SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Bretońska paleta

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Bernardinum
Oprawa miękka
Ilość stron 316
 • Wysyłamy w 24h
 • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

"Bretońska paleta" jest kolejną publikacją Moniki Handke o Bretanii, w której autorka mieszka od lat i zna ten fascynujący region doskonale, zatem jej relacja jest naprawdę "z pierwszej ręki".

Książka erudycyjna i kolorowa, bo pisze ją przecież malarka, szczególnie na barwy wrażliwa, nie tylko w obrazie, ale i w słowie. Odnajdziemy w "Bretońskiej palecie" wiele cennych refleksji osobistych, ale przede wszystkim zachętę do poznania tej nadmorskiej krainy, która potrafi oczarować. Kluczem jest historia i ludzkie charaktery, hartowane przez atlantyckie wiatry, drzemiące w mieszkańcach po dziś dzień zamiłowanie do legend i niesłabnący szacunek dla "opowiadaczy" przekazujących nadal ustnie dawne tradycje.

Pierwsza część książki to zbiór "obrazków", historii zapisanych i przeżytych w dolinie Aven. Ich bohaterami są nie tylko ludzie, ale też zwierzęta, ptaki i rośliny składające się na bujny pejzaż magicznej krainy.
Dalsze części poświęcone są przede wszystkim twórcom zafascynowanym Bretanią. Począwszy od grupy amerykańskich malarzy realistów, pierwszych odkrywców malowniczego zakątka, poprzez Paula Gauguina i jego słynną "Szkołę Pont-Aven", związanego z nim więzami przyjaźni Władysława Ślewińskiego, a potem innych naszych znamienitych rodaków, którzy w różnych okresach tworzyli w tym miejscu, opisując je piórem lub pędzlem.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Literatura piękna,  Opowiadania,  Powieść społeczno-obyczajowa,  książki na jesień,  książki na lato
Wydawnictwo: Bernardinum
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 0x0
Ilość stron: 316
ISBN: 978-83-7823-935-2
Wprowadzono: 18.08.2017

RECENZJE - książki - Bretońska paleta - Monika Handke

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.8/5 ( 18 ocen )
 • 5
  16
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Ewa Masłowska

ilość recenzji:3

brak oceny 28-11-2017 14:58

"Bretońska paleta" to książka, która warto nie tylko przeczytać, ale mieć, by moc do niej i odkrywać kolejne warstwy tej opowieści o rybackich wioskach, o artystach - tych wielkich jak Gauguin i zaprzyjaźnionych z nim polskich artystów Makowskiego, Ślewińskiego. Ten ostatni - jak autorka "wsiąkł" w bretoński pejzaż i zamieszkał tam na zawsze. Opowieść Moniki ukaże wszystkie barwy tej krainy - jej celtyckie korzenie, cudownie kultywowaną kulturę opowiadania, dawne i obecne życie mieszkańców, ich miłosne i awanturnicze historie, przyrodę i zwierzęta, które na co dzień obserwuje Monika. Autorka jest malarką i dodatkowo uchyla drzwi do swojej pracowni i sekrety swojej palety... Kto jeszcze nie zna Bretanii, ten się w niej po tej lekturze zakocha.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?