Unitarny charakter państwa a samorząd terytorialny - Mirosław Stec - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Unitarny charakter państwa a samorząd terytorialny (twarda)

książka

Unitarny charakter państwa a samorząd terytorialny - opis produktu:

Monografia stanowi pokłosie dyskusji przeprowadzonej w trakcie XII Seminarium Naukowego Katedry Prawa Samorządu Terytorialnego, które odbyło się w dniach 11-12 października 2018 r. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich liczących się ośrodków akademickich w Polsce oraz sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz wojewódzkich sądów administracyjnych, prezesi samorządowych kolegiów odwoławczych, prezesi regionalnych izb obrachunkowych, a także pracownicy urzędów administracji samorządowej i rządowej.

W książce zawarto kilkanaście artykułów poruszających w kontekście zasady unitarnego charakteru naszego państwa między innymi kwestie dotyczące:
- relacji pomiędzy samorządem terytorialnym a parlamentem,
- współpracy zagranicznej samorządu terytorialnego,
- samodzielności finansowej samorządu terytorialnego,
- zróżnicowania samorządu terytorialnego oraz jednolitości administracji samorządowej.

Książka Unitarny charakter państwa a samorząd terytorialny pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorami książki są Mirosław Stec, Katarzyna Małysa-Sulińska. Należy do gatunków: nauki społeczne, polityka, prawo, administracyjne, konstytucyjne. Książka Unitarny charakter państwa a samorząd terytorialny liczy 352 stron. Oprawa jest twarda. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Unitarny charakter państwa a samorząd terytorialny

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.