaterów... Mai, 32-letniej pracoholiczki, która chorobliwym perfekcjonizmem próbuje nadrobić traumy własnego dzieciństwa, świadomie wybierając bycie singielką, która to singielka jednak nie podejrzewa nawet, że wszystko się zmieni po poznaniu Adama - charyzmatycznego dewelopera, który wywróci jej życie i jego hierarchię wartości do góry nogami. Te dwie centralne postacie kochają się do szaleństwa, lecz także - poniekąd - walczą ze sobą i o siebie, krusząc kopie na polu własnych charakterów, wad, planów, marzeń... Samo życie ;) Nie jest jednak łatwo, wokół bowiem ma miejsce pełna układów i nieczystych gierek intryga, w którą Maja i Adam zostają wciągnięci - a nie jest to bezpieczna zabawa. Mamy więc pełne namiętności, nieszablonowe love story z kryminalnym tłem i ciągłą, mniej lub bardziej podskórną walką z własnym pędem ku autodestrukcji i z różnicami charakterów, które mogą się albo do siebie dopasować (i przez to przezwyciężyć wszelkie przeciwności), albo... zniszczyć siebie nawzajem.

Żeby było zaś bardziej dramatycznie, w całej historii pojawia się rodzinna tragedia, która będzie już do końca książki rzutować na każdego z głównych bohaterów. Nie zdradzę jaka to tragedia, jest to jednak coś, co już na zawsze położy się na wszystkich swoistym cieniem. Konsekwencje? Przede wszystkim... jedna wielka wewnętrzna pustka i... cisza. Cisza, która może albo pochłonąć, albo ustąpić - w zależności od tego, czy uda się podjąć skuteczną walkę z rozpaczą, poczuciem straty i czy podejmie się próbę ujęcia wyciągniętej dłoni tego drugiego kogoś, kto cały czas stoi obok nas... I najważniejsze w tym wszystkim - czy uda się zachować w tym wszystkim samego siebie? Czy uda się wrócić znad granicy rozpaczy po to, by pogodzić się ze stratą i zacząć raz jeszcze... żyć?

"W obliczu cierpienia wszyscy jesteśmy tacy sami, mądrzy czy głupi, bogaci czy biedni cierpimy tak samo."

Cóż dodać?... POLECAM!, I TO GORĄCO! :) I nie tylko dlatego, że niniejsza książka to pierwszy patronat medialny mojego bloga ;) Polecam Wam tę książkę przede wszystkim dlatego, że jest DOBRA. Po prostu dobra. Nie zawsze myśli się o fabule lektury po jej zakończeniu, a z "Ciszą" tak to już wychodzi, że myśli się o tej książce jeszcze długo po przeczytaniu ostatniej strony. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkim ta książka przypadnie do gustu, że być może odstraszy objętością... Jeśli jednak macie ochotę przeżyć w trakcie lektury prawdziwe emocje, w których (być może) odnajdziecie siebie (a przynajmniej maksymalnie wczujecie się w położenie bohaterów), to wybór "Ciszy" jest strzałem w dziesiątkę. Spróbujcie ;) Według mnie nie pożałujecie :)

Dziękuję Wydawnictwu Psychoskok za egzemplarz recenzencki! :)

Recenzja także na:
https://cosnapolce.blogspot.com/2018/12/cisza-alicja-masowska-burnos.html

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Król przyjmuje. Zasady dynamiki Tom 1

E. Mendoza

29,09 zł 44.74
Zapowiedź - 20.10.2019
 • -34%
Zaraz będzie po wszystkim

G. Uzdański

24,35 zł 36.90
Zapowiedź - 20.9.2019
 • -35%
Bob Honey robi swoje

S. Penn

24,65 zł 37.93
Zapowiedź - 5.9.2019
 • -37%
Polluks. Bezlitosna siła Tom 2

A. Lingas-Łoniewska

25,05 zł 39.77
Zapowiedź - 21.9.2019
 • -25%
Wileński poker

R. Gavelis

33,60 zł 44.80
Niedźwiedź

M. Orzełowski

33,98 zł
 • -25%
Iris Mcblack Kryształowe serce Tom 1

M. Bergel

28,35 zł 37.80
 • -25%
Tajemnica Floriana

C. Nissimov

23,94 zł 31.92

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 36.81 zł
  27.62 zł

  Wyobraź sobie, że spełniło się twoje największe marzenie. Cieszysz się? Na pewno? Pan Antoni, bohater książki Celine Claire i Magali Le Huche, najbardziej na świecie pragnął ciszy i spokoju. Za sprawą pewnego magicznego zabiegu jego marzenie stało się rzeczywistością - pan Antoni znalazł się w...

 • 25.94 zł
  25.67 zł

  Piotr Grzelak, urodzony w 1966 roku w Zgierzu. Tomik jego autorstwa to wybór nieprzypadkowy - podporządkowany jest pytaniu o kolejność stwarzania: przez poetę - słów i figur słownych; przez czas - niechronologicznych faktów, tkwiących w umyśle poety; przez pamięć - która harmonizuje je razem....

 • 47.58 zł
  42.82 zł

  Większość z nas przywitała świat krzykiem. Większość z nas chciałaby żegnać się ze światem w ciszy. Między tymi dwoma punktami rozgrywa się ta książka. Słyszymy często, że "milczenie jest złotem". Potakujemy, gdy padają słowa "cicha woda brzegi rwie". Wiemy, co to...

 • 37.82 zł
  27.98 zł

  W równym stopniu zabawna, co chwytająca za serce, pełna żarliwych uczuć opowieść o ojcach, synach i autyzmie. Ben Jewell opisał przełomowy moment swojego życia. Jego dziesięcioletni syn, Jonah, nigdy nie zaczął mówić. Gdy Ben i Jonah zostają zmuszeni do wprowadzenia się do starszego i...

 • 29.83 zł
  24.16 zł

  Erling Kagge jest myślicielem na miarę XXI wieku, znanym podróżnikiem, barwną i niezwykle interesującą postacią. Jako pierwszy człowiek na świecie doszedł samotnie na biegun południowy i jako pierwszy zdobył "trzy bieguny": biegun południowy, północny i oraz najwyższy szczyt - Mount...

 • 89.97 zł
  86.37 zł

  `Cisza` to powołanie do życia jednego z najbardziej znanych i szanowanych składów zespołu z gitarzystami Mietkiem Jureckim i Markiem Raduli . Ten pierwszy grał z Budką prawie ćwierć wieku, ten drugi ponad 10 lat. `Cisza` to kompilacja bardzo udanych kompozycji (Lipko - Cugowski) i świetnych tekstów...