SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja
przeczytaj fragment przeczytaj fragment

książka

Wydawnictwo Novae Res
Oprawa miękka
Liczba stron 296

Opis produktu:

 Jeden z najpopularniejszych fan fiction, w 2010 roku wydany w USA pod tytułem Dirty World doczekał się polskiej premiery! Wstrząsająca opowieść o miłości, demonach przeszłości i głęboko skrywanych tajemnicach. `Wichrowe wzgórza` miały swoich Cathy i Heathcliffa, `Brudny świat` pokazuje zagmatwane i tragiczne losy Kati i Tommy`ego.

 `Kiedy stykają się ze sobą dwa tak różne światy, jak Kathriny Russell i Tommy`ego Cordella, niemożliwe jest, aby nie doszło do wybuchu. Praktycznie więcej ich dzieli, niż łączy. Jedynym wspólnym ogniwem jest praca nad najnowszą płytą Semtexu. W dodatku każde z tych dwojga dźwiga na barkach dramat swojej własnej przeszłości. Czy będą w stanie pokonać wzajemną niechęć? Jak poradzą sobie z uczuciem, którego do tej pory żadne z nich nie znało, a które nagle eksploduje niczym Etna?`
  Agnes A. Rose, http://wkrainieczytania.blogspot.com

 `Lingas-Łoniewska jak zawsze mistrzowsko operuje słowem. Buduje napięcie, pięknie przedstawia chwile namiętności, jest romantycznie, interesująco, ale i brutalnie momentami. Zaskakuje, wzrusza, doprowadza do łez, wyprowadza totalnie z równowagi. I robi to z premedytacją! Po przeczytaniu tej historii będziecie potrzebowali sporo czasu, by dojść do siebie i ochłonąć, choć jednocześnie będziecie przekonani, że nie mogło być inaczej, że tylko takie zakończenie wchodziło w grę, że jest idealne.`
  Anna Grzyb

 `Autorce znakomicie wychodzi połączenie wątków romansowego z kryminalnym. Przekonałam się już o tym po raz kolejny. Poza tym, w zaskakującym zakończeniu odnaleźć można odniesienia do moich ukochanych `Wichrowych Wzgórz` Emily Bronte. Mam nadzieję, że kiedyś książka ukaże się także na polskim rynku wydawniczym. Warto!`
  www.slowemmalowane.blogspot.com


Agnieszka Lingas-Łoniewska - to wrocławianka, pisząca literaturę, która łączy sensację z romansem. Do tej pory opublikowała kilkanaście książek. Laureatka konkursu na kryminalne opowiadanie z Dolnym Śląskiem w tle. Ma także udział w antologiach literackich: `Książki Moja Miłość` i `31.10 Haloween po polsku` oraz `Zatrute pióra`. Tworzy w internecie stronę `Czytajmy polskich autorów`, która ma na celu propagowanie polskiej prozy oraz prowadzi bloga z recenzjami.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: kryminał,  książki na jesienne wieczory,  sensacja
Wydawnictwo: Novae Res
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 135x205
Liczba stron: 296
ISBN: 978-83-7942-073-5
Wprowadzono: 04.02.2014

Agnieszka Lingas-Łoniewska - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Brudny świat - Agnieszka Lingas-Łoniewska

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 12 ocen )
 • 5
  8
 • 4
  1
 • 3
  3
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Smooky - subiektywnie

ilość recenzji:58

brak oceny 4-01-2017 13:34

Po książki spod pióra p. Agnieszki Lingas-Łoniewskiej sięgam już w ciemno i jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Jedne wykreowane przez Autorkę historie przetaczają mnie przez burzę z piorunami, bezlitośnie rozkruszając moje serce i budząc wewnętrzny sprzeciw, inne bez pamięci mnie w sobie rozkochują i uwodzą łatwością poruszania ludzkiej wrażliwości, a jeszcze inne ogrzewają moją duszę i rozbudzają, tak bardzo potrzebną człowiekowi, nadzieję. Jednak wszystkie, jak do tej pory, niezaprzeczalnie dostarczają emocji i nie pozwalają o sobie zapomnieć, a właśnie o to według mnie chodzi w naprawdę dobrej książce.

Brudny świat to nie jest historia lekka i kryształowa, bo jak sam tytuł wskazuje, niesie ze sobą brzydką prawdę, a na jej stronicach spotykamy zło w najczystszej postaci, granice ludzkiej podłości, nikczemność, a nawet najgorsze łajdactwo. To nie jest miłosna opowiastka upieczona na pulchnym słodkim spodzie, przełożona mdławą śmietanką, polana lukrem i doprawiona dorodną wisienką. Zamiast tego wkroczycie w brudną teraźniejszość rozwydrzonej gwiazdy rocka, z czarną jak smoła przeszłością i mglistą perspektywą na przyszłość.

?Żyłem w brudnym świecie bez zasad, bez granic, wszystko było dozwolone, łatwe i szybkie, nie pozostawiało nic po sobie, takie proste i bezwartościowe.?

... ...

Czy recenzja była pomocna?

CzarnyKapturek

ilość recenzji:1

brak oceny 16-02-2014 14:30

Brudny świat pokazuje jaki brudny może okazać się świat. To książka pełna emocji wylewających się z każdej strony, przystojnych bohaterów, szybkiej akcji, wielu wrażeń, dobrych i złych decyzji. Mnie osobiście historia opisana na kartach tej publikacji poruszyła, wstrząsnęła, zachwyciła i rozkochała do szaleństwa. Szkoda, że to tak szybko minęło. Jedno jest pewne ? wrócę do losów Tommego, Kati, Jimmego, Amelie, Trevora i reszty bohaterów nie jeden raz.

Więcej na everydayxbook.blgospot.com

Czy recenzja była pomocna?