SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Wołga Meandry Rosji (twarda)

Ludzie, wydarzenia, historia

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Znak
Data wydania 2023
Oprawa twarda
Liczba stron 576
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • Karta30 promocja z Inpost Pay

Opis produktu:

Zaskakujący i poruszający reportaż o Rosji. Rzeka Wołga to najdłuższa i największa rzeka w całej Europie i jedna z największych rzek w samej Rosji. Czym ona jest dla mieszkańców tego kraju? Wody Wołgi płyną w zasadzie wyłącznie przez ten kraj. Jest to jeden z najważniejszych szlaków komunikacyjnych i transportowych. Jednak czy tylko? Wołga. Meandry Rosji pokazuje na wielu przykładach prawdziwe i niezwykle silne przywiązanie mieszkańców Rosji do tej rzeki. Aby zrozumieć ten fenomen, należy przyjrzeć się historii tego kraju. W tę opowieść zaprasza Geir Pollen w swojej książce.

Co znajdziesz w książce?


Geir Pollen w swojej niezwykle obrazowej książce Wołga. Meandry Rosji pokazuje, jak wielkie znaczenie w historii i dziejach tego kraju miała ta rzeka. Pisarz wykonał ogromną pracę badawczą podczas zbierania materiałów i informacji do swojej książki. Rozmawiał z mieszkańcami zarówno dużych metropolii, jak i małych wsi i miasteczek. Zapoznał się także z rosyjską literaturą i prasą. Rosja to kraj, który wciąż dla wielu mieszkańców świata, zwłaszcza tego zachodniego, pozostaje niezrozumiała. Ta książka ma szansę to zmienić.

Rys historyczny


Wołga to rzeka, po której pływali już skandynawscy wikingowie czy środkowoeuropejscy kupcy. Jest to miejsce życia dla wielu Słowian czy Azjatów, zarówno wyznawców chrześcijaństwa, jak i religii muzułmańskiej. Ta prawdziwa mozaika kulturowa i społeczna została scalona przez jeden z najważniejszych cieków wodnych w całej Europie. Wołga. Meandry Rosji pokazuje historię tego ogromnego i zróżnicowanego kraju oraz rolę jego mieszkańców w dziejach kraju. Wołga to przeszło 3 i pół tysiąca kilometrów cieków wodnych. To także przeszło 3 i pół tysiąca kilometrów ludzkich historii i dziejów jednego z największych państw na całym świecie. Geir Pollen zaprasza swoich czytelników w tę niezwykłą podróż. Dołączysz?

Kim jest autor książki?


Wołga. Meandry Rosji to publikacja Geira Pollen. Kim jest pisarz? To urodzony 4 kwietnia 1953 roku norweski powieściopisarz, tłumacz oraz poeta. Zadebiutował jako pisarz w 1982 roku zbiorem poezji. Przez lata swojej działalności artystycznej zbudował swoją renomę i rozpoznawalność w kraju oraz poza nim. Między 2001 a 2005 rokiem pełnił funkcję przewodniczącego Norweskiego Związku Autorów. Geir Pollen pisze głównie książki historyczne oraz reportaże. Zazwyczaj skupia się na historii i dziejach krajów skandynawskich. Jest to jego pierwsza publikacja poświęcona tematycznie Rosji.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwa: Znak
Kategoria: literatura faktu, publicystyka,  książki o wikingach
Wydawnictwo: Znak
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 155x235
Liczba stron: 576
ISBN: 9788324086245
Wprowadzono: 21.04.2023

RECENZJE - książki - Wołga Meandry Rosji, Ludzie, wydarzenia, historia - Pollen Geir

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: