To się czyta! Podręcznik do języka polskiego dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia - Anna Klimowicz, Joanna Ginter NOWA ERA - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

To się czyta! Podręcznik do języka polskiego dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia

podręcznik

To się czyta! Podręcznik do języka polskiego dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia - opis produktu:

Podręcznik `To się czyta!` do języka polskiego dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia przygotowuje ucznia do świadomego odbioru różnych tekstów kultury, wyrażania własnych opinii oraz samodzielnego tworzenia tekstów użytkowych.
Porusza tematy i problemy bliskie młodzieży w oparciu o współczesne teksty literackie, obudowane prostymi, zachęcającymi ćwiczeniami, oraz omówienia popularnych filmów i seriali.
Inspiruje do refleksji i dyskusji nad przeczytanymi utworami dzięki rozpoczynającym każdy rozdział współczesnym tekstom, które wprowadzają uczniów w tematykę rozdziału i poprzedzają lektury obowiązkowe, oraz ćwiczeniom `Na początek` i `Po przeczytaniu` znajdującym się w każdej lekcji.
Jest dostosowany do możliwości percepcyjnych ucznia dzięki zastosowanym rozwiązaniom dydaktycznym, m.in.: treściom podzielonym na krótkie rozdziały, stałej, uporządkowanej strukturze każdego tematu, infografikom i schematom z wybranymi zagadnieniami, intrygującym tytułom lekcji, poleceniom formułowanym prostym i zrozumiałym dla ucznia językiem.
Umożliwia utrwalenie wiedzy za pomocą czytelnych schematów oraz ćwiczeń podsumowujących.
Kształci umiejętność przygotowywania tekstów niezbędnych w życiu codziennym i zawodowym dzięki zróżnicowanym ćwiczeniom i informacjom zamieszczonym pod nazwą `Kultura języka w zawodzie`.
Realizuje nowatorski układ treści - tematyczny z elementami chronologii historycznoliterackiej - ułatwiający zaciekawienie uczniów i zapoznanie ich z kolejnymi epokami.
Został podzielony na dwie części: literacko-kulturową i językową. Dodatkowo, informacje o poszczególnych epokach zebrano na stronach zatytułowanych `Kilka słów o epokach`, na których przedstawiono najważniejsze konteksty społeczne i artystyczne kolejnych okresów w historii literatury i kultury.

To się czyta! Podręcznik do języka polskiego dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia pochodzi z wydawnictwa NOWA ERA. Dedykowany jest do: Szkoły branżowe I stopnia / Klasa 2 po podstawówce / Język polski. To się czyta! Podręcznik do języka polskiego dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia jest częścią serii To się czyta!. Numer dopuszczenia podręcznika to: 1025/2/2020. To się czyta! Podręcznik do języka polskiego dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia jest zgodny z nową podstawą programową.
S
Szczegóły

Tego samego autora

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
To się czyta! Podręcznik do języka polskiego dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.