Ciekawi świata Język polski Podręcznik Część 3 Zakres podstawowy i rozszerzony - Joanna Sadowska, Brygida Maciejewska, Iwona Łapińska Operon - Podręczniki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ciekawi świata Język polski Podręcznik Część 3 Zakres podstawowy i rozszerzony

 • Promocja
  image-promocja

podręcznik

Wydawnictwo Operon
Nr dopuszczenia: 514/3/2013
z serii Ciekawi świata

   

 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Ciekawi świata Język polski Podręcznik Część 3 Zakres podstawowy i rozszerzony - opis produktu:

Podręcznik składa się z 5 tomów złożonych z następujących działów: - tom I: antyk, Biblia, średniowiecze, - tom II: renesans, barok, oświecenie, - tom III: romantyzm, - tom IV: pozytywizm, Młoda Polska, - tom V: literatura XX wieku i współczesna. Treści zostały omówione w porządku chronologicznym. W każdym dziale pojawiają się lekcje poświęcone utworom literackim i nawiązującym do nich tekstom kultury. Na każdy dział składają się następujące moduły: - oś czasu: ogólna informacja na temat wydarzeń historycznych i kulturalnych epoki, - wstęp: omówienie założeń i najważniejszych prądów epoki, - blok maturalny złożony z trzech części: `Warsztat literacki` - porady i ćwiczenia dotyczące pisania wypracowań, `Trening czytania` - zadania sprawdzające czytanie ze zrozumieniem, `Omów i zapamiętaj` - zagadnienia do omówienia przed ustną maturą, - podsumowanie: najważniejsze hasła i zagadnienia dotyczące omawianego działu. Na końcu każdego tomu znajdują się tablice chronologiczne, indeks rzeczowy oraz indeks osób i utworów. Treści językowe łączą się z materiałami literacko-kulturowymi i są omawiane zawsze w kontekście tekstów literackich. Dla ułatwienia zostały oznaczone kolorem niebieskim. W podręczniku treści z zakresu rozszerzonego oznaczono gwiazdką. Są to zarówno całe lekcje, jak i pojedyncze polecenia czy zagadnienia w lekcjach z zakresu podstawowego.

Ciekawi świata Język polski Podręcznik Część 3 Zakres podstawowy i rozszerzony pochodzi z wydawnictwa Operon. Dedykowany jest do: Liceum i technikum / Klasa 3 po gimnazjum / Język polski. Ciekawi świata Język polski Podręcznik Część 3 Zakres podstawowy i rozszerzony jest częścią serii Ciekawi świata. Numer dopuszczenia podręcznika to: 514/3/2013.
S
Szczegóły
Dział: Podręczniki szkolne
Kategoria: liceum i technikum,  klasa 3 po gimnazjum,  język polski,  podręcznik
Wydawnictwo: Operon
Oprawa: miękka
Wymiary: 200x260
Ilość stron: 294
Nr dopuszczenia: 514/3/2013

RECENZJE - Podręcznik - Ciekawi świata Język polski Podręcznik Część 3 Zakres podstawowy i rozszerzony

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: