Książki do nauki liczenia dla dzieci | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Książki do nauki liczenia

Połącz matematykę i czytanie dzięki książkom do nauki liczenia. Pomagają one dziecku uczyć się liczb, jednocześnie zwiększając umiejętności czytania i pisania. Wydawać by się mogło, że w książce do nauki liczenia nie będzie wielu niespodzianek. Po ósemce zawsze nastąpi dziewiątka, a potem dziesiątka. Mimo to dobry autor i ilustrator może sprawić, że nawet taka najprostsza książeczka będzie zabawna i wciągająca. W Gandalfie oferujemy najlepsze książki do nauki liczenia, w których liczby i słowa łączą się i tworzą świetne narzędzie do odkrywania matematyki!

Nauka liczenia – jak zacząć?

Książki do nauki liczenia różnią się od siebie pod wieloma względami. Nie tylko treścią, ale także sposobem przedstawiania liczb i sposobów liczenia. Różnice nie są złe, ponieważ dzięki nim możesz wybrać książkę do nauki liczenia, która będzie odpowiadała potrzebom Twojego dziecka i jego etapowi rozwoju. Na początek warto zapoznać dziecko z kilkoma różnymi tytułami i sprawdzić, które z nich najbardziej przypadną mu do gustu. Nauka liczenia ma być przecież przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Nauka liczenia – książka i jej zawartość

We wszystkich publikacjach do nauki liczenia dla dzieci znajdziesz różne reprezentacje liczb. Zwykle pojawiają się one w porządku rosnącym (np. o 1 do 10), a ich zakres zależy od tego, dla jakiego wieku dedykowana jest książeczka. Nauka liczenia obejmuje także oczywiście poznawanie związanych z nim słów, takich jak jeden, dwa, trzy. Dzieci, które opanują już podstawy, mogą dzięki książkom do nauki liczenia ćwiczyć zasady, poznawać coraz większe liczby i ich właściwości, a także uczyć się, jak je zapisywać. Później nadejdzie pora na pierwsze działania matematyczne, takie jak dodawanie i odejmowanie. Naukę matematyki ułatwią również angażujące gry, zabawy i łamigłówki, które rozwiną umiejętność logicznego myślenia.

Nauka liczenia dla dzieci – ilustracje

Na co jeszcze zwrócić uwagę przystępując do nauki liczenia? Książka powinna zawierać ilustracje, które odpowiadają prezentowanej liczbie. Na przykład cyfrze 3 powinien towarzyszyć obrazek z tyloma właśnie elementami, które dziecko może policzyć i nauczyć się, co konkretnie oznacza dane słowo i jego graficzny odpowiednik. Ważne jest również to, by ilustracje były proste, a elementy nie zasłaniały siebie nawzajem. Nie oznacza to jednak, że mają być nudne, wszak uwagę maluchów najlepiej przyciągają wesołe kolory, naklejki, sympatyczne postacie itd. Nauka liczenia dla dzieci obejmuje również umiejętność zapisywania liczb. Na początek dobrze sprawdzą się duże kolorowanki o kształcie konkretnych cyfr. Gdy dziecko podrośnie, można przejść do książeczek z wyraźnymi wzorami do pisania cyfr i liczb.

Co zrobić, by nauka liczenia była skuteczna?

Regularne korzystanie z książek do nauki liczenia sprawia, że dzieci powoli poznają konkretne zasady i powiązania między liczbami. Sięgaj po coraz trudniejsze tytuły, by stawiać przed maluchem nowe wyzwania. Pozwalaj mu jednak również wracać do starych książeczek – być może wraz z kolejnym podejściem nauczy się czegoś zupełnie nowego? I pod żadnym pozorem nie zmuszaj go do nauki! Świat publikacji do nauki liczenia na Gandalf.com.pl jest niezwykle bogaty. Stawiamy na najwyższej jakości książeczki, które wesprą rozwój Twojego dziecka. Udowadniają one, że nauka liczenia może być nie tylko skuteczna, ale i przyjemna. Przygotuj swoje dziecko na dalsze matematyczne wyzwania.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - nauka liczenia. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 543 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 78%.
image

Nowości - Książki nauka liczenia

z59
1 - 59 z 1401 ofert