Książki religijne dla dzieci i młodzieży | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Książki religijne dla dzieci

Wiara odgrywa ważną rolę w życiu wielu ludzi. Prowadzi ich przez ciężkie czasy i daje nadzieję na przyszłość. Nic zatem dziwnego, że tą dobrą siłę i wiarę chcą przekazać swoim dzieciom. W naszej ofercie znajdziesz różnorodne książki religijne dla dzieci. Poruszają one wiele tematów duchowych, pomagają odpowiadać na trudne pytania i zapoznawać malucha z regułami wiary.

Literatura religijna dla dzieci

Każdy dobry rodzic chce dla swoich dzieci tego, co najlepsze. W przypadku chrześcijan jest to wiara w Jezusa Chrystusa i życie według reguł tej wiary. Rodzice uczą swoje pociechy, jak się modlić i postępować jak uczeń Jezusa. Jednym z ważnych sposobów zachęcania najmłodszych do zaangażowania się w wiarę chrześcijańską jest wspólne czytanie literatury religijnej dla dzieci. Po skończonej lekturze można dyskutować i zastanawiać się nad przesłaniem konkretnych historii. W miarę, jak dzieci dorastają, zaczynają czytać samodzielnie, jednak nawet wtedy nie warto rezygnować z rozmawiania z nimi o tym, co przeczytały. W miarę zapoznawania się z kolejnymi pozycjami literatury religijnej dla dzieci, pytania o Boga i kwestie życia pojawiają się same.

Książki religijne dla małych dzieci

Najmłodsze dzieci w świat wiary pomogą wprowadzić na przykład kolorowanki. W tego rodzaju książkach religijnych dla małych dzieci znaleźć można postaci biblijne, świętych czy symbole wielkanocne oraz bożonarodzeniowe. Maluchom warto także czytać opowieści biblijne. Przedstawiają one najważniejsze historie i wydarzenia, ale nie próbują ich łączyć. Na to przyjdzie czas na dalszym etapie dorastania. Równie ciekawe są ilustrowane żywoty świętych, przedstawiane w formie prostych opowiadań. W książkach religijnych dla małych dzieci znajdziesz też pierwsze, proste modlitwy, takie jak Aniele Boży.

Religijne książki dla dzieci

Gdy dziecko nieco podrośnie, zaczyna lepiej rozumieć zagadnienia wiary. Przygotowuje się także powoli do Pierwszej Komunii Świętej. Wśród religijnych książek dla dzieci największą popularnością cieszą się ilustrowane Biblie. Pomagają one poznać ogólne przesłanie tej księgi i zobaczyć, że wiele indywidualnych historii, które się na nią składają, to tak naprawdę jedna, wielka historia – Jezusa i zbawienia. Jeżeli Twoja pociecha przystąpi w najbliższym czasie do Komunii, sięgnij po religijne książki dla dzieci, które pomogą w nauce modlitw, przygotują do sakramentu spowiedzi i przyjęcia Pana Jezusa.

Książki religijne dla młodzieży

Wiek nastoletni to trudny czas. Młodzi ludzie negują wówczas wiele spraw, w tym kwestie wiary. Z pomocą przychodzą książki religijne dla młodzieży, które pomogą im na nowo odkryć znaczenie modlitwy i wzrastać duchowo. Nastolatkowi warto podsunąć także publikacje dotyczące historii kościoła, dzięki którym uświadomią sobie, że są częścią większego świata. Młodym ludziom, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania przydadzą się z kolei książki religijne dla młodzieży, które pozwolą mu lepiej przeżyć ten wyjątkowy moment.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - literatura religijna. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 899 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 90%.
z94
Zobacz więcej produktów