Matematyka 6. Podręcznik do szkoły podstawowej - Barbara Dubiecka-Kruk, Anna Dubiecka, Piotr Piskorski, Tomasz Malicki WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - Podręczniki | Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Matematyka 6. Podręcznik do szkoły podstawowej

Nowa podstawa programowa - wyd. 2019

podręcznik

Matematyka 6. Podręcznik do szkoły podstawowej, Nowa podstawa programowa - wyd. 2019 - opis produktu:

Naukę rozpoczynamy od tematu Dostrzeganie prawidłowości dotyczących liczb i przechodzimy do działań na ułamkach zwykłych i na liczbach dziesiętnych przypominamy wiadomości poznane w poprzednich klasach oraz wprowadzamy nowe. Następnie omawiamy procenty, odczytujemy dane przedstawione graficznie i poznajemy liczby ujemne oraz działania na nich. Dział Bryły jest poświęcony obliczaniu pól powierzchni i objętości prostopadłościanu, a także zamianie jednostek. Ćwiczymy też rozpoznawanie i nazywanie różnych rodzajów brył. W dziale czwartym wprowadzamy wyrażenia algebraiczne, uczymy się, jak rozwiązać równania, oraz korzystamy ze wzorów (w tym ze wzoru na prędkość). Kolejny dział obejmuje konstruowanie kąta o zadanych własnościach oraz trójkąta o danych bokach. Ostatni stanowi zwięzłe i atrakcyjne powtórzenie zagadnień poznanych na lekcjach matematyki. Tematy w poszczególnych działach są przewidziane na 25 jednostek lekcyjnych. 1) Struktura tematu jest przejrzysta i uporządkowana. Składa się z kilku bloków, które tworzą: zadania wprowadzające; treść matematyczna; zadania ćwiczeniowe, ułożone według wzrastającego poziomu trudności; test Co umiem?, sprawdzający realizację wymagań ogólnych podstawy programowej w szkole podstawowej (I. Sprawność rachunkowa, II. Wykorzystanie i tworzenie informacji, III. Wykorzystanie i interpretowanie reprezentacji, IV. Rozumowanie i argumentacja). 2) Wiele tematów kończy się: ciekawostką, grą lub pracą projektową (np. prowadzącą do wykonania plakatu czy prezentacji przykładowy temat: Czy dzielenie zawsze zmniejsza?). Na końcu każdego działu przygotowano zestaw zadań Czy już to umiem?, czyli powtórzenie materiału z przykładowymi rozwiązaniami i wskazówkami do rozwiązania.Dodatkowo na zakończenie powtórzenia zamieszczono zestaw zadań na medal Potrafię więcej, umiem lepiej. Zagadnienia zawarte w podręczniku są wyjaśnione w sposób przystępny i opatrzone wieloma przykładami niejednokrotnie rozwiązanymi na kilka sposobów. Spis działów: 1. Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych 2. Procenty. Liczby całkowite 3. Bryły 4. Wyrażenia algebraiczne 5. Konstrukcje geometryczne 6. Powtórzenie

Matematyka 6. Podręcznik do szkoły podstawowej Nowa podstawa programowa - wyd. 2019, pochodzi z wydawnictwa WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Dedykowany jest do: Szkoła podstawowa / Klasa 6 / Matematyka. Numer dopuszczenia podręcznika to: 832/3/2019.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Matematyka 6. Podręcznik do szkoły podstawowej, Nowa podstawa programowa - wyd. 2019

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.