Legendy i podania polskie dla dzieci | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Legendy

Odkryj świat, gdzie fantastyka przeplata się z rzeczywistością. Zachęć dzieci do czytania legend, podań, mitów, które otworzą ich umysły na zupełnie nowe doświadczenia. Przygotowaliśmy dla Ciebie najlepsze, bogato ilustrowane wydania, pełne legend i mitów z całego świata. Opowiadają o odważnych bohaterach, są ekscytujące i pobudzają wyobraźnię. Uwielbiają je nie tylko dzieci, ale i dorośli!

Legendy i podania – czym się różnią?

Zanim wybierzesz odpowiednią książkę, warto wyjaśnić, czym różnią się legendy, podania i mity. Pierwsze z nich to opowieści o postaciach historycznych: władcach, świętych, politykach, wojownikach, mędrcach i innych. Pojawiają się w nich często nadprzyrodzone motywy i elementy fikcyjne. Legendę od mitu odróżnia to, że opiera się na historii ludzkości i o ludziach opowiada. Mity z kolei dotyczą głównie bogów oraz fantastycznych stworzeń. To tradycyjne, fikcyjne historie tworzone w starożytności – głównie w celu wyjaśnienia zjawisk naturalnych. Jeśli chodzi o podania, ich cechą charakterystyczną jest związek z konkretną społecznością, miejscem, obyczajami, nazwą. Często opowiadają o historii ich powstania, wyglądzie bądź charakterze. W podaniach również występują elementy fantastyki.

Polskie legendy – ciekawe historie

Wierzymy, że polskie legendy oraz mity to coś więcej niż dziwne, pozornie przestarzałe historie. Są pełne interesujących informacji na temat ludzkości i jej historii. Zapewniają wgląd w różne kultury oraz mogą pomóc w docenieniu własnego dziedzictwa. Samo czytanie legend dla dzieci jest niezwykle przyjemne i daje wgląd w uniwersalne ludzkie doświadczenia. Pozwala odkryć wiele nowych tematów i przeżyć coś niezapomnianego! Jeśli przyjrzysz się fabule różnych mitów i legend dla dzieci z całego świata, każdy znajdzie coś dla siebie! Niektóre wywołują śmiech, a inne zawierają ekscytują akcję. Większość z nich kończy się pouczającym morałem. Legendy dla dzieci zainteresują nawet najbardziej niechętnych czytelników!

Legendy polskie dla dzieci – wyjątkowi bohaterowie

Lech, Czech i Rus, Popiel, Syrenka, Pan Twardowski, Diabeł Boruta – te postacie znane są przez większość Polaków i nie bez powodu. Odkrywanie ich historii, motywacji i działań może być niezwykle wciągająca. Legendy polskie dla dzieci to również doskonały punkt wyjścia, aby dowiedzieć się więcej o okresie historycznym i kulturze, w których żyli. Dynamiczne postacie i ciekawe historie to idealne połączenie. Legendy polskie dla dzieci idealnie nadają się do tego, by na ich podstawie stworzyć wyjątkowe przedstawienie! Postacie w podaniach ludowych niezmiennie napotykają konflikty, które wymagają od nich podejmowania trudnych decyzji i podjęcia działań. Decyzje te prowadzą następnie do jasnych konsekwencji, które niosą ze sobą przesłanie: podjęcie ‘dobrej’ decyzji skutkuje pozytywnymi wynikami, podczas gdy podjęcie ‘złej’ nieuchronnie prowadzi do negatywnych skutków. Zaangażuj dziecko w dyskusję o konsekwencjach, by pomóc im dostrzec znaczenie podejmowania właściwych wyborów.

Legendy dla dzieci – czytaj i pisz!

Podczas poznawania polskich legend, podań, mitów istnieje wiele okazji do połączenia czytania i pisania. Możesz zachęcić dziecko, aby napisało własną historię o pochodzeniu czegoś, np. nazwy Waszego miasta. Po przeczytaniu polskiej legendy możesz także poprosić je, by narysowało na jej podstawie komiks. Świetnym pomysłem będzie także wymyślenie i nagranie zwiastuna filmy opartego na podaniu czy micie.

Legendy polskie i nie tylko

Nasza kolekcja legend polskich i zagranicznych została opracowana tak, aby dzieci mogły zanurzyć się w ponadczasowych historiach i odkryły dzięki nim miłość do czytania. Te niezwykle wciągające opowieści reprezentują szereg różnorodnych tradycji. Wybraliśmy najlepsze, bogato ilustrowane wydania, dzięki którym historie Smoka Wawelskiego, Bazyliszka czy toruńskich pierników jeszcze bardziej rozbudzą dziecięcą wyobraźnię. Czytając wraz ze swoją pociechą legendy polskie przypomnisz sobie emocje, które Ty sam przeżywałeś wiele lat temu. Uzupełnijcie biblioteczkę i wkroczcie do świata, gdzie magia przeplata się z rzeczywistością. Podczas eksploracji różnorodnych historii zawartych w naszej kolekcji legend polskich miejcie na uwadze jedno: zostały zachowane, aby można było w kółko dzielić się nimi z każdym nowym pokoleniem.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - podania i legendy. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 181 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalfie z rabatami sięgającymi 77%.

z22
z22