SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Książki do nauki języków obcych dla dzieci

Twoje dziecko spędzi całe życie w globalnie połączonym świecie. W przyszłości oznacza to bezpośredni i stały dostęp do ludzi, kultur, dóbr i idei ze wszystkich zakątków Ziemi. By mu to ułatwić, sięgnij po książki do nauki języków obcych dla dzieci, które wzbogacą jego życie i poszerzą horyzonty. Czy jest lepszy czas na rozpoczęcie nauki języka obcego niż dzieciństwo? Niezależnie od tego, który język obcy najbardziej Cię interesuje, mamy nadzieję, że w tej kategorii znajdziesz coś interesującego i zabawnego. Przygotowaliśmy szeroką ofertę książek dla dzieci do nauki języków obcych: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego czy francuskiego. Miłego czytania!

Książki do nauki angielskiego dla dzieci – najprostszy sposób na naukę

To dobrze znany fakt, że dzieci, którym rodzice często czytają książki, dorastają poznając oszałamiającą liczbę słów. Sprawia to, że szybciej uczą się czytać samodzielnie, a także mają ogólnie lepsze umiejętności poznawcze. Każde nowe słowo jest paliwem dla dziecięcego mózgu. Szeroki zasób słownictwa otwiera zdolność myślenia. A jeśli tak jest w przypadku tylko jednego języka, wyobraź sobie, jak znajomość wielu języków może wpłynąć na mózg Twojego dziecka.

Załóżmy, że nie zamierzasz przeprowadzać się do innego kraju, zapisać dziecka do szkoły językowej ani zatrudnić native speakera. Odrzućmy też fakt, że Ty sam biegle posługujesz się innym językiem i zamierzasz mówić w nim do swojego dziecka przez cały dzień. Na szczęście, by nauczyć malucha języka obcego można zrobić o wiele prostszą rzecz – po prostu mu czytać. Dobrym wyborem będą dwujęzyczne książki do nauki angielskiego dla dzieci.

Książki dla dzieci do nauki angielskiego – im szybciej tym lepiej

Podobnie, jak w przypadku czytania dzieciom w ojczystym języku, im szybciej zaczniesz, tym lepiej. Oczywiście na naukę nigdy nie jest za późno – musisz po prostu zacząć i być konsekwentnym. Książki dla dzieci do nauki angielskiego najlepiej włączyć do wieczornego rytuału czytania. Zacznijcie od najprostszych tytułów z alfabetem, kolorami, liczbami. Nie bój się kupić na początek książki dla niemowląt! Dwujęzyczne książki dla dzieci do nauki angielskiego możesz czytać w jednym języku naraz lub obu, jeden po drugim.

Książki do nauki niemieckiego dla dzieci

Choć największą popularnością cieszy się język angielski, drugim najchętniej wybieranym językiem obcym jest niemiecki. Również w tej dziedzinie przygotowaliśmy liczne publikacje, które ułatwią przyswajanie nowych słówek czy reguł gramatycznych. Wśród książek do nauki niemieckiego dla dzieci znajdziesz m.in. klasyczne bajki, takie jak Jaś i Małgosia, słowniki obrazkowe czy karty obrazkowe. Dzięki wysokiej jakości publikacjom maluch będzie regularnie ćwiczyć słownictwow i struktury gramatyczne. Nim się obejrzysz, zamiast książek do nauki niemieckiego dla dzieci będzie czytać Kafkę w oryginale!

Książki do nauki hiszpańskiego dla dzieci

Hiszpański to jeden z najczęściej używanych języków na świecie. Posługuje się nim ponad 400 milionów ludzi! Jest łatwy do nauki i wymowy, dlatego coraz częściej pojawia się w szkołach obok angielskiego. Tak, jak w przypadku innych języków, książki do nauki hiszpańskiego dla dzieci umożliwiają poznawanie słownictwa i poszerzanie świadomości kulturowej. Pozwól maluchowi wybrać samemu tytuł, który najbardziej mu się spodobał. Dzięki temu będzie chętniej pracował z książką do nauki hiszpańskiego dla dzieci.

Książki do nauki francuskiego dla dzieci

Niegdyś mający status lingua franca, dziś nieco zapomniany. Francuski to język bardzo melodyjny i wbrew pozorom wcale nie taki trudny! Uznaje się go za język dyplomacji i kultury, otwiera więc wiele drzwi. Dzięki książkom do nauki francuskiego dla dzieci nauka będzie przyjemnością. Dzięki bajkom, wierszykom, piosenkom maluch od najmłodszych lat może osłuchiwać się z poprawną wymową i poznawać podstawowe słówka oraz struktury gramatyczne. Znajomość francuskiego pomoże mu też w nauce innych języków, w szczególności romańskich, ale i angielskiego.


... ...
Zobacz więcej produktów